Skocz do zawartości

s5 room clean


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KuChar napisał:

Fajnie, tylko już dawno sobie to zrobiłem w Home Assistant. Widać nacisk użytkowników coś dał.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

to samo mozna zrobic w mi home mod. mapowanie stref na pokoje, a pozniej automatyzacja, przypisywanie do fizycznych switchy, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo mozna zrobic w mi home mod. mapowanie stref na pokoje, a pozniej automatyzacja, przypisywanie do fizycznych switchy, itp.
Tak, ale już tego nie połączysz z Google Assistant i nie wywołasz głosowo. Dzięki HA + IFTTT I Webhook wybieram głosowo pokoje 1 zmienną komendą i jedzie tam, gdzie chcę.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, KuChar napisał:

Tak, ale już tego nie połączysz z Google Assistant i nie wywołasz głosowo. Dzięki HA + IFTTT I Webhook wybieram głosowo pokoje 1 zmienną komendą i jedzie tam, gdzie chcę.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

nie kazdy uzywa GH ;) w HA ogarneli juz format mapy z nowych modeli (s6/s4/1s)? jesli nie to nie aktualizuj fw, bo mapka teraz bedzie w nowym formacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leci juz update do 2008 (room clean) dla wszystkich.
Wgrałem wczoraj przez Flovac. Po aktualizacji nie widać nowej mapy w Flovec. Jakiś pomysł jak ściągnąć koordynaty? Mapa robiona od nowa po aktualizacji.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem teraz mapa ma nowy format zainstaluj vevs mod i zrob katalog w pamieci wewnetrznej /vevs/logs/ tam gdzie sie robil log urzadzenia dla zone/room clean.
Nie bardzo rozumiem. Od początku używam twojego moda. Mam katalog vevs/logs po tym jak xiaomi zrezygnowało z SmartHome. Jak teraz mam wyciągnąć nowe koordynaty z mapy, skoro FloleVac jej nie czyta?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ci flolevac? wysylasz go w mi home na sprzatanie stefy lub pokoju i masz w logach wszystko (wspolrzedne / roomid). oczywiscie sprzatac nie musi, wystarczy wystartowac.
A jak odnaleźć pin n go? W logach tego nie widzę. Zawsze były 2 koordynaty.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to zawsze spychają na koniec kolejki. Raz udało mi się jako pierwszy dostać aktualkę do MI9. Dawno nie obserwowałem tematu a tu taka niespodzianka. Flolevac poszedł w ruch. Wywalam choinkę z domu bo mi przy bazie stoi, czyszczę wszystkie mapy i jadę od zera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dało się przerobić pokoje na kolory w edycji mapy, ale nie umiedo łązienki wjechać bo przy starcie z bazy twierdzi, że ma przeszkodę. Miałem zamkniętą łazienkę i mam to samo co ty :) Wjechałem tam joystickiem i dałem sprzątanie i robi to właśnie. Zobaczę czy wróci do bazy bo właśnie jest w trakcie. Jak nie to i tak jutro nowa mapa pójdzie bo choinki nie bede wynosił teraz bo mróz na polu a mam w doniczce i idzie do ziemi w ogrodzie

 

EDIT: Otworzył se drzwi na mapie :) Wszystko jest jak powinno. Wjedz do tego pomieszczenia joystickiem i daj odkurzanie. Jak skończy to wróci do bazy i drzwi beda otwarte

Zerknij na dół na screen. Edycja pokoi jest gdy dasz na ALL i po lewej na te kreski z pinezka. Tam dajesz EDIT ROOM i na DIVIDE masz dzielenie. Dodaje drugiego screena z backupem mapy na którym widać zamkniętą łazienkę. Wg tego wnioskuję, że jak dam odkurzacz na piętro to mi wyrysuje drugą mapę i będę mógł tam przełączać między piętrami. Szkoda, że góra w remoncie. Ciekawe czy potrzebuje drugiej bazy na górze czy wywali tylko komunikat, że nie umie wrócić.

