Skocz do zawartości

Bateria W Mi4 - Fakty I Mity


DanielDTK

Rekomendowane odpowiedzi

@Redmi2, SoT też jest ważny. Przynajmniej ja szukam wersji, które pracują na baterii dłużej. Ale na obecnym etapie działania MIUI 8, też nie widzę sensu powrotu na starsze wersje. Wprawdzie wyniki na baterii nie są w ogóle zbliżone do 4.4 (na KitKat miałem ~6h SoT /40-48h, Marshmallow robi max 5h SoT /24h)... Ale już po prostu przyzwyczaiłem się do codziennego ładowania.

Każdy robi, jak mu wygodniej i co uważa za lepsze i tyle.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem głównie dla czasu czuwania. SOT dla mnie nie jest aż tak ważny. Na ww wersji mogę używać z smartwachem spokojnie 4-6dni. MIUI8 na to nie pozwala. Co chwilę problemy z bluetooth. Niech sobie ktoś inny testuje. Sam kiedyś Redmi2 pisałeś "Nikt nie zmusza do aktualizacji". I nie obchodzi mnie ile wazeliny idzie na 8 i tak zostaję na 5.11.5.

MI4W :twisted:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, preston2009 napisał:

Zmieniłem głównie dla czasu czuwania. SOT dla mnie nie jest aż tak ważny. Na ww wersji mogę używać z smartwachem spokojnie 4-6dni. MIUI8 na to nie pozwala. Co chwilę problemy z bluetooth. Niech sobie ktoś inny testuje. Sam kiedyś Redmi2 pisałeś "Nikt nie zmusza do aktualizacji". I nie obchodzi mnie ile wazeliny idzie na 8 i tak zostaję na 5.11.5.

MI4W :twisted:

Czy po powrocie rzeczywiście zauważyłeś poprawę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem przy baterii 100% 25godzin temu. Smartwatch działa od 12godzin. Drainu BT brak - 0% w statystykach. Wszystkie aplikacje musiałem instalować od zera z marketu. SOT 2h20min. Aktualny stan baterii 62%. Potem będzie tylko lepiej.

Ps. Jest tylko jeden minus. 5.11.5 nie ma aplikacji Wideo. Trzeba wydobyć z innego ROMu lub zainstalować alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ponieważ mojego osobnego posta na ten temat skasowano - postanowiłem napisać w tym wątku. Mam nadzieje, że to nie zostanie usunięte.


Mam od ok. miesiąca problem z moim mi4. Od ostatnich 3 aktualizacji.
Po którejś z nich (nie pamiętam już dokłądnie, bodajże to było 7.4.6) to się zaczęło i w żaden sposób nie chcę odpuścić.

Otóż bateria jest mocno drenowana podczas, gdy w ogóle nie używam telefonu np. w nocy. Wifi, GPS, dane - wyłączone.
Od naładowania potrafi spaść przez noc o 30-40%.

Próbowałem robić full wipe, wgrywać inne starsze softy za pomocą miflash "flash_all" (na których nigdy wcześniej nie było tego problemu) - nic to nie pomaga.

W statystykach baterii na pierwszym miejscu widnieje proces "System Android" - pożera to czasami nawet ponad 50%. W szczegółach jak się wejdzie dalej, pokazuje "Utrzymywanie aktywności systemu" - i to liczy w godzinach.

Drodzy koledzy co się mogło stać, że nawet cofka romu i full wipe na to nie pomaga ?

Przedtem proces "system android" pożerał z 7-10% (to był max.).

Ktoś może ma podobny problem i go rozwiązał ?

Proszę o pomoc.


 

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lg4xhd Mi telefon trzyma 2h na baterii bez ładowarki, osiąga temperatury ponad 50 stopni no i ogólnie muszę trzymać cały dzień go pod ładowarką. Mi tez usunęli wątek z powodem "Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum."

Jednak wg. mnie treść była bardzo wartościowa, bo pełna szczegółów. A omawiany problem mój nie był, bo tak to bym nie pisał tego wątku. Mi się wydaje. że jest to po prostu wina Androida 6.0, bo pamiętam, że na KitKacie bateria świetnie mi działała. :P

Uzywasz oszczędzania energii? To wyłącza wszystkie procesy gdy telefon jest w deep sleep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nigdy nie zmieniałem w ustawieniach baterii i zawsze wszystko było ok.
Dopiero po tej aktualizacji się to wydarzyło i teraz nawet cofnięcie się do starszych systemów nie pomaga :(

nie wiem co się wydarzyło.

Z jakiś rok temu podobną sytuację miałem w MI3 i o dziwno samo się po jakimś czasie uspokoiło. Do dziś nie wiem co było tego przyczyną.

Jedyne wiem, że obydwa telefony mają tą samą kompilację softu (cancro).
 

