Skocz do zawartości

Bateria W Mi4 - Fakty I Mity


DanielDTK

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... Rozwiń sobie "Uslugi Google Play" (tapnij) i zobacz co tam jest konkretnie... Z "Google" chodziło mi o aplikację, która się pobiera sama (nie ma jej często na pulpicie, ale jest wymagana odkąd Google Now zostało uśmiercone). Jak wejdziesz sobie w Ustawienia->Aplikacje to na 100% znajdziesz "Google", białe tło, kolorowe "G" w środku :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ni ma. No nic, spróbuję jeszcze ten stable 7.2.11.0. A jak tam będzie to samo, to sMIUI. Pewnie też niedługo będzie Global oficjalny stabilny. Śmieszne, że na Global becie w uśpieniu nic nie żarło baterii, ale z kolei SOT był dość przeciętny. A na xiaomi.eu SOT świetny, a z drugiej strony drain w uśpieniu. Zawsze coś nie tak. :P

Screenshot_2016-04-16-13-22-39_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wreszcie bateria mnie w 100% zadowala. Najnowszy stable od xiaomi.eu sprawuje się póki co świetnie. Przez noc nie zszedł ani 1% baterii, a SOT też świetny; mam nadzieję, że to nie jednorazowy wybryk i że tak będzie już zawsze. 

Screenshot_2016-04-25-11-35-52_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-04-25-11-35-43_com.miui.securitycenter.png

Na jakim dokładnie sofcie siedzisz? Dla porównania mój mi4 na 6.5.12 (wersja rozwojowa xiaomi.eu)

c920ab3265170bf0afde60fa2605b230.jpg

c8eb1379462a557261707edf2951deee.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, desson napisał:

Na jakim dokładnie sofcie siedzisz? Dla porównania mój mi4 na 6.5.12 (wersja rozwojowa xiaomi.eu)

c920ab3265170bf0afde60fa2605b230.jpg

c8eb1379462a557261707edf2951deee.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

To był zdaje się najnowszy stable xiaomi.eu 7.3. Ja prawie codziennie zmieniam ROMy, więc już na nim nie siedzę. :D Powiem szczerze, że z czasem bateria już nie trzymała tak dobrze i potrafiła zejść przez noc nawet 10%, więc moja radość nie trwała długo... Wczoraj testowałem MIUI 8, a dzisiaj dałem jeszcze jedną szansę MIUIPolska 5.11.5. :P Nie widzę twojego obrazka, chyba nic nie wrzuciłeś. ;)

Edytowane przez mario123m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z baterią w Mi4 jest naprawdę różnie i pomimo próby dojścia do tego o co chodzi, nie bardzo mi się udaje. Czasami kładę się spać mam 21% z rana mam 20%, a czasami kładę się spać przy naładowaniu 47%, a rano telefon jest wyłączony z powodu rozładowania (cała transmisja wyłączona). Dodatkowo zauważyłem, że bateria do 40% schodzi normalnie a im niżej tym szybciej spada. Od 15%-5% potrafi zejść w przeciągu 5 minut, pomimo, że szacowany czas jest zdecydowanie dłuższy. Takie zachowanie odnotowałem na nowym Androidzie, wcześniej takich problemów nie miałem. 

Powyższa sytuacja rzadziej się już zdarza, pierwsze wersje beta Androida 6, to była masakra, więc liczę na to, że za jakiś czas nie będzie już żadnego problemu z drenowaniem baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś z mi4 i 6.5.26 wrzucić jakieś swoje statystyki użycia baterii (z informacją ile godzin standby i włączonego ekranu). Ponoć całkiem niezła ta ostatnia wersja, przynajmniej dla rn2

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi To i ja wiem. Powinienem mieć tyle SOT.

@schreder Nie mam roota :) i jest mi z tym dobrze. Wersja lite nie działa. Nie można wykonać operacji i lista jest pusta.

Ogólnie ewidentnie Usługi google pobierają energię. Trochę Usługi Xiaomi/chmura mimo iż synchro jest wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, preston2009 napisał:

@Nezumi To i ja wiem. Powinienem mieć tyle SOT.

@schreder Nie mam roota :) i jest mi z tym dobrze. Wersja lite nie działa. Nie można wykonać operacji i lista jest pusta.

Ogólnie ewidentnie Usługi google pobierają energię. Trochę Usługi Xiaomi/chmura mimo iż synchro jest wyłączone.

Moim zdaniem, to siła zasięgu Ci pożera baterię, 26% z tego co Ci brakuje, to właśnie to, sam Android to ledwo 3% :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam w czarnej d... i normalnie mam ciągle 3-4 kreski. Mam tak od nowej karty sim i ciągnie się to od 5.11.5. Co chwilę ginie całkowicie. Na starym KK mimo problemów z zasięgiem bateria trzymała te 6-8 i czasem 9 dni. Na 6.5.5 wyciągałem średnio 3,5 SOT. Potem już tylko gorzej. Apki te same. Zero grzebania. Tylko aktu MIUI robione.

