Skocz do zawartości

RN8t mocno się nagrzewa


milosz1980

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na forum. Od weekendu jestem posiadaczem redmi note 8t. Mam taki problem ze głównie podczas grania np w clash od clans telefon dosyć mocno się nagrzewa od strony wyświetlacza ,u góry' tj pod przednim aparatem. Poprzednio miałem redmi note 4,5 oraz 7 i takich problemów nie zaobserwowałem. Czy też macie takie spostrzeżenia co do nagrzewania się telefonu czy to tylko mój odosobniony przypadek ? Android 9, miui 10. Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RMN 8t od tygodnia. Zauważyłam grzanie się przy ladowaniu. Ładuje oryginalna ładowarka. Telefon jest dla mnie calkiem nowy. A już jestem nim przerazona. Chodzi jak przedpotopowy zlom. Na reakcję po dotyku ekranu muszę czekać ok 7-10s. Tragedia. Zachowuje się jakby ciągle robił coś w tle. Przeszłam z Samsunga J5 2016, to on był torpeda przy tym xiaomi. Po za tym nie trzyma bateria. Np. Ładuje o 23.00 do 100% a o 6 rano mam już 50% baterii. Zaznaczam że wszystko mam wyłączone Wifi, GPS itd. Nie wygasza mi się ekran, mimo wlaczonego wygaszacza po 30s. Nie chce mi się zaktualizowac. Mam miui 10.3.5.0. 

Zdecydowanie coś jest nie tak z tym telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam przez emag. Jutro zamierzam jechać do autoryzowanego serwisu w Olsztynie. Adres znalazlam na stronie Xiaomi. Mam nadzieję że mi odpowie na to co dzieje się z telefonem. Póki co kolejny dzień kiedy po 12h bezczynności poziom baterii spadł o 70%. A działa okropnie. Wypróbuję jeszcze restart fabryczny. 

Czy posiadacie wgrane już MIUI 11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piwonap napisał:

Kupiłam przez emag. Jutro zamierzam jechać do autoryzowanego serwisu w Olsztynie. Adres znalazlam na stronie Xiaomi.

Jak w emag to prawdopodobnie nie z oficjalnej polskiej dystrybucji i gwarancja, rękojmia realizowana przez sprzedawcę, czyli emag. Emag jest chyba tylko pośrednikiem i te telefony bierze od Dragonist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie jestem może tak biegła jak wy w szczegółach, parametrach tego telefonu. Jestem zwykłą użytkowniczka smartfona. 

Tak. Kupiłam od Dragonist. Czy to ma jakieś znaczenie? Czy mogę udać się z nim i fv do serwisu?

Legalne oprogramowanie?

Włączyłam telefon. Ściągnęłam aktualizacje jakie mi telefon ustawił. Sama nic nie kombinowałam... Bo najzwyczajniej nie potrafię. 

Macie dla mnie jakieś sugestie?

A jak to sprawdzić? Aplikacje ściągam z sklep Play. Wydaje mi się że nie mam nic nielegalnego. Te same aplikacje działały mi bez zarzutu w starym telefonie. W tym niestety wszystko muuuuulllliiiiii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 22.12.2019 o 21:35, Piwonap napisał:

Kupiłam od Dragonist.

Nie znam sklepu, więc podejrzewam, że nie pochodzi z OFICJALNEJ polskiej dystrybucji. Stąd podejrzenie, że jest sprowadzany z Chin i ma nieoficjalne (podrabiane) oprogramowanie.

Jeżeli masz wersję global/EEA, ściągnij ROM stąd:

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900375

i wgraj w ustawieniach.

Względnie porównaj dokładnie (literka po literce) wersję oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2019 o 21:35, Piwonap napisał:

Sama nic nie kombinowałam... Bo najzwyczajniej nie potrafię

 

13 minut temu, Otho Sackville napisał:

wgraj w ustawieniach.

Ehhh.. od razu taranem

@Piwonap

Telefon Xiaomi ma oficjalnych przedstawicieli w Polsce(jest lista u nich na stronie kto oficjalny), i tylko od nich telefony są naprawiane w oficjalnych serwisach. Telefony od pośredników nieoficjalnych są naprawiane przez nich. Ty raczej musisz się udać do sprzedawcy/pośrednika a nie do oficjalnego. Tak to u nas wygląda. W ogóle  to przynajmniej naklejka GLOBAL powinna być na kartonie, czerwona. Jest?

Przed wgraniem czegoś, może najpierw wystarczy zwykle czyszczenie? W opcjach telefonu masz taką opcję. Skasuje się wszystko do stanu pudełkowego. Może pomoże.

Jak nie, to już wg uznania, możesz się sama bawić we wgrywanie i próby testowania czy to jest winne, ale możesz od razu uderzać na gwarancję - która może być rożnie rozpatrywana, bo niby działa a że wolno..

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...