Skocz do zawartości

W jaki sposób skorzystać z numeru telefonu zapisanego w wiadomości tekstowej SMS


pappy

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, pappy napisał:

czy musze numer zapisać na kartce i zapisać ręcznie do kontaktów?

Numer powinien być w wiadomości wyróżniony i wystarczy w niego kliknąć. Jak nie to można skopiować całą treść wiadomości, wkleić np do notatek, wywalić wszystko poza numerem i wkleić go tam gdzie chcesz (do nowego kontaktu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pappy napisał:

Ale nie chcę całej wiadomości tylko sam numer a samego numeru nie mogę skopiować. Aplikacja telefon ma ma wszystkie uprawnienia.

Fakt, jest to upierdliwe. Zwłaszcza jak pokazuje wiadomość, z kilkoma numerami telefonów i nie ma możliwości wykonania połączenia bezpośrednio z aplikacji, tylko trzeba kopiować całą wiadomość, np do notatnika i po kolei wybierać numery, które chciały się z nami łączyć. Dlaczego nie ma opcji po prostu kliknięcia w numer i czynności z tym związanych? Byłoby to sporym ułatwieniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, TheTick napisał:

Dlaczego nie ma opcji po prostu kliknięcia w numer i czynności z tym związanych?

U mnie w starym telefonie, Miui 10 i starszym androidzie jest. Klikam w nr i mam do wyboru: call, send message, copy, new contact, add to contacts. Oczywiście całą wiadomość też można skopiować. Wersja Miui Messaging 11.0.0.86.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:

U mnie w starym telefonie, Miui 10 i starszym androidzie jest. Klikam w nr i mam do wyboru: call, send message, copy, new contact, add to contacts. Oczywiście całą wiadomość też można skopiować. Wersja Miui Messaging 11.0.0.86.

Sorry, wydawało mi się, że rozmawiamy o Mi 9T Pro i aplikacji od Google do SMS i romie global? Dla przykładu w mi 9 se i aplikacji Xiaomi też tego problemu nie miałem, ale co to ma do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dzidexx napisał:

Doinstalujcie np. textra i sprawdźcie.

Doinstalowanie nie zmieniło funkcjonalności Wiadomości od Google, ale dzięki temu odkryłem, że Textra jest lepszym programem do obsługi SMS.

Aż wstyd, że wcześniej o tym programie i jego funkcjach nie słyszałem. 

Dzięki dzidexx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainstalowałem najnowszy ROM Xiaomi.eu stabilny bo brakowało mi dialera i sms-ów od Xiaomi, googlowskie do niczego dla mnie się nie nadają, teraz mam to co potrzebuję, kopiowanie dowolnego fragmentu w sms-ach, nagrywanie rozmów i wyświetlanie powiadomień na AOD. Reszta również działa bez problemu jak Google pay, czy u mnie ING przez NFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...