Skocz do zawartości

Yi Sport Camera 1080P 60Fps


tas

Rekomendowane odpowiedzi

Porównujecie Xiaomi 4 z Iphone 5s? Czy też Note Pro z Iphone 6+? Nie? To dlaczego tutaj jest wielkie oburzenie że kamera nie daje tego samego co konkurent kosztujący 5x więcej?

 

Dla kogoś kto nigdy nie używał gopro a chciałby, xiaomi jest dobrym rozwiązaniem - tani, jakość wystarczająca, jak się nie spodoba to nie jest to 1k zł wyrzucone. Do tego jeżeli przy nauce jak to montować itp kamera odpadnie np z kitea to trochę bardziej szkoda gopro.

 

Ps. Ceny liczę wzgledem tego ile kamera kosztuje w Chinach vs cena gopro w Chinach. W końcu to nie ten sam market.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://www.techmoan.com/blog/2015/3/30/the-full-xiaomi-yi-action-camera-review.html

Ta sama osoba testowała również poprzednie wersje SJ.

 

W skrócie dobry obraz, brak stabilizacji obrazu, w trybie nocnym spadają klatki. Bardzo dobrze radzi sobie z przejściem ciemno/jasno.

Ma wady ale nie jest tak źle.

Edytowane przez khek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prawdziwymi są materiały dostępne na YT czy Vimeo, rzekomo pochodzące z tej kamery, to nie jest ona warta nawet ceny przesyłki.

Po materiałach od 'technomana', widzę, że to co było na samym początku prezentowane, w zestawieniu do tego co przedstawił 'technoman' to 2 różne bajki. Jeżeli ów test pochodzi faktycznie z kamerki xiaomi, to odszczekuje to co powiedziałem. Brak mi jednak stabilizacji obrazu (widać w tej chwili co daje stabilizacja przy gopro4 i sony FDR-X1000), fakt, że są to kamery z zupełnie innego przedziału cenowego. No i podstawowa wada, dla której tylko obserwuje xiaomi yi, to brak obudowy... Trochę to porażka, wypuszczanie kamerki bez takiego niezbędnika jak obudowa. Tym bardziej, że chyba dużo łatwiej opracować obudowę niż kamerkę.

Edytowane przez MariuszK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sprawdzilem 2304x1296 30P i 1920x1080 60P i faktycznie pliki oscylują wokół 1,9 Gb. Firmware 1.2.12. Nie pamiętam, czy było tak na wcześniejszych wersjach.

Lecz po zapisaniu pliku nie przerywa nagrania, więc chyba można pliki połączyć w jakimś programie do obróbki video?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem 2304x1296 30P i 1920x1080 60P i faktycznie pliki oscylują wokół 1,9 Gb. Firmware 1.2.12. Nie pamiętam, czy było tak na wcześniejszych wersjach.

Lecz po zapisaniu pliku nie przerywa nagrania, więc chyba można pliki połączyć w jakimś programie do obróbki video?

Tak samo robi np kamera Canon XF100 (za 6000zł :) ) ... Z kolei mamy w firmie drugą Sony PXW70 która nagrywa ciągiem pliki bez ograniczeń. Jest to kwestia ustawienia sprzętu. Wyobrażacie sobie żeby taka mała mydelniczka nagrała ciągiem i obsłużyła plik 32gb? Tak więc nie jest to wada tylko konfiguracja fabryczna. "Rozczłonkowane" pliki można połączyć w programie (ja używam adobe premiere) i nie ma problemu z przeskokiem czy mignięciem klatki.

 

Ja mam jednak inne pytanie bo po aktualizacji nie rozumiem niektórych opcji, np tryb SIGHT? kamera przełącza się w 640x480? jakoś tak... W ogóle przydałoby się żeby ktoś zrobić jakiś poradnik opisując każdy tryb i funkcję z menu po polsku ;) zwłaszcza po tych wszystkich aktualizacjach co tam się pozmieniało, a nie tylko angielski i angielski. W ogóle uważam że Xiaomi BARDZO zaniedbuje ten produkt. Nawet na oficjalnej stronie nie aktualizuje informacji o parametrach etc.

Edytowane przez piotrek.lpu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

  Mam pytanie do posiadaczy tej kamery 

-czy dostanę mocowanie na klips takie jak jest dostępne w komplecie do SJ5000+ ( taka ramka z klipsem ,na pasek kieszeń cokolwiek) lub cokolwiek podobnego abym mógł zawiesić na kieszeni ??
-czy może służyć jak videorejestrator w samochodzie.
-czy jest opcja obrócenia nagrywania ,tzn postawie na krótszym boku a będzie  nagrywać normalnie ??
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.11.2015, 16:08:10, sunkist napisał:

  Mam pytanie do posiadaczy tej kamery 

-czy dostanę mocowanie na klips takie jak jest dostępne w komplecie do SJ5000+ ( taka ramka z klipsem ,na pasek kieszeń cokolwiek) lub cokolwiek podobnego abym mógł zawiesić na kieszeni ??
-czy może służyć jak videorejestrator w samochodzie.
-czy jest opcja obrócenia nagrywania ,tzn postawie na krótszym boku a będzie  nagrywać normalnie ??
 
 

Mocowanie na klips raczej jest do kupienia osobno.

Nie próbowałęm, aczkolwiek wydaje mi się, że nie.

Tak, jest taka opcja bezpośredniow  ustawieniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.11.2015, 16:08:10, sunkist napisał:

 

dlaczego nie może być rejestratorem? skoro sprawdza się do ekstremalnych sportów. będzie lepsza nawet niż rekomendowane sprzęty do tych 300zł. w opcjach ma loop recording. sam nie stosowałem jako rejestrator ale wystarczy sobie uchwyt dokupić i ładowarka do auta i heja.

https://www.youtube.com/watch?v=T9zSI4QbJkI.

 

i tu pierwszy lepszy link (nie to żebym polecał, po prostu wpisałem i znalazło)

http://allegro.pl/uchwyt-i-ladowarka-samochodowa-xiaomi-yi-sport-cam-i5824269343.html

Screenshot_2015-11-30-13-27-09_com.xiaomi.xy.sportscamera.png

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

zastanawiam się nad kupnem Xiaomi Yi, ewentualnie GoPro lub czegoś podobnego. Nie ukrywam, że zależy mi na jakości i zastanawiam się nad nową Yi lub używaną GoPro. Czy jest ktoś mi wstanie powiedzieć co za tą cenę najrozsądniej kupić? Potrzebuje jej do nagrywania praktycznie tylko w dzień, a testy z YT moich wątpliwości nie rozwiewają, bo nigdy nie miałem podobnej kamerki... stąd potrzebuje opinie kogoś kto może używał i Yi i GoPro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2015o17:57, Versus napisał:

Sprawdzilem 2304x1296 30P i 1920x1080 60P i faktycznie pliki oscylują wokół 1,9 Gb. Firmware 1.2.12. Nie pamiętam, czy było tak na wcześniejszych wersjach.

Lecz po zapisaniu pliku nie przerywa nagrania, więc chyba można pliki połączyć w jakimś programie do obróbki video?

SIema ktorej wersji aplikacji uzywasz?? Bo aplikacja ze sklepu play wyskakuje mi info ze mozna uzywac tylko w chinach i ze jezyk zostanie przelaczony na chinski. Prosze o jakis link do aplikacji po ang/pl ktora obsluguje 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...