Skocz do zawartości

Bateria W Mi4 - Fakty I Mity


DanielDTK

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na najnowszej aktualizacji trochę gorzej z baterią natomiast prędkość nie porównywalna. 

Ale szczerze to robicie sobie jaja że Wam bateria schodzi w nocy po 5%...serio? To po pierwsze nic, a po 2 ok, jeśli tak na tym zależy to podlaczajcie telefon pod ładowarke w nocy i wstając macie zawsze 100% na dzień... Ja nie wiem co za problem serio. 

Ps. Na screenie włączyłem tryb oszczędny przy 5 procentach. Tak to cały dzień lte, GPS, synchronizacja, messenger, i dość dużo dziś czytałem bo uczyłem się jadąc tramwajem. Wynik ok, aczkolwiek na kk (5.11.5) nigdy nie zdążyło mi się że telefon padł zanim wróciłem do domu. Zawsze zostawalo z 15% przynajmniej, dziś padł mi jak wchodziłem na klatkę :-P ale może będzie z czasem lepiej (y) 

Screenshot_2016-05-31-22-23-30_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur...trochę przeraża mnie ten update do 6.0(MIUI 8) - bo w końcu ten moment nastąpi.

Jestem przyzwyczajony do dobrego wyniku SoT i czasu działania baterii, a tu będzie nagłe boom w dół.

Na samym 5.11.5 ostatnio mam słabsze wyniki, ale to przez zawalenie telefonu aplikacjami, dużo pracuje w tle. A dodatkowo, jak kiedyś pisałem, nie używam w ogóle ręcznego czyszczenia RAM.

Bo w wyraźną poprawę czasu działania, nie wierzę. Nawet za "x" czasu przy MIUI 8.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 6.5.5 jest tylko coraz gorzej.

4 godziny temu, XaiMeS napisał:

U mnie na najnowszej aktualizacji trochę gorzej z baterią natomiast prędkość nie porównywalna. 

Ale szczerze to robicie sobie jaja że Wam bateria schodzi w nocy po 5%...serio? To po pierwsze nic, a po 2 ok, jeśli tak na tym zależy to podlaczajcie telefon pod ładowarke w nocy i wstając macie zawsze 100% na dzień... Ja nie wiem co za problem serio. 

Ps. Na screenie włączyłem tryb oszczędny przy 5 procentach. Tak to cały dzień lte, GPS, synchronizacja, messenger, i dość dużo dziś czytałem bo uczyłem się jadąc tramwajem. Wynik ok, aczkolwiek na kk (5.11.5) nigdy nie zdążyło mi się że telefon padł zanim wróciłem do domu. Zawsze zostawalo z 15% przynajmniej, dziś padł mi jak wchodziłem na klatkę :-P ale może będzie z czasem lepiej (y) 

Screenshot_2016-05-31-22-23-30_com.miui.securitycenter.png

Wiadomo, że są osoby które wyciskają wszystko z Mi4 i innych. Tragedii nie ma, ale nie powinno tak szybko schodzić. Wg mnie jest ogromna przepaść pomiędzy tym co mamy, a tym co było na 5.11.5. Jeśli chodzi o podpinanie ładowarki na noc. Jak będę chciał zajechać swoją baterię to zacznę go tak ładować. Wystarcza mi podłączyć jak siedzę przy kompie :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, preston2009 napisał:

Od 6.5.5 jest tylko coraz gorzej.

Wiadomo, że są osoby które wyciskają wszystko z Mi4 i innych. Tragedii nie ma, ale nie powinno tak szybko schodzić. Wg mnie jest ogromna przepaść pomiędzy tym co mamy, a tym co było na 5.11.5. Jeśli chodzi o podpinanie ładowarki na noc. Jak będę chciał zajechać swoją baterię to zacznę go tak ładować. Wystarcza mi podłączyć jak siedzę przy kompie :) .

 

Prawie dwa lata tak nexusa 5 ładowałem i po tych dwóch latach nadal nieźle mi trzymała bateria. Fakt, że słabiej niż jakbył nowy, ale nieźle, szczególnie że dwa lata miał telefon i bateria od LG to szit pod względem trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytam, czytam i nie wierzę jak to się dzieje. Byłem na kilku wersjach Androida 6 z MIUI 7, za każdym razem ten sam problem z baterią. Po włączeniu danych bateria drenowana 2% na godzinę przy nieużywanym telefonie. Efekt taki, że telefon wytrzymuje 1,5 dnia. Dodam tylko że nie bawię się telefonem i nie osiągam wielkich wyników SOT. Głównie dzwonię i sprawdzam pocztę. Obecnie jestem na MIUI8. Problem ten sam włączenie danych drenuje baterię. Włącznie WI-FI i danie dostępu do Internetu "ewentualnym" aplikacjom nie drenuje tak baterii. Na KK absolutnie tego nie było. Ostatnio nawet zrobiłem Flash all z Miflash i postawiłem na czysto ROM z Androidem 6.

Ktoś jakiś pomysł co jest nie tak.?

MI 4 Lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś chciał na internecie lte/wcdma żeby tel trzymał po 3-4 dni? Nie realne przy takiej baterii. Tyle to tel będzie trzymał a nawet dłużej jak ustawisz sobie 2G i nie będziesz neta używał.

Albo włączaj sporadycznie tylko 4G i neta to zobaczysz ze długo wytrzyma każdy smartphone.

Mi4 nie odstaje od produktów od konkurencji. Podobnymi pojemnościami baterii.

Chcesz dłużej działający tel to kup z większą bateria jak np redmi 3 albo jakiś co ma np 4000-6000mAh

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie oczekuję 3-4 dni. LTE mam wyłączone, jednak sytuacja w której telefon leży nieużywany i traci na baterii 2% na godzinę nie jest zdecydowanie normalną. Dodam jeszcze że miałem wiele różnych telefonów i nigdy nie było takich cudów. Nawet na KK w moim MI4 tak nie leciała w dół. Dodatkowo jak czytam statystyki kolegów to dochodzę do wniosku że coś u mnie jest nie tak.

Szukam więc pomysłów na rozwiązanie problemu.

MI 4 Lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2% na godz moim zdaniem nie jest jakoś tragicznie.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

2% gdy telefon leży nieużywany, gdy zacznę używać leci w oczach. Wystarczy że zamienię na WF-FI i jest znacznie lepiej.

W MIUI 8 jest ciekawa funkcja która wyłącza dane po zablokowaniu ekranu i to zdecydowanie oszczędza baterię w moim przypadku. Wada - nie działają powiadomienia np z What's up.

MI 4 Lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałbyś sobie root, do tego WLD i byś wiedział co zjada i dlaczego baterię, a tak napisałeś 3 posty, które nic nie wyjaśniają, na nic nie naprowadzają, nie dają żadnej sensownej odpowiedzi...

Ok, poczekam do Bety i wtedy pójdę w tym kierunku sprawdzania.

MI 4 Lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Modexo Ten proces będzie tak wyglądać przy takiej ilości połączeń, na moje oko, wszystko ok, a przy 5h rozmów i widzę lekkich stratach zasięgu, nie ma tragedii. Testuj MIUI8, bo jest obiecujące, aktualnie wykręciłem już 4hSoT i mam jeszcze 68% baterii :P. Jeżeli nie szkoda Ci danych z telefonu to możesz spróbować postawić sobie system na czysto :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...