Skocz do zawartości

MIUI 9.12.26


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

tmp-8336YxBqWQlT0UG0.png

  • Poprawki bezpieczeństwa z grudnia 2019/stycznia 2020 (część urządzeń, m.in. Redmi Note 5)
  • Poprawki tłumaczenia oraz pewnych bugów
  • Opóźniona aktualizacja: Mi 9, Mi 9T Pro
  • Redmi Note 7/Pro, Mi 9 Pro 5G brak aktualizacji – testy Androida 10
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Blue Saphire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@Kris304 czytasz forum, czy tylko kupiłeś miesiąc temu Siajomi i piszesz posty na łapu-capu?

Od dwóch wydań jest ten problem.

Przy czym na obecnej wersji grubo polecieli. Mamy nowe filtry nieba i wyrwy w płynności działania. Nawet wrócić do poprzedniego wydania mi się nie udało bo wywala do recovery na okrągło...

W nieciekawą stronę to MIUI zaczyna iść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, QBAQ napisał:

Nawet wrócić do poprzedniego wydania mi się nie udało bo wywala do recovery na okrągło...

W nieciekawą stronę to MIUI zaczyna iść. 

No to mnie też zastanawia co to się podziało bo po przywróceniu backupu - Reboot system powraca do twrp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powrót do poprzedniej wersji jest niemożliwy

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Wróciłeś do poprzedniej i wgrales xiaomi.eu które przywróciłeś? Mi tak działa.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

A nie zmienia się czasem recovery podczas update?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Nie zmienia

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Polan said:

L3 - z tym, że specjalnie dla Ciebie musiałem doczytać jak to się sprawdza :D

Można w Netflixie w ustawieniach aplikacji->Diagostyka->Specyfikacja odtwarzania lub apka z marketu DRM Info. Napisałem jak, gdyż nie zostało to tutaj podane, a faktycznie przy tej aktualizacji po raz pierwszy natknąłem się na problem z czarnym obrazem w Netflixie. Dziwne, bo do tej pory nic takiego u mnie się nie działo, Widevine level 1, dźwięk i napisy są a obraz czarny niestety. Tym bardziej dziwne, bo podczas podglądu przewijania obraz widać normalnie. Poza tym i migającym ekranem podczas wyłączania, żadnych innych problemów, o których była wcześniej mowa nie zauważyłem na moim Mi9. Nie mam szarej belki przy uruchamianiu aplikacji, SafetyNet jest z najnowszym Magiskiem na zielono, więc mniemam, że płatności powinny działać, ale sprawdzę to później na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można downgrade'ować wersji, jeśli na tej co była zainstalowana są nowsze poprawki bezpieczeństwa niż na tej starej (na Androidzie Q). Tak niestety jest w tym przypadku (.27 przyniosła grudniowe poprawki) i to powoduje bootloop. Musielibyście spróbować zainstalować Globala z MiFlash (clear all data), a potem ewentualnie z TWRP spróbować zainstalować 9.12.19 i może by przeszło (na pewno przejdzie MiFlash, bo to przerabiałem z jedną osobą przed 20 minutami).

Na problemy z Netflixem pomaga póki co jedynie instalacja Liboemcrypto disabler w Magisku, ale wtedy macie Widevine L3. Obawiam się, że zaistnieje potrzeba przynajmniej czasowego wyłaczenia L1 w celu rozwiązania problemu, ale żadna decyzja w tym kierunku nie została jeszcze podjęta.

TWRP na Mi9 jest podmieniany przy instalacji ROMu na oficjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon ale w czym jest problem z tym czarnym obrazem ? U mnie dopiero ta aktualizacja go skopała, a jak pisałem o tyle to dziwne, że jak przesuwam suwakiem, to obraz widać, tylko na Play pozostaje czarny :O Przecież chińczyki nie robią chyba nic w kierunku uwalenia działania Netflixa, poza dodaniem poprawek bezpieczeństwa, więc skoro wcześniej działał normalnie, to tu musi tkwić problem, nie rozumiem czemu ludziom wiecznie utrudnia się życie do cholery psując coś,co do tej pory działało dobrze. Komuś to musi przeszkadzać... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Test problem jest od aktualizacji co najmniej .12, nie wiem, dlaczego, i nie wiem, co go powoduje. Wg logów prawdopodobnie jakiś nieobsługiwany kodek. Ale o co konkretnie chodzi - wciąż nie wiadomo. Wiem, że na L3 działa normalnie.

Wszystkie osoby mające problem z szarą belką prosiłbym o zrobienie loga z momentu jak ją wywołacie i podesłanie go tu albo na maila [email protected]. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek.

Czy ktoś łaskawy, z redmi note7 byłby łaskaw sprawdzić czy działa mu Minecraft earth? Lub ptaszki - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rovio.abar

Telefon niby jest na liście z obsługą AR, jednak na wersji stable nie działa. Chciałbym wiedzieć czy nie ma przypadkiem jakiegoś wsparcia dodanego w wersji beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam telefon Mi mix 2s - Xiaomi eu 9.12.26. Od aktualizacji do Androida 10 i miui 11 mam problem z przełącznikiem Lokalizacji na pasku powiadomień (stanu). Kiedyś przełącznik (przed aktualizacją) Lokalizacja (GPS) włączał tryb lokalizacji - Wysoka dokładność - Ustalaj lokalizację przez GPS, Wi-fi lub sieci komórkowe. Domyślnie zawsze był włączony tryb  lokalizacji - Oszczędzanie baterii - Ustalaj lokalizację przez  Wi-fi lub sieci komórkowe a przełącznik był wygaszony. Teraz przełącznik Lokalizacja włącza i wyłącza tryb Wysoka dokładność. Efekt jest taki ze jak wyłączona jest lokalizacja np. na Mapach Google nie znajduje mojej pozycji muszę włączyć GPS. Czy to jakaś zmiana polityki czy może błąd w Romie?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

@frrancuz w główce Ci się poprzestawiało od tych gierek i pomyliłeś wątki? 

Dopiero po twojej odpowiedzi zgłupiałem.

Mam na telefonie redmi note 7 wersje stabilna. Jestem ciekaw czy ktoś posiadający ten sam telefon nie ma przypadkiem bety oprogramowania i grzecznościowo nie sprawdziłby mi czy może działa gra.  Nie uważam abym pomylił wątki. W głowie mam pewnie poprzewracane, ale czy od gierek to nie wiem. 

Kompletnie nie wiem czemu miała służyć twoja odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Orjon said:

@Test problem jest od aktualizacji co najmniej .12, nie wiem, dlaczego, i nie wiem, co go powoduje. Wg logów prawdopodobnie jakiś nieobsługiwany kodek. Ale o co konkretnie chodzi - wciąż nie wiadomo. Wiem, że na L3 działa normalnie.

Wszystkie osoby mające problem z szarą belką prosiłbym o zrobienie loga z momentu jak ją wywołacie i podesłanie go tu albo na maila [email protected]. Dzięki.

Musiałem skasować co tu napisałem o rozwiązaniu problemu z Netflixem, niestety nadal nie działa bez tego modułu w Magisku, nawiedził mnie natomiast problem szarej belki na status barze podczas uruchamiania aplikacji, czego wcześniej nie miałem,. Nie wiem co lepsze, bo średnio fajnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...