Skocz do zawartości

Bateria W Mi4 - Fakty I Mity


DanielDTK

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, preston2009 napisał:

Jakoś nie chcę być testerem flashowania przez TWRP 5.11.5 :). Wystarczy, że jedna osoba się tym szczyci.

Mu chodziło o backup i wgranie CM, które działa na dwóch partycjach. Ja bym wgrał finalny CM12.1 na sprawdzenie, bo na 100% można wrócić na 5.11.5 z backupu.

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem zamiaru wracać na 5.11.5 gdy instalowałem alfę MIUI8. Kopii brak. Zresztą nie mam czasu teraz na urlopie. Może za tydzień coś poeksperymentuję z MiFlash bo może jakimś cudem w TWRP czyszczenie do fabrycznych z internal storage czegoś nie wyczyściło. ew global dam i na en będę siedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... postanowiłem do końca baterii posiedzieć na LTE i już prawie zużycie ekranu dogoniło sygnał aż nagle znów sygnał ma 3x więcej poboru. Mam też ciekawy, ale raczej fałszywy odczyt z better battery stats, który pokazuje, że 71% czasu "brak lub nieznany sygnał". Co ciekawe odkopałem moje ssy z 5.11.5 (na początku tego wątku) i tam mma 5,5h SOT przy 2,5 dnia standby i tam 30% poboru ekran i 10% sygnał co tez mi się wydaje dużo, ale już prędzej niż to co jest teraz. Może to bug jest jakiś i pokazuje fałszywy odczyt? Gdyby nie to, że słabe mam wyniki bez bluetooth i bez fb, perfekcyjny sygnał (ponoć) głównie po wifi i max 5h to bym nie szukał przyczyny.

Q2kSBZk.png

5eEHFLl.png

dLUJKbP.jpg

 

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2

Właśnie wgram jutrzejszy xiaomi.eu i zobaczę, a jak nie to full wipe i wgrywam global stable chyba. 

 

A czy ty jak wgrywasz rom to przywracasz coś? Bo chciałem aby aplikacje i launcher przywrócić sobie, ale nie wiem czy się znów coś pierdzielić nie zacznie. 

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miui polska 8 bodajże z przed 3 tyg i bateria strasznie ucieka często jak nic nie robię na telefonie. System Android dochodzi miał ostatnio zużycie 40% baterii. Wytłumaczy mi ktoś jak zrobić miflash i co wgrać (nie chcę nic zj***c :( ) ? Bo widziałem że taka odpowiedź się tutaj przewinęła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak zrobiłem i mam problemy z baterią, myślałem, że miflash może czyści więcej niż full wipe. Teraz dla przykładu odpialem telefon o 9 od ładowarki, wsadziłem pod poduszkę i poszedłem dalej spać. Obudziłem się o 12 a telefon gorący i zeszło 20% i miałem komunikat "sprawdź co powoduje nagrzanie telefonu" i było 45 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze stracil zasieg bedac pod poduszka i szukal sieci a to podobno zjada sporo pradu.

Mi na wersji 6.7.14 bateria trzymala bardzo dobrze po kilku cyklach ladowania. Spokojnie 2,5 dnia i ok 5h wlaczonego ekranu. Przed chwila zrobilem aktu na 6.7.21 i bede testowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie drainy zdarzają się. I hgw czemu jednemu działa elegancko a innemu ssie. Dla przykładu wersja 6.7.21 china dev w 5h drain rzędu 40%. Telefon leży sobie na biurku praktycznie nieużywany, wygaszony. Załączony bt, lte zasięg prawie full. Raz na jakiś czas SMS, tapatalk. Ta sama sytuacja, ten sam czas po przesiadce na global dev i mamy 7% zużycia.

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy telefon żyje swoim życiem. Mój po przesiadce z słynnego 5.11.55 na 6.7.14 grzal się strasznie a Sot wyniósł max 2 godziny. Po wgraniu 6.7.21 wszystko ustało, telefon chłodny i przy takim samym użytkowaniu Sot wynosi 4h.

z Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy potraficie uzyskać aż taki wysoki wynik SoT (ale to nie temat do dyskusji) .

