Skocz do zawartości

MIUI 9.12.19


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

91219.png

  • Ciemny motyw w module Czyszczenie
  • Poprawki tłumaczenia oraz pewnych bugów
  • Brak aktualizacji: Redmi Note 8, opóźnione: Mi Max 3, Mi 9 Lite
  • Redmi Note 7/Pro brak aktualizacji - testy Androida 10
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Dark Note V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi9: powrót ikonki VoLTE - fajno.

Bug, który już jest opisywany na xiaomi.eu na Mi9 i chyba K20Pro to ok. 2sekundowe lagi po zablokowaniu ekranu. Dzieje się to tylko na Pulpicie launchera; objawia się tym że klikasz blokadę ekranu, inkony znikają, wyświetlacz jeszcze świeci +/- 2 sekundy i gaśnie.

Pomijam "płynność" animacji...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa Wam wyświetlanie ikon aplikacji na AOD?

Na Mi8 dziwna sytuacja, gdy przyjdzie powiadomienie AOD znika zupełnie, muszę odblokować ekran odczytać/usunąć powiadomienie, zablokować ekran i dopiero wtedy ponownie wyświetla się AOD.

Edit: 

Widzę, że idzie jakiś rebuild dla telefonów z AOD, poczekamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi6, aplikacja Aparat się wysypuje po pierwszej instalacji (przynajmniej u mnie tak było)

Przy włączeniu aparatu miałem czarny ekran z trybami aparatu i spustem migawki. Można było przełączać się między trybami, ale już w opcje nie dało się wejść, bo zawieszał się telefon, tak jak i po naciśnięciu spustu migawki. Dodatkowo chciałem wyczyścić dane aparatu w ustawieniach systemowych i zdziwiłem się bo było tam "pusto", telefon w tym momencie również się zawieszał i klops.

Postanowiłem ponownie zainstalować update i póki co wszystko jest okej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9: powrót ikonki VoLTE - fajno.

Bug, który już jest opisywany na xiaomi.eu na Mi9 i chyba K20Pro to ok. 2sekundowe lagi po zablokowaniu ekranu. Dzieje się to tylko na Pulpicie launchera; objawia się tym że klikasz blokadę ekranu, inkony znikają, wyświetlacz jeszcze świeci +/- 2 sekundy i gaśnie.

Pomijam "płynność" animacji...

 

Na Mi 9T Pro ten sam problem lag po zablokowaniu/odblokowaniu ekranu.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się to tylko na Pulpicie launchera; objawia się tym że klikasz blokadę ekranu, inkony znikają, wyświetlacz jeszcze świeci +/- 2 sekundy i gaśnie.

Na mi9 to samo tylko trwa to ułamek sekundy. Ale jak już sie blokuje przy uruchomianej aplikacji to błedu nie ma

Ikonka baterii OK ale ss wróciło

04be1df4bb9e8c4f08ed8cb3cb1fa81f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, QBAQ said:

@Orjon

W trakcie ładowania baterii ikona baterii na białych tłach wygląda tak

U mnie wygląda normalnie, chociaż też wolałem tą okrągławą bateryjkę, niestety została zamieniona. Jak zmienię na procenty za baterią też wygląda normalnie.

 

IMG_20191220_164032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Test tamto pytanie już nieaktualne, bo wgrałem reup i też mam tę kanciastą ikonkę - ona już zdaje się była wcześniej ale potem wycofali... by znowu ją dodać. Ale akurat mi przypada do gustu.

 

IMG_20191220_181735.jpg

Poza tym "lag" przy blokowaniu nadal aktualny na Mi9. Wyjątkowo irytujące to :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, QBAQ said:

@Test tamto pytanie już nieaktualne, bo wgrałem reup i też mam tę kanciastą ikonkę - ona już zdaje się była wcześniej ale potem wycofali... by znowu ją dodać. 

Cholera ominął mnie jeden post więcej, bo też by mi się nie podobała, gdyby wyglądała jak Twoja ;) Przepraszam za offtop ;)  <- To taki żart oczywiście, proszę skasować, ja nie mam uprawnień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, simcold said:

Mi9. Zablokowanie ekranu powoduje że ekran wygasa na ułamek sekundy. Zapala się na ułamek i wygasza.
 

Tak, to właśnie o tym jest cała prawie dyskusja powyżej, nie czytałeś ? Utoniemy w zalewie identycznych skarg, jeśli każdy bez przeczytania choćby kilku wcześniejszych postów nawali tu swoje spostrzeżenia :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to właśnie o tym jest cała prawie dyskusja powyżej, nie czytałeś ? Utoniemy w zalewie identycznych skarg, jeśli każdy bez przeczytania choćby kilku wcześniejszych postów nawali tu swoje spostrzeżenia :angry:
Opisywany problem był +-2 sekundy. U mnie z 0.5 więc inny peoblem

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, simcold said:

Opisywany problem był +-2 sekundy. U mnie z 0.5 więc inny peoblem

Nie no bez przesady, czas jest tu przecież zależny od wielu czynników, głównie sądzę od zajętości procesora w momencie blokady i zmienia się, dlatego zapewne napisano + - 2sek, z czego zresztą wynika, że Twoje 0.5 się w tych ramach mieści. Nie zmienia to faktu, że o problemie od pierwszego postu wiedzą już wszyscy, którzy dokonali upgrade włączając w to tych, którzy wypuścili tą aktualizację, tak że czekamy na następną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, simcold said:

Wiesz 2 sekundy to naprawdę długi czas a z moim 0.5 pomyłka bo miało być naprawdę 0.05 czyli migniecie.

:eek: Na prawdę nawet 0 sekund mieści się w tych + - 2, nie wierzysz w to czy jak ;)  Daj już spokój, bo bajzel robimy niepotrzebny, proszę moderację o usunięcie tych małowartościowych wpisów, problem jest znany i już, bez względu na czas reakcji, to ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...