Skocz do zawartości

Drenaż baterii? Pytanie do posiadaczy Mi 9 Lite


kostek525

Rekomendowane odpowiedzi

NIestety xiaomi.eu drenuje baterie. Nie ważnę, czy dev, czy stable.

Wróciłem do Globala i bateria wytrzymuje niebo dłużej. Wcześniej musiałem ładować dwa razy dziennie, teraz na koniec dnia mam 40%.

Szkoda, bo xiaomi.eu ma kilka fajnych funkcji więcej od globala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z tym Mi9 lite coś im nie wyszło. Wcześniej miałem Mi9t 64GBbz taką samą baterią i na Wi-Fi wytrzymywał 3 lub 4 dni, a raz nawet 5. Teraz mam Mi9 lite i fakt używam na danych komórkowych ale to niemożliwe aby tylko przezbl to wytrzymywał 1 do max 2 dni przy takim samym używaniu.

Edytowane przez Janes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Janes napisał:

fakt używam na danych komórkowych ale to niemożliwe aby tylko przezbl

Możliwe. Różnica w zużyciu energii pomiędzy wifi a danymi mobilnymi jest spora. Dodatkowo to zależy od wersji romu. Nie wiem jaką masz, ale ostatnią aktualizacje wycofali głównie z powodu prądożerności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

Możliwe. Różnica w zużyciu energii pomiędzy wifi a danymi mobilnymi jest spora. Dodatkowo to zależy od wersji romu. Nie wiem jaką masz, ale ostatnią aktualizacje wycofali głównie z powodu prądożerności.

Nie aż tak. Bardzo często zmieniam telefony i korzystam z nich różnie ale tak dużej różnicy pomiędzy Wi-Fi a komórkowymi nigdy w żadnym nie zauważyłem. Dodatkowo na początku faktycznie telefon grzał się nawet podczas zwykłego korzystania z internetu. Telefon z polskiej dystrybucii sieci Play MIUI Global 11.0.1 QFCEUXM , Android 10 QKQ1.190828.002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Janes napisał:

Nie aż tak. Bardzo często zmieniam telefony i korzystam z nich różnie ale tak dużej różnicy pomiędzy Wi-Fi a komórkowymi nigdy w żadnym nie zauważyłem

Mam w tej chwili Mi 9 Lite i Mi 9T. Nie widzę wielkiej różnicy w czasie pracy. Fakt, że ja używam intensywnie, 4-8h sot dziennie, czyli kilka dni bez ładowania niewykonalne. Co do porównania WiFi z LTE, to przy podobnym użytkowaniu na WiFi dzienny sot potrafi być o 30% wyższy od LTE. Przy bardzo dobrym sygnale sieci, przy słabszym różnica może być większa.

A tak z czystej ciekawości, z jakiego powodu zamieniłeś lepszy na gorszy?

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, FromWP napisał:

Mam w tej chwili Mi 9 Lite i Mi 9T. Nie widzę wielkiej różnicy w czasie pracy. Fakt, że ja używam intensywnie, 4-8h sot dziennie, czyli kilka dni bez ładowania niewykonalne. Co do porównania WiFi z LTE, to przy podobnym użytkowaniu na WiFi dzienny sot potrafi być o 30% wyższy od LTE. Przy bardzo dobrym sygnale sieci, przy słabszym różnica może być większa.

A tak z czystej ciekawości, z jakiego powodu zamieniłeś lepszy na gorszy?

Karty pamięci w Mi9 lite i wziąłem wersję 128GB, a Mi9T miałem 64GB. Jednak to była pomyłka bo myślałem że Mi9 Lite to tylko trochę słabszy procesor, a obudowa i reszta to to samo co T ale różnic jest dużo więcej na korzyść Mi9T tzn. lepsze wykonanie, tylna klapka tak nie puka jak w Lite, telefon wydaje się lepiej spasowany. Lite sam nie wiem czy z tyłu ma szkło czy plastik w T odrazu czuć że to szkło. I mam wrażenie że w Lite ślady palców na ekranie widać o wiele szybciej, tak jakby nie miał zadnej warstwy oleofobowej lub czegoś podobnego. Lite palcuje się od razu jak najtańsze smartfony. Różnica pomiędzy SD710 a 730 nie jest kolosalna ale jednak czuć, że 730 chodzi jakoś lżej.