Ja średnio na KitKat miałem 6h SoT na 1,5-2 dni działania.

Na Marshmallow nie ma szans, żebym tyle uzyskał. Po prostu już przyzwyczajony jestem do ładowania na wieczór telefonu.

A co do operowania wokół globala, czy china dev... Jednak nie będę nic kombinował ze zmianą MIUI. Na xiaomi.eu nie mam wysoko żadnych usług, mam to już od dłuższego czasu uspokojone. Restartów NIGDY nie miałem. Nie ryzykuje, bo znając MIUI, to po takich kombinacjach zaraz się coś wysra.

Wysłane z mojego MI 4W

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

No jak nie masz problemu to nie ma sensu. Ja czy china czy xiaomi.eu usług google nigdy nie miałem problemu z nimi, z ich procentowym wybrykiem ani na redmi2/3 ani na mi4 i redmi note 2. Więc tu ja nie potwierdzam tego co kolega wyżej pisał bo czy na xiaomi.eu czy china np android system mam 9-10%, nigdy nie mialem wiekszych jak 15%

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

No to ja też tyle mam % android system, ale często na 1szym miejscy były usługi xiaomi z 13% np. a to mi się wydaje sporo za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja ogólnie nie chce używać chmury xiaomi, ale dałem mu synchronizować notatki, żeby coś tam mógł i nie robił problemów. 

 

A czy ty używasz może oszczędzania baterii? Bo ktoś mówił, że je ogarneli w miui8 i nie wiem czy to nie ty przypadkiem.

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wgrać global z miui.com. Widać poprawę baterii i wydaje mi się, że zarządzanie ramem lepsze też. 

Potwierdzam. Odniosłem podobne wrażenie. Dodatkowo plusuje także zasięg, transfer i automatyczna jasność w stosunku do wersji EU

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szuja napisał:

 

 

Potwierdzam. Odniosłem podobne wrażenie. Dodatkowo plusuje także zasięg, transfer i automatyczna jasność w stosunku do wersji EU

 

Tapnięte z MI4

A ta autojasność u ciebie szybko reaguje? Bo u mnie to zanim by zmieniło jasność to mi oczy w nocy by wypaliło dlatego muszę używać Velis Auto brightness.

Cytat

Też w sobotę global wgrałem ale nadal mam w yanosiku co chwila "utracono sygnał GPS" chociaż program GPS test łapie fixa momentalnie. Nie wiem czy to problem programu czy czego.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

 

Programu chyba, bo u mnie mapy google praktycznie nie działają a mapy here bezproblemu. Chociaż prędzej obstawiałbym, że to wina całego MIUI niż tych programów. 

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, schreder napisał:

A ta autojasność u ciebie szybko reaguje? Bo u mnie to zanim by zmieniło jasność to mi oczy w nocy by wypaliło dlatego muszę używać Velis Auto brightness.

No fakt, że trochę wolno się zbiera ale mam wrażenie, że lepiej dostraja jasność obrazu niż na eu. Tam było po prostu ciemniej na auto.

A z innej beczki jak wygląda teraz na miui8 ustawianie jakiś profili zasilania np. wyłączanie danych, WiFi o określonej porze itp.?

Niby są jakieś tryby... ale gdzie się to ustawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Programu chyba, bo u mnie mapy google praktycznie nie działają a mapy here bezproblemu. Chociaż prędzej obstawiałbym, że to wina całego MIUI niż tych programów. 

A u mnie mapy Google działają dobrze a yanosik szwankuje. Cyrk na kółkach.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, że trochę wolno się zbiera ale mam wrażenie, że lepiej dostraja jasność obrazu niż na eu. Tam było po prostu ciemniej na auto.

A z innej beczki jak wygląda teraz na miui8 ustawianie jakiś profili zasilania np. wyłączanie danych, WiFi o określonej porze itp.?

Niby są jakieś tryby... ale gdzie się to ustawia?

Nie ma tego już.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...