Skocz do zawartości

Czytnik linii papilarnych działa słabo


warsztat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak u was sprawuje się czytnik linii papilarnych? Macie naklejone szkło, folię? Ja od razu po pierwszym uruchomieniu telefonu nakleiłem szkło hartowane od Nillkina (prezentuje się super), więc nie korzystałem z czytnika na gołym ekranie i nie wiem jak się sprawuje. Natomiast ze szkłem jest słabo. Zarejestrowałem 3 odciski na prawego kciuka a i tak rzadko kiedy udaje mi się odblokować za pierwszym razem. Często w ogóle nie mogę nim odblokować i muszę wpisywać PIN albo użyć palca wskazującego, na którego zarejestrowałem tylko jeden odcisk, a działa lepiej, chociaż też nie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Co prawda mam wersję bez końcówki pro, ale i bez szkła (używam zdecydowanie wallet etui) działa to rewelacyjnie - 95% przypadków to odblokowanie w ciągu sekundy za pierwszym razem. Mam skonfigurowane 4 odciski i na każdym działa to tak samo dobrze
 
 
Wydaje mi się że tu problemem może być właśnie szyba na ekranie

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kosiara96 napisał:

Tak mam globala miui 11.3.0.

Zaraz... Ja mam 10.3.4. Skąd pobrałeś 11? To jest stabilna wersja? W ustawienia -> O telefonie -> Aktualizacje systemu nie mam dostępnej aktualizacji do 11. 

Aktualizacja do 11 poprawi działanie czytnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, warsztat napisał:

Zaraz... Ja mam 10.3.4. Skąd pobrałeś 11? To jest stabilna wersja? W ustawienia -> O telefonie -> Aktualizacje systemu nie mam dostępnej aktualizacji do 11. 

Aktualizacja do 11 poprawi działanie czytnika? 

Ja mieszkam w Niemczech i jak go tutaj kupiłem, już po wyjęciu z pudełka wyskoczyła 10.3.4, a za chwilę właśnie 11.3.0. Być może ma na to wpływ region, który mam ustawiony na Niemcy. Skąd masz ten telefon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, warsztat napisał:

Z Chin. Kupowałem na Gearbest. Zamawiałem pod koniec listopada. Przybył w połowie grudnia. Wyjąłem go z pudełka kilka dni temu.

A jesteś pewien, że masz telefon w wersji globalnej, a nie np chińskiej z zainstalowanym softem global? Wtedy nie dostaniesz OTA...

No i szkło może wpływać na działanie czytnika, może, nie musi. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TheTick napisał:

Nie. Problemem jest to, że na 1x palec masz 3x zarejestrowane odciski. Skasuj wszystkie i zarejestruj 1x odcisk na 1x palec. Pomoże. 

Rzeczywiście, pomogło :D Myślałem, że jak będzie więcej odcisków zarejestrowanych na jeden palec, to będzie większa szansa na odblokowanie.

 

2 godziny temu, Nezumi napisał:

A jesteś pewien, że masz telefon w wersji globalnej, a nie np chińskiej z zainstalowanym softem global?

Nie wiem. Jak to sprawdzić? U mnie wygląda to tak:

 IMG_20191226_194648.thumb.jpg.dd015532d7aac3c76fd0ca6d8c8566c0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TheTick napisał:

@warsztat zmień lokalizację w telefonie na np UK, albo Szwajcarię i sprawdź aktualizacje. Powinno Ci znaleźć 11.0.3 z androidem 10. 

Zadziałało. Zaktualizowałem. :)

2 godziny temu, Nezumi napisał:

Na pudełku najłatwiej... Telefony z serii Global mają odpowiednie oznaczenie na pudle (czerowna wstawka z białym tekstem "Global").

W takim razie chyba nie mam globala, bo nie widzę tej wstawki:

IMG_20191226_231941.thumb.jpg.2c0effe8dbbeab510f9576cf2da72ff3.jpgIMG_20191226_231921.thumb.jpg.58b650ba0ea3c5fdf732725acd37e3f0.jpg

Czy to niesie za sobą jakieś konsekwencje? Coś mi nie będzie albo będzie gorzej działało?