 

Screenshot_2020-01-06-20-26-45-575_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2020-01-06-20-34-58-507_com.xiaomi.smarthome.jpg

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, witek_77 napisał:

U mnie dało się przerobić pokoje na kolory w edycji mapy, ale nie umiedo łązienki wjechać bo przy starcie z bazy twierdzi, że ma przeszkodę. Miałem zamkniętą łazienkę i mam to samo co ty :) Wjechałem tam joystickiem i dałem sprzątanie i robi to właśnie. Zobaczę czy wróci do bazy bo właśnie jest w trakcie. Jak nie to i tak jutro nowa mapa pójdzie bo choinki nie bede wynosił teraz bo mróz na polu a mam w doniczce i idzie do ziemi w ogrodzie

 

EDIT: Otworzył se drzwi na mapie :) Wszystko jest jak powinno. Wjedz do tego pomieszczenia joystickiem i daj odkurzanie. Jak skończy to wróci do bazy i drzwi beda otwarte

Zerknij na dół na screen. Edycja pokoi jest gdy dasz na ALL i po lewej na te kreski z pinezka. Tam dajesz EDIT ROOM i na DIVIDE masz dzielenie. Dodaje drugiego screena z backupem mapy na którym widać zamkniętą łazienkę. Wg tego wnioskuję, że jak dam odkurzacz na piętro to mi wyrysuje drugą mapę i będę mógł tam przełączać między piętrami. Szkoda, że góra w remoncie. Ciekawe czy potrzebuje drugiej bazy na górze czy wywali tylko komunikat, że nie umie wrócić.

 

Screenshot_2020-01-06-20-26-45-575_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2020-01-06-20-34-58-507_com.xiaomi.smarthome.jpg

Dzięki za odpowiedź i pomoc ale u mnie wygląda to tak:

Nie mogę scalić ani podzielić tego szarego pokoju. Przy pierwszym sprzątaniu miałem drzwi zamknięte i wtedy zrobiłem tak jak Ty czyli pojechałem odkurzaczem aby był w pobliżu pokoju i wjechał sobie tam i zeskanował ten pokój który był zamknięty lecz po sprzątaniu wrócił do bazy i pokój zrobil na szaro bez podziału. No nic.. pewnie muszę puscic go jeszcze raz na sprzątanie całego mieszkania. Ale to już jutro :) ps. Mam nadzieję że nie będę musiał kasować całej mapy i dać na nowo bo walczyłem z tym aby mapa była pionowo (robił mi cały czas w poziomie) 

 

Screenshot_2020-01-06-21-36-35-079_com.xiaomi.smarthome.jpg

 

Screenshot_2020-01-06-21-36-35-079_com.xiaomi.smarthome.jpg

 

Edit: Obyło się bez kasowania mapy. Szare pola wydzielił sobie jako pokoje :) Pytanko - od czego zależy jaki kolor będzie miał pokój? 

Edytowane przez Darkman89
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Darkman89 napisał:

Dzięki za odpowiedź i pomoc ale u mnie wygląda to tak:

Nie mogę scalić ani podzielić tego szarego pokoju. Przy pierwszym sprzątaniu miałem drzwi zamknięte i wtedy zrobiłem tak jak Ty czyli pojechałem odkurzaczem aby był w pobliżu pokoju i wjechał sobie tam i zeskanował ten pokój który był zamknięty lecz po sprzątaniu wrócił do bazy i pokój zrobil na szaro bez podziału. No nic.. pewnie muszę puscic go jeszcze raz na sprzątanie całego mieszkania. Ale to już jutro :) ps. Mam nadzieję że nie będę musiał kasować całej mapy i dać na nowo bo walczyłem z tym aby mapa była pionowo (robił mi cały czas w poziomie) 

 

Screenshot_2020-01-06-21-36-35-079_com.xiaomi.smarthome.jpg

 

Screenshot_2020-01-06-21-36-35-079_com.xiaomi.smarthome.jpg

 

Edit: Obyło się bez kasowania mapy. Szare pola wydzielił sobie jako pokoje :) Pytanko - od czego zależy jaki kolor będzie miał pokój? 

