Skocz do zawartości

Bateria W Mi4 - Fakty I Mity


DanielDTK

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo słabo. Mi potrafi dojść do 6h na ekranie przy średnim użytkowaniu, około 5 przy dość częstym graniu. Żeby nie być gołosłownym screenshot post-6509-1439493561,0846_thumb.png i jeszcze zostało jak widać około 30 procent a grałem troszkę co chwila zerkałem na forum poprzez Tapatalk, trochę internetu smsy wg mnie bateria super trzyma w porównaniu do mojego poprzedniego smartfonu czyli lumii 920 tam bateria była tragiczna

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam odpalone snapchat, facebook, messenger, instagram - to synchronizuje się cały czas i wczoraj mi przez 1h zżerał baterię real racing, wylaczylem powiadomienia z tej gry i jest w porzadku. Raz udało mi się 4h SOT osiągnąć przy słabym zasięgu, może po kilku cyklach czas na baterii się wydłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam odpalone snapchat, facebook, messenger, instagram - to synchronizuje się cały czas i wczoraj mi przez 1h zżerał baterię real racing, wylaczylem powiadomienia z tej gry i jest w porzadku. Raz udało mi się 4h SOT osiągnąć przy słabym zasięgu, może po kilku cyklach czas na baterii się wydłuży.

przychodzą Ci powiadomienia ze snapchata? Ja już próbowałem wszystkiego i nie mogę tego uruchomić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tak na szybko. Doszedlem co jest powodem czemu na ladowarce z htc i kablu tracera mi4 laduje sie do 82/83% . Winny jest kabel. Na ladowarce z htc i kablu xiaomi wszystko jest ok. Pierwszy raz z czyms takim sie spotkalem. A przy okazji lepiej jest doladowywac baterie z ok 50/60% czy z poziomu ~20%?? Niby ogniwa lepiej jak sie doladowywuje niz rozlsdowywuje do konca dlatego ta rezerwa 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podam bez ciągle włączonego mobilnego bo tak używam.

Mój dość mocno obciążony fb, Messenger, taptalk itp czyli sporo do synchronizacji plus wifi/ Bluetooth czyli miband i android wear (= dużo żrąca aplikacja google) wychodzi między 4 a 5 godzin Sot. Mobilny w razie potrzeby góra 30 min na dzień.

Wakelock pokazuje bardzo dużo wybudzen przez aplikację google, android wear, mi band tools. Lokalizacja włączona najdokładniejsza.

Przy wyłączaniu na noc robię z tego 2 dni. Usuwając w/w apki możnaby jeszcze dzień zrobić (bez nocy).

Pamiętaj że bardzo dużo drobnych ustawień wpływa na baterię co sumując zbiera się na parę dobrych godzin mniej/więcej użytkowania.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, asffaf napisał:

Na najnowszym miui ile wynosi średni Sot przy pełnej synchronizacji i internet mobilny? Pytam się bo się łamię między mi4 a RedMi 3 (tak wiem że mi4 to inna półka ale kusi przez baterie Redmi3)

2-3dni, przy 4h SoT, dane włączone od 7 rano do 1 w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważne żeby telefon od rana do wieczora wytrzymał i tak na noc go ładuje. Tylko nie wiem czy 4h Sot to nie zamalo. Grać nie gram ale ze względu na pracę dość często korzystam z internetu, tapatalk czy inne społecznościowe aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, asffaf napisał:

Dla mnie ważne żeby telefon od rana do wieczora wytrzymał i tak na noc go ładuje. Tylko nie wiem czy 4h Sot to nie zamalo. Grać nie gram ale ze względu na pracę dość często korzystam z internetu, tapatalk czy inne społecznościowe aplikacje.

Wytrzyma... Mam 4h SoT bo na telefon raczej zerkam, a tak to leży, odpalam sobie ew jakiś filmik wieczorkiem, a rano sprawdzam fb, wiadomości, maile i tyle. Pewnie jakbym siedział cały dzień to to 5-6h SoT bym wyciągnął (a zawsze można sobie odpalić jasność na ~30% jak się jest w pomieszczeniu i zaoszczędzić kilka dodatkowych minutek SoT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, potwierdzam. Jeżeli bym mega korzystał dziennie z telefonu, to 6h SOT jestem w stanie wyciągnąć, ale w praktyce jest to 4 SOT na 2 dni. Natomiast prowadzę spokojne studenckie życie (:D), ładuje wtedy kiedy telefon jest głodny, jak nie mam gniazdka, to mam powerbank.

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250558bf46b0c89bfb5c7baf83aabfde.jpgmam pytanie co to się stanęło się. dostałem telefon od goldway i zrobiłem tak :

po pierwsze mi flash nie widzial mojego telefonu w fastboot modzie natomiast redmi 3 widzi.

wgralem najnowsze miui przed aktualizacje z zip. i wyczyścilem wipe all data. czy już mam czysty polski romek?

ale te dziwne apki nie występowały wcześniej jak miałem redmi note 2. drenuje baterie widzę ostro leci w oczach. pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz ale nie zdarzylem tego zrobic a mianowicie zrobilem cos takiego ze teraz telefon jest pusty i tylko do recovery wejdzie i fastboot :P

 

wszedlem w recovery takie szaro niebieskie 3.0

wszedlem w zakladke wipe i zwipowalem wszystko co sie da potwierdzalem suwakiem

teraz nie mam nawet systemu na telefoonie i co oczywiste nie wlaczy sie tylko logo mi sie seiwci

chcialem zflashowac 6.3 oficjalny rom .tzg poprzez mi flash ale komputer mi nie czyta telefonu