Telefon mam stąd: https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_009491447599.html?wid=1349303 Niby jest napisane, że to Global Version, a w opisie jest jeszcze takie info: "The ROM on this phone supports OTA and is multi language Czy to oznacza, że zostałem wykiwany? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, warsztat napisał:

Zastanawia mnie czy czytnik linii papilarnych działa tak samo na globali i na MIUIPolska

Czytnik prawdopodobnie działa tak samo. Różnice są w innych miejscach. Czy warto to trudne pytanie, pod pewnymi względami tak, pod innymi nie (odblokowany bl zawsze zmniejsza bezpieczeństwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że po aktualizacji do MIUI 11 i ponownym zarejestrowaniu odcisku kciuka pogorszyła się skuteczność czytnika. Jeszcze niedawno usunąłem dodatkowe odciski kciuka i zostawiłem tylko jeden (jak polecił @TheTick) i widziałem poprawę, ale po aktualizacji do MIUI 11 i ponownym zarejestrowaniu kciuka znów muszę kilka razy przyłożyć palec, żeby odblokować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, warsztat napisał:

Zadziałało. Zaktualizowałem. :)

W takim razie chyba nie mam globala, bo nie widzę tej wstawki:

IMG_20191226_231941.thumb.jpg.2c0effe8dbbeab510f9576cf2da72ff3.jpgIMG_20191226_231921.thumb.jpg.58b650ba0ea3c5fdf732725acd37e3f0.jpg

Czy to niesie za sobą jakieś konsekwencje? Coś mi nie będzie albo będzie gorzej działało?

Telefon mam stąd: https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_009491447599.html?wid=1349303 Niby jest napisane, że to Global Version, a w opisie jest jeszcze takie info: "The ROM on this phone supports OTA and is multi language Czy to oznacza, że zostałem wykiwany? :D

Mam takie samo pudełko i też mam wersję global. Ja miałem przez kilka dni miui polska najnowszy stable i średnio byłem zadowolony. Bateria trzymała gorzej, gry przy instalacji ze sklepu play się automatycznie nie dodawaly do trybu gier. Finalnie wróciłem na globala i jest lepiej. Wiadomo, że tłumaczenie miui polska, ma dużo lepsze. Ale to z globala, też nie jest znowu aż tak fatalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, warsztat napisał:

takim razie chyba nie mam globala, bo nie widzę tej wstawki:

Jest OK. Chiński by miał nazwę "Redmi K20 Pro".

18 godzin temu, warsztat napisał:

Waszym zdaniem warto wgrać MIUIPolska, czy lepiej zostać na tym goobalu w wersji 11. 

Chcesz mieć nowości jako pierwszy, to instalujesz MIUIPolska, jeżeli chcesz, aby po prostu sobie działało, to zostań na Globalu/EEA.

18 godzin temu, warsztat napisał:

widziałem poprawę, ale po aktualizacji do MIUI 11 i ponownym zarejestrowaniu kciuka znów muszę kilka razy przyłożyć palec, żeby odblokować.

Bo to nie ma nic do rzeczy, sam mam na Mi9 dodane 2 odciski tego samego palca, sporo szybciej łapie wtedy, mniej błędnych odczytów. Szybka, zabrudzenia mają wpływ na działanie czytnika. Trzeba też brać poprawkę na czytniki w ekranie, jest to dość "świeże" i nadal dopracowywane... Z jednej strony łapie czasem za x razem, z drugiej... chyba wolę to, niż to co było z najnowszymi Samsungami, gdzie każdy mógł praktycznie Twój telefon odblokować xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne wytłumaczenie na różnie działający czytnik, w każdym razie potwierdziłem to na swoim przykładzie.

W ciągu dnia pakuję dużo paczek, przez co skóra dłoni trochę się niszczy i wtedy często mam problem z odczytem palca. Tak samo zimą, kiedy dłonie od niskich temperatur mocno się wysuszają i robią się szorstkie, wtedy też czytnik działa słabiej. Tak miałem na tradycyjnym czytniku w Mi Max3, tak mam w Mi9T.

Edytowane przez Zbyszko
dopisek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie to tak denerwuje, że nie wiem czy w ogóle nie wyłączyć tego czytnika. Tylko z drugiej strony wpisywać za każdym razem PIN... to chyba byłoby jeszcze gorsze. Jeszcze myślę nad zdjęciem szkła, ale to też ryzyko.

