Skocz do zawartości

MIUI 9.12.19


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele lat nie używałem miui polska, ostatnio na Redmi Note 3 Pro, a teraz właśnie wróciłem do Was z telefonem Mi Note 10.

Kilka dni temu wgrałem wersję rozwojową i ogólnie nie mam większych zastrzeżeń, ale chciałem się jakoś zabezpieczyć przed aktualizacją do wersji z tego tygodnia, ale nie działa mi backup z TWRP (3.3.1-1118), wybrałem Data/System/Boot i wywala mi komunikat Can not create '/data/media/0/TWRP' folder (Required key not available). Failed to make backup folder.

Czy muszę go jakoś ręcznie utworzyć (aktualizacja: sprawdziłem i katalog jest) czy coś jeszcze z TWRP pogrzebać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
1 godzinę temu, Orjon napisał:

Znalazłem w sieci tylko coś takiego jak OrangeFox (https://forum.xda-developers.com/mi-note-10/how-to/twrp-orangefox-recovery-mi-note-10-cc9-t4008131), czy to może być, czy szukać czegoś innego?

Jeszcze jedna sprawa - chciałem też zrobić aktualizację z aplikacji Aktualizacje i jak klikam Pobierz to mi wypisuje info o niedostępnych mirrorach, jak można to ominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pkrasinski napisał:

Znalazłem w sieci tylko coś takiego jak OrangeFox (https://forum.xda-developers.com/mi-note-10/how-to/twrp-orangefox-recovery-mi-note-10-cc9-t4008131), czy to może być, czy szukać czegoś innego?

Podeslalem ci linka przecież. Możesz spróbować orangefox...

4 godziny temu, pkrasinski napisał:

Jeszcze jedna sprawa - chciałem też zrobić aktualizację z aplikacji Aktualizacje i jak klikam Pobierz to mi wypisuje info o niedostępnych mirrorach, jak można to ominąć?

Ściągnij ręcznie

3 godziny temu, bartos38 napisał:

Na mi Note 10 po przyjściu powiadomienia aod nie działa wyłącza się jest na to sposób

Będzie reupload

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Orjon napisał:

Podeslalem ci linka przecież. Możesz spróbować orangefox...

Ściągnij ręcznie

W linku otrzymanym od Ciebie nie znalazłem żadnego TWRP, dlatego szukałem w sieci.

Ostatecznie ściągnąłem ręcznie i działa.

9 godzin temu, bartos38 napisał:

Na Mi Note 10 powiadomienia aod naprawione reupload już dostępny

A czy coś wiadomo w tym temacie:

Mi Note 10: kolejny problem w aparacie - zoom wywoływany poprzez "rozciąganie" jak i przez klawisze głośności dochodzi tylko do 2x, 5x da się wybrać poprzez kilknięcie w odpowiednią kropkę na ekranie, ale zoom i tak się nie zwiększa. Większego zoomu niż 2x nie udało mi się osiągnąć.
Aktualizacja: w trybie nocnym można dojść do zoomu 10x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bartos38 napisał:

Na mi Note 10 po przyjściu powiadomienia aod nie działa wyłącza się jest na to sposób, w aparacie wróciło oznaczenie 108 Mpx ale data jakaś rozjechana nie ma kropek

Potwierdzam, mam to samo u siebie. Ja jeszcze mam problem z zoomem przy zwykłych zdjęciach, czy u kolegi również to występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/20/2019 at 5:15 PM, vladek said:

Czy w tej aktualizacji też wymagany jest wipe dla redmi note 7? Nie chce tracić wszystkich aplikacji/ustawień przy każdej aktualizacji bo nie da się wpisać hasła android. 

Zapytam ponownie bo nie dostałem odpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pkrasinski napisał:

Potwierdzam, mam to samo u siebie. Ja jeszcze mam problem z zoomem przy zwykłych zdjęciach, czy u kolegi również to występuje?