A i sprawdziłem starego screena z 8d10g standby i tam miałem sygnał sieci 32%, system Android 4%, 4,33 SOT.

ps Pewnie mało związane, ale naprawili błąd z cloud print po jego wyłączeniu. Jeszcze tylko problemy z rozmowami i BATERIA :( .

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, preston2009 napisał:

Nie mieszkam w czarnej d... i normalnie mam ciągle 3-4 kreski. Mam tak od nowej karty sim i ciągnie się to od 5.11.5. Co chwilę ginie całkowicie. Na starym KK mimo problemów z zasięgiem bateria trzymała te 6-8 i czasem 9 dni. Na 6.5.5 wyciągałem średnio 3,5 SOT. Potem już tylko gorzej. Apki te same. Zero grzebania. Tylko aktu MIUI robione.

A i sprawdziłem starego screena z 8d10g standby i tam miałem sygnał sieci 32%, system Android 4%, 4,33 SOT.

ps Pewnie mało związane, ale naprawili błąd z cloud print po jego wyłączeniu. Jeszcze tylko problemy z rozmowami i BATERIA :( .

Na Twoim miejscu instalowałbym superSU i WLD, bo coś jest nie tak i to mocno. Roboty to może 10-15min :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@preston2009

A jak w wejdziesz w zakładkę "sygnał sieci" to masz tam "czas braku sygnału"? Jeśli tak to ile %? 

Z drugiej strony dziwię się jak używasz telefon, że w ciągu 3 dni sot masz poniżej 1h. Mieć taki sprzęt i praktycznie nie używać? Tylko bić rekordy czasu bez ładowania? ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taki_jeden W tej chwili przy 47% baterii mam 2% brak sygnału.

Pracuję przy kompie, głównie. W domu wolę przy kompie siedzieć niż patrzyć na smartfona. Nawigacja ma działać jak i rozmowy, smsy, internet po wifi i 3G. Ale wtedy kiedy Ja potrzebuję, a nie Mi4 na bzdety.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@preston2009

Mi też na najnowszym 6.5.26 bateria w nocy spada 0-3% 

2% braku sygnału to dużo. W moim starym Redmi 1S miałem podobnie. W miastach jeszcze było ok ale w jakiś wioskach czasem był problem z zasięgiem. A w kieszeni już mogłem o nim zapomnieć.

No ale niektórzy ładują telefon codziennie i nie narzekają a Ty zamiast co 8 dni musisz co 6 i już wielki problem. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem, że co jakiś czas ginie sygnał. Do masztu w pracy mam 1,7km, a w domu 5km w linii prostej. Nie jest to daleko. W schronie nie pracuję. Jak miałem zwykłą kartę to nie było problemów. Gó.... nowa karta od LTE chyba jest popsuta czy coś. Zasięgu LTE nie mam i nie potrzebuję. Pracuję do 15 i nie bardzo mam kiedy dzwonić do operatora żeby rozwiązali sprawę jak należy. 

Na MM nie da rady narazie wycisnąć dużo. 6 dni to na 6.5.5 było wraz z normalnym SOT koło 3-4,5. Na aktualnej wersji się tylko pogorszyło. Teraz ładuję co 3-4 dni i jeszcze częściej jak załączę BT więc musiałem z niego zrezygnować.  

Zapomniałem dodać. Cały czas muszę mieć ustawione 3G, które bardziej drenuje baterię inaczej jest 95% szansy, że będzie mnie przerywało podczas rozmowy. 

Screeny:

WLD1.jpg

WLD2.jpg

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługi Google pożerają Ci baterię, a raczej, co chwila wybudzają telefon. Prawdopodobnie aktualizacja jakichś apek wisi, albo się coś zapętliło, bóg 1 wie... U mnie nie przekracza to 10x, a Usługi Xiaomi/Chmura przez 3dni 547x, gdzie sama chmura to 303x (nie podpinam WiFi to się co chwila upomina o synchro...). Także... albo szukaj co dokładnie jest nie tak... albo walnij cache/dalvik+art i miej nadzieje, że będzie po problemie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@preston2009

Ile ty masz SOT do takich wyników? Pomimo szaleństwa z usługami google telefon i tak aby 1% był wybudzony, także ja bym olał to ew. wipe dalvik/cache.

 

Ja nie wiem, siedzę na 5.11.5, który powinien być super pod względem baterii, a ostatnio miałem przy wyłączonym synchro 3 dni standby i 5,5h SOT, choć w sumie dla mnie to niezły wynik.

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę apek wisiało na aktualizacji, ale ja miałem automatyczne wyłączone. Tak samo jak wszelakie synchronizacje i chmurę bo mi nie raz kontakty zjadło. Zaktualizowałem i mam nadzieję na poprawę. Jeśli nie to wipe :(

@schreder teraz mam 1,49 SOT z 43%. Może 2,5 dotrwa jak nie będę przeglądał neta po danych i nie będę używał GPSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...