Skocz do zawartości

Bateria W Mi4 - Fakty I Mity


DanielDTK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już nie wiem co i jak z tą baterią na stronie 7 macie moje screeny z ostatniego romu Stable Global V7, o ile tam "usługi xiaomi" uruchomiły się ponad 500 razy na jeden cykl ładowania,tak w info WLD było że jest bezczynne a ich użycie było może z 1% a WLD miało ok 2 % wybudzenia,teraz mam 6.8.4 Global i "usługi xiaomi" to w tej chwili ok 7% a w info jest cały czas jako działające choć mniej uruchomień a WLD w tej chwili wskazuje 13% a było nawet ok 30%.Chmury nie używam a synchronizacja stale wyłączona.Co do L Speed na poprzednim romie nie zauważyłem żadnych różnic używałem z ustawieniami zalecanymi i cieżkimi.Dziś ciekawa sytuacja telefon leży ok godziny i nie używany traci 8% i ma 53%, następnie trochę używany (rozmowa ok 20 min, kilka sms,internet ok 10 min) i znowu odłożony bo spałem po nocce w sumie 8 godzin spadek 0% i nadal miał 53%, ogólnie używając jest mniejszy spadek baterii w porównaniu do V7, ale za to dziwne spadki w czuwaniu

 

Screenshot_2016-08-11-14-58-01-681_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2016-08-11-14-57-53-824_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2016-08-11-14-58-41-634_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-11-14-58-50-652_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-11-14-58-59-947_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-08-11-14-59-19-670_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dzień nowe doświadczenia... Dziś padł rekord spalania prądu przy nic nie robieniu. Tradycyjnie dane/Wi-Fi, bt (miband), synchronizacja oraz wczoraj wygrany Lspeed na ustawieniach zalecanych i domyślnych.

Ostatnie 10 min poleciało 10% aż w ruch poszedł Power bank bo nie dojechalhym do domu.

.uploadfromtaptalk1470923909336.thumb.pnguploadfromtaptalk1470923920950.thumb.pnguploadfromtaptalk1470923945593.thumb.pnguploadfromtaptalk1470923958126.thumb.pnguploadfromtaptalk1470923969514.thumb.png

Tap z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem miui... Mialem SOT na poziomie 2h, pozniej na cm13 4h, przyszedl czas na sMIUI 6.8.4 i 4h i spadalo co chwile. Fakt, ze duzo udostepniania neta mialem wlaczone bo dziewczyna ma szwedzki nr... No ale z dnia na dzien coraz szybciej ta bateria leci. Dzis na nowo postawiony miuipolska 6.8.4 i testuje. A jak nie to wracam na cm13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój już z tymi testami i normalnie korzystajcie z telefonu. Mało baterii? Podładuj. Może braknąć jutro? Podładuj dziś wieczorem. No cudów nie ma, nie wypijecie 2 litrów wody z butelki 1,5 litrowej. To telefon ma być dla człowieka, a nie odwrotnie ;p Ja mam z 3h SOT przy normalnym użytkowaniu, bez gier i dupereli i jestem 'uchachany'. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Szuja napisał:

Zauważyłem, że występowały wybudzenia ekranu co kilka minut. Sprawcą okazał się supersu.

Tap z MI4

Ja tak kiedyś całą noc miałem aż bateria padła. Po prostu ekran się wybudzał gdy była prośba o włączenie root dla konkretnej aplikacji. Najlepiej odznaczyć w aplikacji SuperSU ponowne uwierzytelnianie po aktualizacji aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Kolejne inne statystyki na romie Global 6.8.11 na którym WLD poprzednio wskazywało ok 20% aktywności, telefon użytkowany tak samo czyli dużo netu,  oraz w tym cyklu więcej aparatu, L Speed przełączony z zalecanego na którym leciała bateria na domyślny, telefon nie resetowany przed ładowaniem. Czas użycia może nie powala, ale SOT mam jeden z większych z ostatnich czasów, spadki baterii w czuwaniu kilka % na kilka godzin, ale zobaczcie że w statystykach brak jak dotychczas usług Xiaomi oraz google,oraz czas wybudzenia spadł do ponad godziny, a ostatnio ponad 3h

Screenshot_2016-08-15-16-53-35-548_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-15-16-53-05-865_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2016-08-15-16-53-22-144_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-15-16-53-28-399_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-15-16-53-53-590_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kolejne ładowanie oraz wnioski, tak na szybko  na tych samych ustawieniach co odpowiedź wcześniej. Nie wiem czy wam pomoże :P  ale zaobserwowałem że gdy wyłączam Wi-Fi kiedy nie używam, nie ma drastycznych spadków % w czuwaniu,od godziny 1 w nocy do 8 rano spadł 1% a potrafiło i 7% przy włączonym Wifi. Stan teraźniejszy baterii to 63% ,14h użycia, SOT 2,4h (wychodzi ok 10%-12% na 1h przeglądania neta), brak w statystykach usług Xiaomi oraz Google, WLD 3% wybudzenia (27 minut na 14h). Zrzuty dodam przed kolejnym ładowaniem. Teraz to Mi się podoba :)

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 16.08.2016 o 11:05, wojtekmarchewka napisał:

