Skocz do zawartości

xiaomi Air Purifier 3 wersja eu a serwer chiński


SMART HOME PL

Rekomendowane odpowiedzi

cześć rodacy....wiem że wersja oczyszczacza 2s EU nie działa na serwerze chińskim a na eu brak automatyzacji,myślę poważnie nad zakupem oczyszczacza xiaomi Air Purifier 3 w wersje europejskiej i pytanie moje brzmi: czy da się podłączyć taki oczyszczacz powietrza(wersje eu) do serwera chińskiego ? czy będzie automatyzacja ? 

ponieważ 99% mam na serwerze chińskim i chce żeby oczyszczacz  Purifier 3 był również na tym serwerze (nie interesuje mnie zmodowana apka)

ps: chce kupić z Polski, żeby w razie W mieć normalną gwarancję i nie wysyłać w razie awarii wysyłać do chin(droższe produkty kupuje w Polsce jak odkurzacz itp) 

Edytowane przez SMART HOME PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej,

Na allegro jest wersja chińska https://allegro.pl/oferta/oczyszczacz-powietrza-xiaomi-mi-air-purifier-3h-8749711370 . Ktoś kupił  ? To zweryfikowany sklep ? Czy przy modowanej apce ma znaczenie czy wersja europejska czy chinska w przypadku tworzenia reguł etc ? Jaką wersje wybrać .. ?

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezmus - dzięki za odpowiedź. Jeśli w EU jest lepszy filtr to chyba lepiej kupić z polskiego oficjalnego store'u ? Aczkolwiek w przypadku kiedy będą problemy z modowanymi appkami to juz nie wróce na serwer chiński gdzie mam sporo czujników etc. Cena wersji CN/EU na allegro zbliżona.
 Czy tak jak 2/2s oczyszczacz 3h ma to samo oprogramowania i można go zintegrować z domoticzem ? 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy zmiana firmware na chiński niesie za sobą jakieś inne konsekwencje? Ban na urządzenie/utrata gwarancji? 
 

@rezmus Jest możliwość wymiany oprogramowania w 3h? Pytam, bo napisałeś, że nie ma jeszcze integracji. Leci do mnie oczyszczacz po wymianie gwarancyjnej, chciałbym podłączyć go pod serwer chiński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zamówić wersje 3H. Mam chore dziecko, żonie wyszła też alergia. Najważniejsza rzecz dla mnie muszę ustawić parametry niższe jak ustawione: 

stężenie PM2.5 mniejsze niż 76 µg/m3 – kolor zielony 

na:

stężenie PM2.5 mniejsze niż 20 µg/m3 – kolor zielony

Pytanie czy zrobię to na apce ze sklepu Google Play czy zmodowanej? Ewentualnie co ma zrobic, żeby wszystko zadziałało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem tej wersji od 2 tygodni. Jest to już wersja obsługująca fabrycznie pełną automatyzację bez kombinowania z softem i regionami. Spełnia swoje zadanie jednak zastanawiam się jak można tak spieprzyć całkiem dobre pomysły i wykonanie. Aż huczy na forach i w opiniach o wziętych z kosmosu wartościach progowych PM! Mnóstwo ludzi rezygnuje z zakupu wybierając produkty droższe i niekoniecznie skuteczniejsze. Wystarczyłoby pozwolić użytkownikowi na edycję tych trzech poziomów (jeśli niewykonalnym jest zdefiniowanie ich na podstawie lokalizacji) i problem kulawej automatyzacji zostałby rozwiązany!
A tak trzeba się produkować z własnymi tzw. scenami (takie tłumaczenie na polski) w automatyzacji. Dla mnie to akurat nawet była zabawa ale wątpię czy przeciętny użytkownik będzie to w stanie zrobić. Poza tym mogę uzależnić tryby pracy (nocny, auto, manual) od poziomu PM (i innych parametrów) ale już w trybie manual urządzenie będzie pracować tylko z jedną prędkością. Trzeba ją więc ustawić "na zapas" co często powoduje niepotrzebny hałas albo z drugiej strony niewydolność oczyszczania. Inna sprawa, że te "sceny" nie wyłączają się same po wykonaniu więc np. przekroczenie poziomu x spowoduje cykliczne uruchamianie się sceny uzależnionej od tego przekroczenia póki PM przekracza x. Na szczęście w obsłudze tej "sceny" można ją samą zdeaktywować. Trzeba też utworzyć kolejną zasadę aktywującą tę scenę przy spadku PM poniżej określonej wartości (warto ustawić odleglejsze granice aby tryby nie zmieniały się za często). Tak czy owak napisanie własnej obsługi, która działać będzie prawidłowo wymaga pewnego pomyślunku.
Mam nadzieję, że producent w kolejnej wersji softu (tu wielki plus dla Xioami za łatwą możliwość zmiany tegoż) zlikwiduje te niedogodności.