Potwierdzam nadal występuje ten problem na "zdjęcie" tylko 2x na 5x nie powiększa nie ma tego problemu na "Noc" i na "Profesjonalny" tam działa jak należy

@Orjon u mnie data jest rozjechana na wszystkich rozmiarach zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartos38 napisał:

Potwierdzam nadal występuje ten problem na "zdjęcie" tylko 2x na 5x nie powiększa nie ma tego problemu na "Noc" i na "Profesjonalny" tam działa jak należy

@Orjon u mnie data jest rozjechana na wszystkich rozmiarach zdjęć

@Orjon, po tej aktualizacji zoom zachowuje się jeszcze kapryśniej tzn. jak wejdę np. w 2x to zmiana na jakikolwiek inny niż makro nic nie robi, tryb makro dopiero "zeruje" zoom i z niego można nawet wybrać 5x, ale tylko klikając w odpowiednią kropkę. Ogólnie żyje swoim życiem, czy jest szansa na naprawienie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomn95 napisał:

Mi 8 wpadł w bootlopa co zrobiłem nie tak? Wersja w twrp zainstalowała się bez problemu, twrp najnowsze z waszej strony. Przechodziłem z globala i nie wiem co robiłem źle, musiałem wrócić do niego miflashem

No jak przechodzisz z globalna to musisz zrobić format data i potwierdzić "yes". To wyczyści całą pamięć wewnętrzna telefonu i usunie szyfrowanie. Niestety, ale na Xiaomi.eu dla Mi 8 nie działa szyfrowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, QBAQ napisał:

@Spili sprawdź jakie masz TWRP, ja też się na tym złapałem i okazało się że było 3.3.1.0 - wgrałem 3.3.1.52 i już tego komunikatu nie mam

Po ponownej aktualizacji wersja 3.3.1.0 powróci bo takie jest w paczce z romem. Ta flaga nie ma na nic wpływu i zostanie to usunięte w następnej aktualizacji oficjalnego TWRP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz.ur napisał:

No jak przechodzisz z globalna to musisz zrobić format data i potwierdzić "yes". To wyczyści całą pamięć wewnętrzna telefonu i usunie szyfrowanie. Niestety, ale na Xiaomi.eu dla Mi 8 nie działa szyfrowanie. 

Wydaje mi się że robiłem format data przed wgrywaniem. Nie wiem co mogłem robić nie tak. Czy to normalne że jak wgrałem twrp to nie mogłem się do niego dostać w żaden sposób jedynie przez fastboot? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Mi Note 10 będzie update 9.12.20 jak tylko pojawi się link do China. Ten update naprawi problemy z aparatem bo to bug China (info z dzisiaj).

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

I to jest dobra wiadomość przed świętami, nie zdążę już się przesiąść z Mi Max 3 na Note 10, ale chociaż aparat będę miał dobry w podorędziu.

Czy jest jakaś chińska strona (ale oczywiście po angielsku), na której wcześniej bym widział info o aktualnej wersji rozwojowej MIUI i o błędach, które znaleźli już inni użytkownicy? Jak bym wiedział wcześniej o takich błędach wstrzymał bym się z instalacją wersji tłumaczonej, do czasu wprowadzenia poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi Note 10 jest już dostępna poprawka 9.12.20 właśnie zasysam i zaraz wgrywam

edit 15:15

Ok aparat naprawiony zoom "zdjęcia" działa można go rozciągnąć nawet do 50 nie wiem czy tak było ale teraz tak jest, data poprawiona jest ok

Nie piszemy post pod postem. Korzystaj z opcji edytuj /Orjon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9 - zauważyłem problem z uprawnieniami dla niektórych aplikacji. Prawdopodobnie ma to miejsce od czasu tej aktualizacji, po której trzeba było ponownie przyznawać uprawnienia. 

 

Tutaj filmik -> https://www.screencast.com/t/J3svJkwRw

 

Żeby wszystko zadziałało trzeba reinstalować apkę. Nie widzi mi się robić tego dla wszystkich :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mi8 od momentu przejścia na Miui 11 powiadomienia z aplikacji bankowej IKO przychodzą z dużym opóźnieniem. Nie pojawia się też z automatu miejsce na wpisanie pinu. Trzeba ręcznie za każdym razem apke odpalać.
Wszystkie uprawnienia włączone

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...