Skocz do zawartości

Bateria W Mi4 - Fakty I Mity


DanielDTK

Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie na global 6.7.21 z L speed mam takie wyniki. Wczoraj jak ładowałem bez L speed to przy podobnym użytkowaniu miałem zaledwie 2,5h SOT i wcześniej jak kiedyś testowałem L speed też mi się wydawało, że pomaga naprawdę w wynikach na baterii. 

2016-07-27 10.01.18.png

2016-07-27 10.01.21.png

2016-07-27 10.01.25.png

2016-07-27 10.01.29.png

2016-07-27 10.01.34.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@schreder, mocno ingerowałeś w ustawienia L Speed? Rozmawiałem z Nezumi, on bardzo delikatnie, podstawowe funkcje uruchomił i widział poprawę.

A pytam, bo może gdzieś uda znaleźć się złoty środek.

Faktem jest, że przy włączeniu L Speed, telefon w trybie czuwania, przez całą noc (~7-8h) pobierze maks 1%. Tylko kwestia, czy da się coś poprawić(zmniejszyć) w drenażu baterii, przy korzystaniu z telefonu.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, bo Wy korzystacie z podstawowego widoku ustawień i sam profil robi z automatu resztę ustawień.

Ja włączyłem zaawansowane UI i tutaj mam całkowicie rozbite ustawienia, samemu decyduje co, gdzie, jak.

Spróbuje z ciekawości ustawić jak Ty i Nezumi, profil ZALECANE.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten l speed dał tyle co nic włączyłem GPS mierzenie trasy i LTE i sir tak skurczybyk nagrzal że parzyl. Już nie wiem co robić. Chyba wrócę do chińskiego romu co byl przy zakupie bo najlepiej działał

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem najnowszego Globala Stable (7.5.1.0 (MXDMIDE) i działa prawilnie:

Screenshot_2016-07-29-19-18-03_com.miui.

Panel Sterowania pokazuje jeszcze 1 dzień i 10 godzin na baterii, chociaż po przygodach z Windowsem 8.1 na 512 MB RAM mam zboczenie na punkcie zamykania nieużywanych aplikacji. Zasadniczo jak coś wyłączam to od razu czyszczę pamięć :D

Minusy, w stosunku do poprzedniego ROM-a (7.3-cośtam Global Stable od Goldwaya - dość dziwny, bo miał wiele języków, trochę nieusuwalnych śmieci i legitymował się jako MIUIPolska) zauważyłem dwa:

- telefon randomowo gubi zasięg na kilkadziesiąt sekund w sytuacji, gdy ten jest słaby (tj. 1-2 kreski 3G),

- telefon dość znacznie grzeje się w prawym, górnym rogu podczas pobierania danych przez Wi-Fi i jeszcze bardziej na GPS - nagrzewa się szybciej niż Lumia 625, ale sumarycznie nie jest jakoś szczególnie mocniej gorący,

- randomowo pojawia się na pasku górnym monit o powiadomieniach, których nie ma.

Z plusów to definitywnie brak śmieciowych aplikacji oraz fakt, że po wyczyszczeniu pamięci zostaje mi średnio 1.1-1.3 GB, podczas gdy na poprzednim ROM-ie miałem ok. 1 GB.

Warto wspomnieć, że wszystko jest ładnie spolszczone, w tym także zegarek na pulpicie - dobra robota Acid!

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, data17 napisał:

 

Mi ten l speed dał tyle co nic włączyłem GPS mierzenie trasy i LTE i sir tak skurczybyk nagrzal że parzyl. Już nie wiem co robić. Chyba wrócę do chińskiego romu co byl przy zakupie bo najlepiej działał

 

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

A co ty byś chciał, żeby ta aplikacja robiła?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też l speed nie pomógł. Wieczorem naładowałem baterię, odłączyłem od ładowarki i rano niby 100% więc nie zszedł ani jeden procent. Ale później 15m posiedziałem na telefonie i znowu nie używałem a bateria zaczęła lecieć jak szalona (spadek kilka % na godzinę). Zmieniłem ustawienia w l speed z domyślnych na zalecane - bez zmian. Dopiero restart telefonu i bateria się uspokoiła. Denerwujące jest to strasznie. Najlepiej robić restart przed nocą i gdy długo telefonu nie będzie się używać. 

Edytowane przez taki_jeden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta aplikacja cudów nie zrobi, jeśli sam kernel nie ma większości usprawnień.

Ja testuje i mega różnic nie widzę, tylko w trybie czuwania jest widoczne, ale w trakcie użytkowania telefonu, już nie.