Edytowane przez ko.cio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce to mam na sprzedaż wersję CN. Nówka sztuka. Zamówiłem wersję 3H a przysłali wersję CN. Ja wszystko mam na serwerach EU także sprzedaję bez zarobku. Nie dość, że czekałem 2 miesiące bo tyle na lotnisku leżało to jeszcze wersja CN. Ogłoszenie jest w dziale giełda TUTAJ

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2020 o 17:00, witek_77 napisał:

Jeżeli ktoś chce to mam na sprzedaż wersję CN. Nówka sztuka. Zamówiłem wersję 3H a przysłali wersję CN. Ja wszystko mam na serwerach EU także sprzedaję bez zarobku. Nie dość, że czekałem 2 miesiące bo tyle na lotnisku leżało to jeszcze wersja CN. Ogłoszenie jest w dziale giełda TUTAJ

Witam. Gdzie kupiłeś wersje cn? Jakiś link. Jedno pytanko jeszcze, czy przy załączeniu oczyszczacza wyświetla stan filtra i chińskie znaczki na wyświetlaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego nie załączałem, ale kolega ma od tego samego majfrenda z ali i tak są chińskie znaczki. On ma tylko jedno urządzenie więc mu to nie przeszkadza, a ja mam już kilka na serwerze EU. Znaczki były z tego co kojarze tylko jakieś malutkie pod dużymi cyframi zanieczyszczenia. Ale co tam jeszcze jest ? Nie wiem. Przyszło mi ładnie bez cła. Jemu tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam 3H od wczoraj i dopiero sobie zdałem sprawę, ze wszystkie inne urządzenia mam na serwerze chińskim :(

Czy rozwiązaniem jest zmiana firmware na chiński ? Czy ktoś z Was to już robił i podzieliby się linkami do pobrania firmware i instrukcja dotycząca podmiany?

@rezmus @ko.cio Pomożecie ?
 

Dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LangusPL napisał:

Witam,

mam 3H od wczoraj i dopiero sobie zdałem sprawę, ze wszystkie inne urządzenia mam na serwerze chińskim :(

Czy rozwiązaniem jest zmiana firmware na chiński ? Czy ktoś z Was to już robił i podzieliby się linkami do pobrania firmware i instrukcja dotycząca podmiany?

@rezmus @ko.cio Pomożecie ?
 

Dziekuje 

Jakbyś 3 dni temu napisał tego posta to mogli byśmy zrobić podmianę. Ja dostałem CN a mam wszystko na EU.

 

Znalazłem na githubie, że udało im się tokena wyciągnąć, ale nie gmeram dalej, bo już 3H zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się różni aktualnie wersja EU od CN? Czy moglibyście wyjaśnić jak laikowi?

Nie posiadam żadnego urządzenia Xiaomi, stąd nic mi nie mówią terminy chiński/europejski serwer?

Jeśli jak dobrze rozumiem, sceny można ustawiać już w wersji EU to co więcej dostaje się w wersji CN? 

Czy cała automatyzacja to właśnie te sceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lawrence z arabii napisał:

Czy się różni aktualnie wersja EU od CN? Czy moglibyście wyjaśnić jak laikowi?

Nie posiadam żadnego urządzenia Xiaomi, stąd nic mi nie mówią terminy chiński/europejski serwer?

Jeśli jak dobrze rozumiem, sceny można ustawiać już w wersji EU to co więcej dostaje się w wersji CN? 

Czy cała automatyzacja to właśnie te sceny?

automatyzacja to sceny,wersja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy ostatecznie w 3H są sceny czy nie? W internecie pojawiają się sprzeczne informacje.