Koledzy kolejne ładowanie oraz wnioski, tak na szybko  na tych samych ustawieniach co odpowiedź wcześniej. Nie wiem czy wam pomoże :P  ale zaobserwowałem że gdy wyłączam Wi-Fi kiedy nie używam, nie ma drastycznych spadków % w czuwaniu,od godziny 1 w nocy do 8 rano spadł 1% a potrafiło i 7% przy włączonym Wifi. Stan teraźniejszy baterii to 63% ,14h użycia, SOT 2,4h (wychodzi ok 10%-12% na 1h przeglądania neta), brak w statystykach usług Xiaomi oraz Google, WLD 3% wybudzenia (27 minut na 14h). Zrzuty dodam przed kolejnym ładowaniem. Teraz to Mi się podoba :)

A o to i obiecane zrzuty, powiem wam że te statystyki mi się podobają :) . Jeszcze nigdy SOT nie przekroczył mi 5h

Screenshot_2016-08-17-18-04-14-990_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-17-18-04-22-456_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2016-08-17-18-02-41-673_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-08-17-18-02-48-250_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-17-18-04-08-158_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-08-17-18-02-57-736_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no czas imponujący :) przyznaj się pewnie zapomniała gdzie go położyła :P 

5 minut temu, schreder napisał:

 

Wojtek, jaki soft? Oszczędzanie baterii włączone (te rozbudowane a nie ten nowy zbugowany badziew.

 

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

6.8.11 Global, bez opcji oszczędzania, L Speed na domyślny i wyłączone WiFi gdy nie używam teraz mam 6.8.18 i bateria  niestety leci jak wcześniej,  a dodatkowo tak jak pisał @Redmi2 problemy są z 4G, tyle że ja je mam od tego wydania, wcześniej mi działało ładnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał:

Nie no czas imponujący :) przyznaj się pewnie zapomniała gdzie go położyła :P 

6.8.11 Global, bez opcji oszczędzania, L Speed na domyślny i wyłączone WiFi gdy nie używam teraz mam 6.8.18 i bateria  niestety leci jak wcześniej,  a dodatkowo tak jak pisał @Redmi2 problemy są z 4G, tyle że ja je mam od tego wydania, wcześniej mi działało ładnie 

Nie ma już problemów z globalem i usługami google? Bo jak wyszedł pierwszy global i go zainstalowałem to były tak prehistoryczne usługi, że musiałem na necie szukać w apk i wgrywać. Może sobie przejdę na global znów jak ogarną te błędy z 4g.

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas miałem problem ze sklepem play, mianowicie pliki większe takie które wyskakuje komunikat aby pobierać przez WiFi pobierały się ale do pewnego momentu lub do końca i nie instalowały się a wyrzucało apke oraz wywalało błąd bez kodu, problem dotyczył nawet softów Eu, wgrywałem na nowo usługi sklep i inne apki i nie pomagało,wszelkie pomoce z neta okazały się zawodne, sam trafiłem na rozwiązanie problemu. Trzeba wejść w apke sklepu google play-uprawnienia aplikacji i suwak "Pamięć" ustawić na włącz.,Teraz już jest wszystko w porządku a sam soft Global mi pasuje tylko szkoda tego 4G ale myślę że niedługo to naprawią, wszelkie usługi google oraz sklep instalują ci się z romem nic nie musisz dogrywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Taaa, zaraz wejdzie jakiś dzieciak i "Fake, mój telefon trzyma ledwo jeden dzień, niemożliwe żeby tydzień leżał" :D 

A niech piszą co mi tam, teściowa zadowolona to najważniejsze :-D

Żona też ma mi4 ale korzysta na okrągło i ładuje praktycznie codziennie, czasem dwa dni wytrzyma, ale też zadowolona tak więc wszystko gra :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu jest jakis blad w wykresie. Wybudzony przez 100% czasu i taki wynik na baterii? Nie wytrzymalby dluzej niz 6-8h !

Olejcie ten wykres.

Komorka dziala Ci jakos znacznie krocej?

Zawsze sie dziwie ludzia ktorzy szukaja i szukaja takich pier**l, bo bedzie trzymal 20 minuy dluzej..

Uzywajcie normalnie tel i kiedy trzeba podlaczyc to podlacz pod ladowarke.

Ja uzywam kilku tel i jakbym mial sie tak cackqc to bym oszalal.

A tym bardziej teraz jak mam codziennie update miui np na mi4.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Tak. Na początku działał mi ponad dwa dni. Teraz ledwo 1 przebija. Cały czas na miui 8. Miui 7 nawet nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

build 6.8.18 na mi4 2/16

ładowany w dzień ładowarką Aukey z ceryfikatem QC 2.0

Na noc ok 75%, wszystkie apki zamknięte i net wyłączony...rano 0%

Możliwe, ze ta ładowarka ma zbyt wysoką moc/napięcie etc dla tej baterii, przez co szybko się ładuje, ale też szybko traci moc? Nagrzewa telefon do lekko 60 stopni...

Na tym buildzie nie miałem problemów, aż do ładowania tą ładowarką (potem restarty się zaczęły...chyba czeka mnie znowu wipe)

link do ładowarki:http://pl.aliexpress.com/item/Qualcomm-Certified-Aukey-Quick-Charge-2-0-18W-USB-Turbo-Wall-Charger-Fast-Charger-For/32383081234.html?spm=2114.13010608.0.138.yX7EOF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja tam chętnie bym wrócił do romu chińskiego, który miałem wgrany przy zakupie może i był śmieciowy ale przynajmniej na LTE miałem 4h SOT

teraz i testuje miui 8 i wracam do kitkata i jakos do 4h nie moge dobić. Wkurza mnie to trochę Mi4c w drodze do mnie i jak tam nie będzie tych magicznych 4h, to chyba zostaje mi kupić Note 3 pro ew Note 4 się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...