Edytowane przez Janes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Janes napisał:

Karty pamięci w Mi9 lite i wziąłem wersję 128GB, a Mi9T miałem 64GB. Jednak to była pomyłka

Że Mi 9T to lepsza opcja to tu się z tobą zgodzę. Nie ze wszystkim, bo w spasowaniu, ekranie i warstwie oleofobowej żadnej różnicy nie widzę. Tylna klapka inna, ale czy gorsza, nie wiem. Możliwe że bardziej podatna na zarysowania, ale może się nie potłucze. 9T działa zauważalnie szybciej, ma też lepszy czytnik linii papilarnych i dla mnie najważniejsze, dialer z kontaktami i wiadomości Xiaomi, czyli również natywne nagrywanie rozmów. Używanie SD w obecnych czasach to moim zdaniem nieporozumenie, chyba że z konieczności.

Mam też od wczoraj Mi Note 10 Lite i ma tylną klapkę zrobioną z tego samego materiału co Mi 9 Lite. Dodatkowo najgorszy wyświetlacz. Nie dość że powyginany, to z zieleniejącą bielą przy patrzeniu pod kątem. Po kolei od dołu do góry Mi 9 Lite, Mi Note 10 lite, 9T.

DSC05922.thumb.jpg.ad43d4d83c08ab11eea64b18aac9ec8c.jpg

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP

Z twojego foto to najlepszy ekran ma jednak Mi 9 Lite - biel jest najmniej zielonkawa. Kiepskiej jakości i niedopasowane szkła hartowane używasz, co widać już na samym foto przy Mi 9 Lite i Mi 9T czyli refleksy po bokach (za małe i za wąskie i do tego źle docięte szkła), a oko szybko wyłapuje tę kolorowe przebłyski z ich niedopasowania do ekranu i leci samoistnie w ich stronę. 

Przy wyborze szkła dla Mi Note 10 Lite kieruj się wyłącznie na UV - przykładowe na filmie:

Przykładowe szkło UV dla tego typu wyśwetlacza.

Edytowane przez Boomers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Boomers napisał:

@FromWPza małe szkła)

Mi 9T ma praktycznie identyczny wyświetlacz jak Lite. Na zdjęciu jest najdalej, mniejszy kąt widzenia, dlatego bardziej zielony. Co do szkieł, to na Mi 9 Lite jest najlepsze z płaskich ( z założenia pokrywa tylko płaską część ekranu) a i tak już je zdjąłem. Dwa pozostałe nie moje, mam to porównałem ekrany. Bo ten w Mi Note 10 Lite negatywnie zaskoczył kątami widzenia. Szkła UV znam, dzisiaj będę zakładał na MN10lite jakieś Mocolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP

Tylko pamiętaj zakleić wszystkie dziurki, otworki, przyciski, głośnik itp żeby żel nie spłynął do nich (w ręku szmatka, jakiś papier do wycierania jak coś sobie skapnie ). Najlepsza wersja do montażu to zestaw z ramkami dużo łatwiej się montuje, ale jak jesteś precyzyjny to i bez ramek sobie poradzisz, tylko spokojnie i bez pośpiechu i wszystko zabezpiecz w telefonie.

PS. Swojego czasu na Ali widziałem już szkła hartowane typu UV na Mi 9 Lite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Boomers napisał:

Teraz widać króla.

Nie do końca. Akurat balans bieli na niego ustawiłem. Jakbym ustawił na pozostałe to jego biel była by purpurowa. A różnica w kątach widzenia w Mi 10 lite największa, prawie jak w starszych amoledach Samsunga. Zrobiłem więcej zdjęć z innymi testowymi tablicami i jakoś nie widać wyższości jego matrycy, a wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...