Drugie pytanie. Skoro nie ma możliwości edycji wartościach progowych PM dla trzech poziomów detekcji to co myślicie o oczyszczaczu Klarta Forste, które jest dostosowany do norm europejskich?

Edytowane przez lawrence z arabii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2020 o 10:13, lawrence z arabii napisał:

W takim razie czy ostatecznie w 3H są sceny czy nie? W internecie pojawiają się sprzeczne informacje.

Drugie pytanie. Skoro nie ma możliwości edycji wartościach progowych PM dla trzech poziomów detekcji to co myślicie o oczyszczaczu Klarta Forste, które jest dostosowany do norm europejskich?

przecież da się ustawić sceny i np jeżeli pm 2.5 będzie 40 to włącz oczyszczacz na tryb 2 jak będzie powyżej 100 włącz na maxa(jedynie nie da się ustawić kolorów na magicznym kółku) standardowo jest tak że od 0~75 zielony 75~150 pomarańczowy ~150 czerwony
ja używam tryb automatyczny i chyba jest to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SMART HOME PL napisał:

przecież da się ustawić sceny i np jeżeli pm 2.5 będzie 40 to włącz oczyszczacz na tryb 2 jak będzie powyżej 100 włącz na maxa(jedynie nie da się ustawić kolorów na magicznym kółku) standardowo jest tak że od 0~75 zielony 75~150 pomarańczowy ~150 czerwony
ja używam tryb automatyczny i chyba jest to najlepsze rozwiązanie.

A jak działa tryb automatyczny? Bo jeśli tak, że dla odświeżacza poziom 0~75 zielony jest akceptowalny i nie próbuje go obniżyć do norm europejskich to trochę słabo. Ok, wtedy pomagają sceny, ale sam napisałeś, że tryb automatyczny jest najlepszym rozwiązaniem, czego kompletnie nie rozumiem.

I ponawiam pytanie czy ostatecznie w 3H są sceny czy nie?

Edytowane przez lawrence z arabii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lawrence z arabii napisał:

A jak działa tryb automatyczny? Bo jeśli tak, że dla odświeżacza poziom 0~75 zielony jest akceptowalny i nie próbuje go obniżyć do norm europejskich to trochę słabo. Ok, wtedy pomagają sceny, ale sam napisałeś, że tryb automatyczny jest najlepszym rozwiązaniem, czego kompletnie nie rozumiem.

I ponawiam pytanie czy ostatecznie w 3H są sceny czy nie?

a jaki poziom europejski jest ? 
w wersji 3h są sceny i automatyzacja(niczym nie różni się od wersji chińskiej,jeżeli chodzi o automatyzacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Dyrektywa CAFE nakłada dla PM2.5 normę stężenia średniorocznego wynoszącą 25 µg/m³, stąd na zdrowy chłopski rozum fajnie jakby oczyszczacz powietrza pilnował tego poziomu. 75 to trzy razy więcej.

2) Ok w wersji 3H są sceny i automatyzacja. Dlaczego w takim razie część ludzi tak zabiega o zakup wersji 3 CN np. z AliExpress? Czym one się różnią?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lawrence z arabii napisał:

1) Dyrektywa CAFE nakłada dla PM2.5 normę stężenia średniorocznego wynoszącą 25 µg/m³, stąd na zdrowy chłopski rozum fajnie jakby oczyszczacz powietrza pilnował tego poziomu. 75 to trzy razy więcej.

2) Ok w wersji 3H są sceny i automatyzacja. Dlaczego w takim razie część ludzi tak zabiega o zakup wersji 3 CN np. z AliExpress? Czym one się różnią?

 

to ustawiasz automatyzacje jeżeli purifier 3h ma więcej pm 2,5 niż 25 to włącz (np:) tryb drugi lub trzeci,lub co tylko chcesz :)
PS:właśnie nagrywam film z testem  i recenzją o tym oczyszczaczu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,  kupiłem jakiś czas temu niestety wersję CN, bo wybrałem zły warehouse i mam pytanie.

Czy istnieje jakiś sposób, żeby zmienić software na 3H, żeby łączył się z europejskimi serwerami?

Czy może to być powodem dlaczego nie wykrywa mi go totalnie google home/alexa?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...