Skocz do zawartości

Rosnące Zużycie Ramu I Samoczynne Restarty


Dany Gee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 

od ROMu w wersji bodajże 5.2.6 zauważyłem coś jakby wyciek RAMu. Pamięć telefonu powoli zapełnia się w ciągu dnia, by wreszcie zakończyć to samoczynnym restartem. Używam praktycznie domyślnych aplikacji, jak telefon, kontakty, ustawienia, panel sterowania, poczta oraz garstki innych aplikacji jak textra sms, fb messenger, skype, firefox i animated photo frame (do wyświetlania zdjęcia mojej pięknej kobiety na pulpicie). Nie wiem co zapełnia RAM, czy to jakieś domyślne procesy, czy któraś z zewnętrznych aplikacji.

 

Zużycie RAMu normalnie na poziomie 60-70% (500-700 wolne).

 

Pomimo czyszczenia ostatnio używanych aplikacji, zużycie po czasie nadal rośnie. 

 

Czy ktoś ma/miał podobny problem?

 

Jeżeli będą potrzebne jakieś dodatkowe informacje, screeny, logi itp. - dajcie znać, dostarczę je.

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez Dany Gee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak to jest z tą pamięcią.

Jestem na 5.1.30. Po restarcie jest 2 wolnego, super. Potem jakieś 3 godziny normalnego używania + każdorazowo zamykanie nieużywanych apek. Wolnego 1.6 znaczy spada.

Zatrzyma się ? Jest jakąś granica po której poleci restart ?

Można cos na to poradzić ?

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej pisałem o tym wiele razy w wątkach 5.2.x. Te wersje mają jakiś błąd chyba z obsługą ramu.

Na 5.1.x nie było żadnego z tym problemu, zawsze ram "wracał" do ~600-700MB po np. czyszczeniu.

Obecnie na wersji 5.3.6 (multilang) od piątku mam w granicach 490-500 wolnego. Ale zauważyłem jedną rzecz.

Np. ktoś do mnei zadzwoni, czy ja gdzieś zadzwonię. I gdy po zakończonej rozmowie "wyczyszczę" tym (X) - ram, to przez chwilę mam nawet ponad 600MB wolnego.

Na wersji z którą Ty masz problem, niestety po 3-4 dniach spadało nawet do 200-300MB i ch.... wie gdzie ten ram uciekał...ona spowodowała, że powróciłem do 5.1.30.
Myślałem, że w marcu się coś zmieni i zainstalowałem 5.3.6 - jest trochę lepiej, ale i tak gorzej niż w przypadku 5.1.30.

reboota "nie zdążyłem" uświadczyć bo się wycofałem do 5.1 :) ale pewnie niewiele brakowało.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tylko ram sprawdzacie na swoich telefonach pięćdziesiąt razy dziennie  :mrgreen: . Z powodu restartów na 5.3.6 zrobiłem wipa w recovery zainstalowałem 5.3.6 i wszyściutko chodzi jak dobrze naoliwiona maszyna. Trochę spędziłem czasu na ponownym ustawianiu wszystkiego jak było ale nie jestem leniwy i żadnych przywracań z backupów aplikacji nie robiłem. Teraz żadnych restartów, gps w normie nie zauważyłem na razie nic niepokojącego. A i uspokoję ramowiczów: w normalnym użytkowaniu 500-600 wolne, a po czyszczeniu 890-920  :grin:.

Wniosek: tylko leniwi wracają gdzieś tam do jakiś wersji  :mrgreen: inni mogą się cieszyć telefonem przy małym nakładzie pracy (zrobienie wipe all data)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam ten sam problem na 6.5.19 na Mi5. Caly czas zre mi ram i jest to troche meczace, bo po cholere miec 3GB skoro i tam calosc jest zuzywana?

A uzasadnij po Ci widok permanentnie wolnego np. 1.5 giga RAM'u ? Będziesz spokojniejszy ? RAM jest po to aby był wykorzystany.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zielonyBB napisał:

A uzasadnij po Ci widok permanentnie wolnego np. 1.5 giga RAM'u ? Będziesz spokojniejszy ? RAM jest po to aby był wykorzystany.

Wysłane z MI5

A powiem ci, ze szczerze mowiac nie widze potrzeby "zjadania" ramu, skoro nic nie jest uruchomione. Na PC jakos nic nie zjada ramu bo jest wolny. Zauywazylem jakby doczytywanie sie gry w kulki, dlatego zaczalem sie zastanawiac co moze byc problemem na najnowszym SOC i wlasnie znalazlem, ze ram jest zjadany w kosmicznym tempie. Oczywiscie mnie to rybka ile jest go wolnego, wazne zeby wszystko dzialalo dobrze :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...