Czy można ten telefon ustawić w tryb EDL i WSZYSTKO wgrać całkowicie od zera bit po bicie z kompletnym formatem pamięci ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrałem jeszcze raz wszystko od nowa poprzez fastboot/miflash(opcja flash_all) - najnowszy soft global dev sprzed tygodnia (7.5.11).
Po wgraniu, wszedłem do mirecovery i zrobiłem dodatkowo jeszcze "wipe all data".

Po tym długim pierwszym uruchomieniu (trwało ok. 10 minut), skonfigurowaniu podstawowych rzeczy (konta itd.), d*pa blada - nadal pożera baterię jak szalony.

W ogóle nawet zaczął się dziwnie zachowywać wskaźnik od baterii. Pokazywał poziom naładowania 45%. Zablokowałem go i odłożyłem na kilka minut. Po tych kilku minutach go odblokowałem a tu 61%. Skacze sobie losowo.

Mało tego, na tym najnowszym sofcie zaczął się samoczynnie, restartować co jakiś czas.

Zaczynam podejrzewać, że chyba coś sprzętowo padło - no bo co innego może być?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalek8 napisał:

proowales kalibrowac baterie apka? Rozladuj do 0, nastepnie laduj cala noc i za pomoca apki battery calibration ja skalibruj.. U mnie zadzialalo. Eymagany root

 

Da się to zrobić bez roota. Nie wiem jakąś komenda z adb może?

Mogę zrobić tak:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=782427

?

Nie ma w tym telefonie roota.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lg4xhd napisał:

Da się to zrobić bez roota. Nie wiem jakąś komenda z adb może?

Mogę zrobić tak:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=782427

?

Nie ma w tym telefonie roota.

Szczerze mowiac jestem zielony w tym.. Mialem sot 3h w telefonie i bateria skakala jak glupia... Zainstalowalem Resorruction Remix na 7.1 i skalibrowalem .. Poki co dziala miodzio.. ROOT jest wgrany do RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie pomoże, to spróbuje go rozładować do 0% aż sam się wyłączy.

Naładować na wyłączonym do 100% i zobaczyć co się będzie działo. Kiedyś w ten sposób mi się udało skalibrować baterię.

ew. spróbować tego rozwiązania:

http://en.miui.com/thread-129051-1-1.html

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem nie powinno się obecnych baterii drenować do zera...
ale jak to zrobię tylko raz, to raczej nic się nie stanie :)
a może przejdzie wtedy cały, pełen cykl ładowania - mam taką nadzieję.

Rozbieranie telefonu i wyjmowanie baterii, zwłaszcza w mi4 - raczej nie wchodzi w grę, tam są ponoć jakieś bardzo wrażliwe taśmy wyświetlacza, boję się, że uszkodzę.
Na razie spróbuję powyższych rozwiązań i zobaczymy.

Martwią mnie natomiast samoczynne restarty od przed ostatniej wersji 7.5.11. Wcześniej nie występowały. I dlatego pomyślałem, ze może to jakiś sprzętowy problem.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Od paru dni mam w domu nowe Mi4W zakupiony u Goldway wgrałem MIUI 7.6.15 i mam pytanie odnośnie baterii

 

Telefon muszę ładować codziennie co wieczór w tym czasie sot około 4-4.30h większość na 3G , jasność na auto. Czy to są normalne wyniki dla mi4 czy mam coś skopane z baterią.

Zdaje sobie sprawę ze telefon to leżak magazynowy data produkcji na opakowaniu to 2015.04 wiec na pewno ma tez to jakiś wpływ na baterie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.03.2015 o 20:10, DanielDTK napisał:

Witam. Przymierzam się do zakupu MI4, ale dużo osób skarży się na słabą wydajność baterii. Jak to jest w rzeczywistości? Czy faktycznie tak słabo trzyma? Ludzie w komentarzach na forum en.miui.com żalą się na to ewidentnie, szczególnie od kilku ostatnich aktualizacji. Czy Wy macie z tym problem i co możecie na ten temat powiedzieć?

 

PS. Tylko "nie bijcie" :)

U mnie bateria działa elegancko, poza tym funkcjonalność telefonu na dobrym poziomie. Kupiłem w empixie w miarę tanio, ogólnie polecam ten smartfon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak już pisałem, coś jest skopanego w mi4c z szybkim ładowaniem. Mam telefon od ponad roku i bateria zaczęła szaleć - objawy jak u niektórych - dziwne wskazania (raz 54% za 5min 32% itp.), wyłączanie fona przy 9% itd. Jak widać z filmów instruktażowych dotyczących wymiany baterii na YT, problem nie jest jednostkowy. Wywaliłem ładowarkę z QC, zakupiłem zwykłe ale oryginalne ładowarki 1A i 750mA. Od kilku tyg. ładuje tylko takimi. Bateria trochę odżyła i może jej wymiana odwlecze się w czasie. Trzyma dłużej, tel. nie wyłącza się w dziwnych momentach, a wskazania baterii nie wariują. Miałem trochę telefonów ale w żadnym bateria nie padła po roku tak jak tu (średnio po 3 latach (w Xperii po 5!) zaczynały się problemy z bateriami). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...