Skocz do zawartości

MIUI 11 na Andku 9 PIE


Marrik

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wgrałem MIUI 11 na Andku 9 na Redmi 4X

Bawię się od dobrej godziny i jak na razie nie znalazłem bugów.

Działa odblokowanie odciskiem palca, MMS bez włączonej transmisji danych, czyli to na czym najbardziej mi zależało.

Instalowałem na ostatnią tygodniówkę i bez wipe działa bez problemu.

Nawet na Google Play pokazuje, że urządzenie jest certyfikowane, SafetyNet w Magisku na zielono.

Dodatkowo aktualizacja zabezpieczeń z 5 listopada 2019.

Fajnie, że chłopakom się chciało i nie porzucili tego telefonu, tylko walczą dalej.

Wszystko tutaj:

 

 https://m.youtube.com/watch?v=i5nyGBkKnzE

 

 

 

 c3d948b603d477ced3919f2eea01ec7e.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru eksperymentach "siedzę" obecnie na przeportowanej wersji MIUI 11.1 xiaomi.eu by AnGglt86 9.11.14 (wersja zabezpieczeń 01/10/2019) https://xiomiredmi4x.blogspot.com/. Jedyny mankament, to brak wybudzania czytnikiem (chyba, że coś źle ustawiam), reszta to bajka, włącznie z baterią. U mnie prawie 3 dni. Można ? Można ! A nie tak jak tutejsza "elita" leci "po łatwiźnie" i płynie z oficjalnym nurtem :-(

Edytowane przez nexxus2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=35094]nexxus2[/mention] ostre słowa, ale jednak celne.

Z drugiej strony chłopaki z xiaomi.eu nie robią tego "zawodowo" ale hobbystycznie, więc ciężko wymagać, choć sami przyznali, że 4x miał najwięcej pobierań wersji tygodniowych że wszystkich telefonów dla których zakończyli wsparcie.

Nie wspierają to trzeba szukać czegoś innego.

Komuś się jednak chciało i chwała im za to.

Wracając do ROMu.

Potestowałem wczoraj i zaczęły się problemy, przestał działać aparat, pozmieniały się niektóre ustawienia same z siebie a zaczęło się to po aktualizacji Magiska.

Przypominam, że instalowałem to na Andka 7.1 bez wipe.

Zaktualizowałem recovery do wersji 3.3, zrobiłem czystą instalację z pełnym wipe i jak na razie jest wszystko OK.

[mention=35913]Ash1970[/mention] Dioda powiadomień działa przy SMS i połączeniach, jednak nie działa przy włączonym " nie przeszkadzać". Przy ładowaniu również działa.

GPS również działa, pierwsze złapanie fixa 47sekund w mieszkaniu.

O baterii ciężko coś powiedzieć, bo używam telefonu cały czas, dziś naładowałem do pełna i zobaczymy jak będzie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że ten ROM ma dziwną przypadłość.

Aparat przestaje działać po włączeniu trybu "nie przeszkadzać".

Dziwne trochę ale aż tak nie przeszkadza.@nexxus2 chciałbym przetestować ROM, o którym pisałeś, ale martwi mnie te brak wybudzenia odciskiem palca.

Czy to znaczy, że jak dotkniesz czytnika to tel się nie odblokowuje?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, na wszystkich testowanych ROM-ach ten sam problem (RevangeOS/10, Pixel Experience/10 i ten obecny MIUI11/9). Przyzwyczaiłem się i tak odruchowo zawsze próbuję go tak wybudzać. Może coś ustawiam nie tak, może jest na to jakiś "myk", patch ? To jak na razie jedyny mankament, a "siedzę" już na nim trzy tygodnie :-) Najważniejsze jednak dla mnie jest, że wzorowo współpracuje z AA i Bluetooth w MediaNav (Dacia,Renault), 10-tka chyba się musi jeszcze mocno "dopracować". No i ta bateria, SOT w podróży na jednym ładowaniu wydłużył mi się o minimum godzinę (bluetooth, GPS, mapa, Rysiek, parę telefonów), to będę jeszcze testował, ale w nie "ekstremalnych" warunkach, trzy dni daje radę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten rom to jakiś "port" a nie dedykowany do redmi 4X.