Może ma to sens w połączeniu z jakimś custom kernelem.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie najbardziej zależało na pozbyciu się drenażu w trybie czuwania. Ale widać, że nie ma znaczenia czy się używa l speed czy nie bo i tak czasem coś odbije i potrafi nawet kilkadziesiąt % baterii zejść przez noc. Nie ma innego wyjścia (przynajmniej ja nie widzę) niż restart. I niestety nie dotyczy to tylko Mi4. Mam w rodzinie Redmi Note 2 i tam jest ten sam problem. Coś w miui chyba musi być skopane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w stand-by z włączonym WLAN, GPS i GSM prawie w ogóle nie leci bateria a nie korzystam z żadnych customowych profili oszczędnościowych. 1-2% na godzinę w hardokorowych przypadkach.

Za to na WLAN przy przeglądaniu Sieci leci jak szalona, kilka procent (czasami nawet 10-12!) na godzinę na luzie.

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przelazlem na 6.7.14 i bateria w nocy dzisiaj poleciała mi z 35% do zera. Nigdy mi tak szybko na stockowym kitkacie nie poleciała. Na tym całym marshmallow nawet 24 godzin nie wytrzymuje a wcześniej dwa dni takiego samego użytkowania. Macie jakieś triki które mógłbym sprawdzić?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2

No z tymi bugami to chyba przesadziłeś :P

@preston2009

Kurna, jak ty to robisz. Ja mam z 2 dni standby i z 4,5h SOT, a ty prawie 6 dni standby i 4h sot? Masz te funkcje oszczędzania baterii włączoną co się zazwyczaj wyłączało w miui 7? 

 

 

Kurde a może ja zrypaną baterię mam? Się obawiałem jak kupowałem, że telefony poleżały od sierpnia do kwietnia w magazynie, ale jak przyszedł to miał w sumie połowę baterii :/ W sumie to ja na 5.11.5 miałem z 3 dni standby i 5,5h SOT co się wydaję mi w miarę spoko, ale widzę że mogłoby być lepiej.

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2

No z tymi bugami to chyba przesadziłeś

@preston2009

Kurna, jak ty to robisz. Ja mam z 2 dni standby i z 4,5h SOT, a ty prawie 6 dni standby i 4h sot? Masz te funkcje oszczędzania baterii włączoną co się zazwyczaj wyłączało w miui 7? 

 

 

Kurde a może ja zrypaną baterię mam? Się obawiałem jak kupowałem, że telefony poleżały od sierpnia do kwietnia w magazynie, ale jak przyszedł to miał w sumie połowę baterii :/ W sumie to ja na 5.11.5 miałem z 3 dni standby i 5,5h SOT co się wydaję mi w miarę spoko, ale widzę że mogłoby być lepiej.

To nie wina baterii. To nikogo wina.

Jak widać na wykresie preston2009, telefon nie jest bardzo często, na dłużej, wybudzony. Tak samo wartość procentowa SoT...Ja SoT mam na pierwszym miejscu, gdzie jego użycie jest zawsze +50%.

Maksymalnie dobę ugram, na danych mobilnych, czy stałym WIFI.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Redmi2 napisał:

A pod wzgledem bugow, wizualizacji i rozwiazan to porazka dla mnie.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

bugow? ani jednego jeszcze nie doswiadczylem. Chyba, ze jak dostaje sie powiadomienie a telefon jest zablokowany to ekran sie nie podstawila. Ale rownie dobrze moze jest to w opcjach. Wizualizacja? Dla mnie jest to samo co MIUI prawie, bo i tak wszystko co najwazniejsze mam na pulpicie, a do menu wszedlem moze 2 razy.

A bateria trzyma znacznie lepiej. Zaczynam sie zastanawiac czy moze mam ja "rozwalona". Telefon przyszedl calkiem rozladowany i jednak 2h SoT na kazdym miui to jest moim zdnaiem okropnie malo. Tym bardziej, ze na cm13 jeszcze wiecej uzywam telefonu. Tzn. juz nie mam tylko fb, snapa i mess. Czyli minimum jakie musi byc dla mnie na telefonie. A mam jeszcze kilka innych aplikacji i sporo gier, w ktore sobie pogram. 

Edytowane przez Dezan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla testu postanowiłem zrobić małe porównanie (po lewej 4.4 po prawej najnowsze 6.0) i wyszły mi takie klocki ;)

Konfig podobny w obu przypadkach: włączony BT (miband), dane/wifi, synchronizacja, kompresja ram wyłączona. Żadnych jutubów, fejsbuków, messengerów, lokalizacji google itp.

Różnice: na andku 4.4 jasność auto 50%, inteligentne oszczędzanie (z wyjątkami na apki, które potrzebują) na 6.0 auto 40%, oszczędzanie wyłączone (bo działa kiepsko).

Na 4.4 słoneczny dzień, trochę grania (jasność 100%), nieco gps, większość czasu dane mobilne, net, tapanie, gubienie/brak zasięgu (podróż).

Na 6.0 praca/domowe zacisze, popołudnie/wieczór, trochę danych, brak gps, głównie wifi, intenet, maile, tapatalk, rozmowa.

A nuż komuś się przyda  ;) albo coś ...

4.jpg

4a.jpg

4b.jpg

Edytowane przez Szuja
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...