Dnia 27.12.2019 o 18:57, Zbyszko napisał:

Tak samo zimą, kiedy dłonie od niskich temperatur mocno się wysuszają i robią się szorstkie, wtedy też czytnik działa słabiej.

To prawda, odblokowanie telefonu na dworzu w obecnej porze roku graniczy z cudem. Mam wrażenie, że czytnik działa też słabiej gdy telefon jest przez jakiś czas nieużywany (np pół godziny albo dłużej) i/albo gdy chcemy go odblokować po wyjęciu z kieszeni.

Co dziwne, gdy używam czytnika do zalogowania się do aplikacji banku albo do PayPala to działa znaczenie lepiej - rzadko nie chce zadziałać za pierwszym razem.

 

Zastanawia mnie dlaczego u @Kosiara96 czytnik działa bez problemu, mimo że ma szkło. Może to kwestia budowy palca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie to tak denerwuje, że nie wiem czy w ogóle nie wyłączyć tego czytnika. Tylko z drugiej strony wpisywać za każdym razem PIN... to chyba byłoby jeszcze gorsze. Jeszcze myślę nad zdjęciem szkła, ale to też ryzyko.
To prawda, odblokowanie telefonu na dworzu w obecnej porze roku graniczy z cudem. Mam wrażenie, że czytnik działa też słabiej gdy telefon jest przez jakiś czas nieużywany (np pół godziny albo dłużej) i/albo gdy chcemy go odblokować po wyjęciu z kieszeni.
Co dziwne, gdy używam czytnika do zalogowania się do aplikacji banku albo do PayPala to działa znaczenie lepiej - rzadko nie chce zadziałać za pierwszym razem.
 
Zastanawia mnie dlaczego u [mention=27994]Kosiara96[/mention] czytnik działa bez problemu, mimo że ma szkło. Może to kwestia budowy palca ?
Ja straciłem do niego cierpliwość. MiMix2 bez znaczenia czy ręka sucha czy mokra działał bez zastanowienia tutaj jest dramat. Usunąłem odcisk palca i odblokowuje gębą przynajmniej się nie wkurzam

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odblokowywanie twarzą jest o wiele wygodniejsze, tylko trochę się boje o ten wysuwany aparat. Niby ma wytrzymać 300 tys wysunięć, ale jak ma się wysuwać przy każdym odblokowaniu telefonu to szybko dobiję do tej granicy. Poza tym kamerka nie wysuwa się w powalająco szybkim tempie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odblokowywanie twarzą jest o wiele wygodniejsze, tylko trochę się boje o ten wysuwany aparat. Niby ma wytrzymać 300 tys wysunięć, ale jak ma się wysuwać przy każdym odblokowaniu telefonu to szybko dobiję do tej granicy. Poza tym kamerka nie wysuwa się w powalająco szybkim tempie.
 
Ale mówimy o Xiaomi mi note 10 przynajmniej ja mam ten model i tu nie mam problemu z ruchomym aparatem na przodzie

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, warsztat napisał:

No mnie to tak denerwuje, że nie wiem czy w ogóle nie wyłączyć tego czytnika. Tylko z drugiej strony wpisywać za każdym razem PIN... to chyba byłoby jeszcze gorsze. Jeszcze myślę nad zdjęciem szkła, ale to też ryzyko.

To prawda, odblokowanie telefonu na dworzu w obecnej porze roku graniczy z cudem. Mam wrażenie, że czytnik działa też słabiej gdy telefon jest przez jakiś czas nieużywany (np pół godziny albo dłużej) i/albo gdy chcemy go odblokować po wyjęciu z kieszeni.

Co dziwne, gdy używam czytnika do zalogowania się do aplikacji banku albo do PayPala to działa znaczenie lepiej - rzadko nie chce zadziałać za pierwszym razem.

 

Zastanawia mnie dlaczego u @Kosiara96 czytnik działa bez problemu, mimo że ma szkło. Może to kwestia budowy palca ?

Być może twoje szkło jest jakieś inne od mojego i stąd ta różnica. Ja mam szkło wozinsky. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...