No Ameryki nie odkryłeś, Xiaomi nigdy nie wydało Andka 9 na 4X.

I troszkę się mylisz, bo skoro działa to właśnie jest dedykowany na nasz telefon.

Ten "jakiś port" jak to nazwałeś, powstał tylko dlatego, że komuś się chciało, gdy wszyscy inni olali ten telefon.@nexxus2 akurat w tym ROMie co podałem to odblokowanie odciskiem palca działa bez problemu.

Dla mnie akurat to musi być ta funkcjonalność więc odpuszczam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, jeśli komuś chce się pokombinować z innymi Romami to radzę wejść na stronę:

https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-4x/development

i wtedy możecie sobie do woli wypróbować ROM jaki tylko zechcecie. Możliwości są ogromne. Jak na razie Xiaomi nie oferuje wyższej wersji Andka jak 7.1 na Redmi 4X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku to Miui 11 na Pie ,i nie jaki zechcecie bo tam tego nie ma , i nie na razie tylko na zawsze.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Orjon
Nie zostawiajcie tylu pustych linii, nawet jeśli to Tapatalk..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam ponownie.

Mała analiza po około dwóch miesiącach użytkowania przeportowanego ROM-u MIUI 11.1 opisanego w poście z 22/12/2019. 

1. Ciężko się nadal przyzwyczaić do braku wybudzania czujnikiem

2. Problem sporadycznie wyskakujących reklam, skutecznie rozwiązany Blokadą 4.5.1

 3. SOT baterii 7-8 godzin, ogólnie 3 dni spokojnie hula.

4. Najnowszy Magisk 20.3, AndroidAuto 5.0.500224, działają

5. Podmienione aplikacje Telefon, Wiadomości, Kontakty, Kalendarz na googlowe sprawują się lepiej niż zaimplementowane (zamrożone SD Maid-em)

6. Jak na Snapa 435 płynność działania OK, żadnych "zwiech", "zamrożeń" nie stwierdzono. Dla zdrowotności restart raz w tygodniu :-)

7. Gcam 6.2.0.30_Advanced (2.2.190716.1800) daje radę, choć trzeba wykazać się "lekką" cierpliwością. Jak dla mnie zdjęcia w  standardowo włączonym HDR+ są OK. Fajna rzecz, inteligentne sugerowanie przejścia na tryb nocny. Tak dobrych zdjęć, to ja jeszcze u siebie na oczy nie widziałem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DasNiko napisał:


Zapytam dla ścisłości: Masz na myśli dotknięcie czujnika przy zablokowanym ekranie (bez zabezpieczeń), aby się pokazał ekran blokady, tak?

Próbowałem różnych portów miui na 4X i 4 Pro bazujących na androidzie 8 i 9, i na żadnym to nie działało. Długo szukam rozwiązania, jak na razie bezskutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Próbowałem różnych portów miui na 4X i 4 Pro bazujących na androidzie 8 i 9, i na żadnym to nie działało. Długo szukam rozwiązania, jak na razie bezskutecznie.

A jeśli mogę zapytać, to po co używać odcisku palca do wybudzenia jak się nie ma włączonych zabezpieczeń?

Myślałem, że czytnik linii papilarnych, jest do lepszego zabezpieczenia telefonu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.12.2019 o 18:55, Marrik napisał:

 

Dziś wgrałem MIUI 11 na Andku 9 na Redmi 4Xemoji16.pngemoji16.pngemoji16.png

Bawię się od dobrej godziny i jak na razie nie znalazłem bugów.

Działa odblokowanie odciskiem palca, MMS bez włączonej transmisji danych, czyli to na czym najbardziej mi zależało.

Instalowałem na ostatnią tygodniówkę i bez wipe działa bez problemu.

Nawet na Google Play pokazuje, że urządzenie jest certyfikowane, SafetyNet w Magisku na zielono.

Dodatkowo aktualizacja zabezpieczeń z 5 listopada 2019.

Fajnie, że chłopakom się chciało i nie porzucili tego telefonu, tylko walczą dalej.

Wszystko tutaj:

 

https://m.youtube.com/watch?v=i5nyGBkKnzE

 

 

 

 c3d948b603d477ced3919f2eea01ec7e.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...