Weź se zrób nową mapę bo masz krzywą.

Ustaw bazę prostopadle do ściany. No chyba, że Ci to nie przeszkadza... Ja nie mogę patrzeć jak on potem krzywo po pokojach jeździ.

------------------

Mi floevac pokazuje że mam wersję 3.5.7.2008.

A odkurzacz mówi że ma starą 3.5.4.1910

Mi-home zaktualizował się do 5.6.46 (bo się na betatestera zapisałem) a aktualizacji do odkurzacza nie znajduje (CN/EU działający na EU przerobiony z wersji EU)

Ma ktoś najnowszą wersję oprogramowania w pliku? Wrzuciłbym ręcznie.

Pewnie przez te przerabianie mi się nie aktualizuje a floevac się gubi i pokazuje nową wersję i jakieś same stare.

Chociaż wydaje mi się że wcześniej też dostawałem późno i rzadko aktualizacje.

Edytowane przez cebik
Więcej info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Zrobiłem z córką wtedy 3,5 letnią głosy do odkurzacza - może komuś się spodoba. Ten mechaniczny jest nieprzyjemny. Niestety jest tego sporo więc zrobiliśmy większość a reszta jest z syntezatora głosowego polskiego.

Wszystkie w zip: https://drive.google.com/open?id=1tmL6uSxxa_z2Qivj5mlQS7YX73626BRb

W załącznikach kilka przykładów.

start.wav stop.wav sysupd_start.wav finish.wav back_dock_failed.wav error1.wav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witek_77 napisał:

Jak chcesz ręcznie to TUTAJ masz softy do pobrania. 

Żaden nie wchodzi :/

WIN-MIROBO 1.1.0

 Mi Robot Vacuum Cleaner route: 192.168.7.186 <-> 192.168.7.191
 Mi Robot Vacuum Cleaner state: Charging (100%)

 Flashing firmware: v12_vacuum_2eu_2008_beta_v2.pkg

 Sending firmware:

 Press any key for main menu...         

 

Od razu się pokazuje Press any key... Firewalle wyłączone, różne kompy sprawdzone :/

I nie wiem która nawet wersje wybrać ale testowałem wszystkie:

v12_vacuum_2eu_2008_beta.pkga

v12_vacuum_2prc_2008_beta

v11_002008.fullos.fd043420-6ddb-4e54-bdb7-a8deec19f0fd

i potem starsze wersje to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, witek_77 napisał:

może przekombinowałeś ?? Spróbuj folder GEN2 (bo mamy generecję 2) z folderu STOCK wgrać najnowszą. Nie mam więcej pomysłów. Ewentualnie reset do fabryki, ale oprócz reset wifi nie wiem czy jest jakiś hard reset.

Dzięki za odpowiedź.

Pammukale w awatarze?

Flashing firmware: v11_002008.fullos.fd043420-6ddb-4e54-bdb7-a8deec19f0fd.pkg

To samo. Miałem w planach ten reset tylko mi się nie chciało go robić bo po nim trzeba znowu wyciągnąć nowy token. A mój sposób to z apki przerobionej na innym urządzeniu tylko niestety muszę go przepisać - nie da się skopiować i wkleić. Jak przyjdę do domu to zresetuje. 

Factory Reset restores the original Firmware from the Recovery partition. Vacuum Robot must be charged >=80% and in the charging station. Recovery takes up to 10 minutes.

  • Gen1: Hold Home Button and press WiFi-reset button, continue holding the home button until reset notification is played.
  • Gen2: Hold Home/Plug Button, short press WiFi-reset button and continue holding the Home/Plug button until reset notification is played.
Edytowane przez cebik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...