 

co ja mam zrobic teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawel.sierzant.h napisał:

dzieki za odpowiedz ale nie zdarzylem tego zrobic a mianowicie zrobilem cos takiego ze teraz telefon jest pusty i tylko do recovery wejdzie i fastboot :P

wszedlem w recovery takie szaro niebieskie 3.0

wszedlem w zakladke wipe i zwipowalem wszystko co sie da potwierdzalem suwakiem

teraz nie mam nawet systemu na telefoonie i co oczywiste nie wlaczy sie tylko logo mi sie seiwci

chcialem zflashowac 6.3 oficjalny rom .tzg poprzez mi flash ale komputer mi nie czyta telefonu co ja mam zrobic teraz

Postawić na nowo system, bo go wyczyściłeś do 0 xD. Poradniki znajdziesz na xda, en.miui, a i pewnie tutaj coś się znajdzie :D. W TWRP jest chyba opcja wgrywania plików to może pójdzie zwykła instalacja przez TWRP xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, altowiolista napisał:

Szybkie pytanie, rom 6.3.24: Czy 8min filmik z apki Youtube może zjeść 5% baterii?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

zależy od jakości, używanego bts'a (LTE/3g/2g), jasności ekranu, apek w tle i pewnie jeszcze kilku innych czynników. Na LTE + 720/1080p tak, może zjeść 5% baterii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4W nie ma LTE ;) teraz było Wi-Fi, jasność na full, w tle apki nic nie robiące. Może jestem przewrażliwiony, gubię się już w analizie romów, zacząłem się zastanawiać czy bateria po prostu się nie zestarzała. Na pudełku telefonu znalazłem 2015.07, więc stara nie jest. Używam ładowarki Aukey z Quickchargem (taka certyfikowana przez Qualcomma). Quickcharge podobno jest ok. Sam nie wiem.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, altowiolista napisał:

Mi4W nie ma LTE ;) teraz było Wi-Fi, jasność na full, w tle apki nic nie robiące. Może jestem przewrażliwiony, gubię się już w analizie romów, zacząłem się zastanawiać czy bateria po prostu się nie zestarzała. Na pudełku telefonu znalazłem 2015.07, więc stara nie jest. Używam ładowarki Aukey z Quickchargem (taka certyfikowana przez Qualcomma). Quickcharge podobno jest ok. Sam nie wiem.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Wszystko jest OK... Full jasność potrafi zjeść baterie... Nie ma co się bawić w takie szczegóły dopóki wszystko działa, a bateria wytrzymuje mniej więcej tyle co zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam mi4 lte. Najbardziej obawiałem się baterii i długo myślałem na redmi 3 jednak obawy były bezpodstawne. Po pierwszym naładowania do pełna 5.5 Sot i zostało jeszcze 20 % baterii. Świetna słuchawka. 1c64e85c28308fd561b5b40e071e0b93.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Z tym ze wersja miui 5.11.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję najnowsze wydanie xiaomi.eu i muszę przyznać, że bateria się sprawuje świetnie. Trochę grania, dość sporo zabawy aparatem, dużo przeglądania Internetu - no takie mieszane korzystanie i dalej prawie 50% po niemal 4h SOTu. Mam nadzieję, że w spoczynku nie będzie żarło dużo, tak jak na którejś wcześniejszej wersji... Tego się dowiem jutro rano. Na razie jestem zachwycony.

Screenshot_2016-04-16-00-31-02_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-04-16-00-31-13_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę- też byłbym zachwycony :-P Ja jak 4h sot robię to jest sukces :-D

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

@Up. To najnowsze wydanie to dalej dev czy stable? Bo chyba przesiade się na stable żeby zobaczyć jak to jest a już się zaczynam gubić po tych zmianach na xiaomi.eu , twrp itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ To w dalszym ciągu dev. Nie ma na razie stable MM (?). [edit: ok, jednak okazuje się, że xiaomi.eu wydało stable, ale ludzie tam na forum też mają problemy z baterią w tym wydaniu. No cóż, później potestuję i zobaczę]

Kurcze, właśnie wstałem i tak jak się obawiałem - drain w spoczynku to porażka. :/ Przez 8h w nocy zjadło aż 8%. Najgorsze, że nie wiem, czym to zbić, bo telefon niby nie jest wybudzony, inteligentne oszczędzanie jest włączone... SOT świetny, ale ten standby.

Edytowane przez mario123m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mario123m napisał:

^ To w dalszym ciągu dev. Nie ma na razie stable MM (?). [edit: ok, jednak okazuje się, że xiaomi.eu wydało stable, ale ludzie tam na forum też mają problemy z baterią w tym wydaniu. No cóż, później potestuję i zobaczę]

Kurcze, właśnie wstałem i tak jak się obawiałem - drain w spoczynku to porażka. :/ Przez 8h w nocy zjadło aż 8%. Najgorsze, że nie wiem, czym to zbić, bo telefon niby nie jest wybudzony, inteligentne oszczędzanie jest włączone... SOT świetny, ale ten standby.

Jakaś apka (pewnie Google) siedzi na 100% i się zapętla, root+WLD (a jak nie chcesz się bawić, to po prostu wyłącz aplikacje "Google" i zobacz czy będzie poprawa), aby sprawdzić co tam siedzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Nezumi napisał:

Jakaś apka (pewnie Google) siedzi na 100% i się zapętla, root+WLD (a jak nie chcesz się bawić, to po prostu wyłącz aplikacje "Google" i zobacz czy będzie poprawa), aby sprawdzić co tam siedzi :).

Masz na myśli Usługi Google Play? Mam po prostu zabić wszystkie procesy tej aplikacji? One po chwili same się uruchomią znowu. A tego wakelock detectora nie za bardzo ogarniam. Co on pokazuje i jak mam się do tego odnieść? Nic tam nie widzę. :P

Screenshot_2016-04-16-12-45-22_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...