Skocz do zawartości

Drenaż baterii? Pytanie do posiadaczy Mi 9 Lite


kostek525

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:

@kostek525 mam zainstalowaną najnowszą dostępną wersję Xiaomi.eu stable i problemów z drenażem baterii w nocy nie zauważyłem. 

@Pinol35 co do temperatur to też jakoś nie zauważyłem podniesionych wartości. Podpiąłem telefon do ładowania i przy QC 3.0 mam 41*C, co jest dobrym wynikiem i taka temperatura się praktycznie cały czas utrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy,

Jak podejść do tematu?

Sygnał sieci pobrał 27% baterii i  telefon w gotowości 20% - przez 10godz.

- Dane komórkowe OFF

- WiFi OFF

Telefon leżał sobie na stole nie używany.

W wielu miejscach jest wiele rożnych często sprzecznych informacji.

 

Sieć ustawiona: 2G/3G/LTE zmieniłem na 3G/LTE.

Wyłączyłem roaming krajowy.

No i zobaczymy co dalej...? Jakieś pomysły, sugestie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę WiFi.

- A gdzie jest ta opcja?

Ogólnie od lat mam zasadę: Wszystko co mogę OFF.

Wydaje mi się, że problem jest w blokowaniu urządzenie - nie przechodzi w tryb uśpienia.

"Kliknij dwukrotnie aby wybudzić lub zablokować telefon" - gdy zrobiłem ON, to pożarło baterię. Obecnie OFF i jest lepiej.

Ale na dobę i tak pożera - 10-12% co wg. mnie jest dużo. Stary fonek Lenovo brał 6-8%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ciapek napisał:

Xiaomi potwierdziło problem.Ciekawe czy jest szansa na rozwiązanie... i kiedy...?

Masz może źródło tego potwierdzenia? Chętnie wczytam się. 

 

na najnowszym weekly wciąz drenaż na poziomie 2%/h

Edytowane przez Edek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ciapek Nie widzę żeby Ci cokolwiek potwierdzili, a sygnał sieci masz minimalny. Przy takim sygnale nie dziwi taki procentowy udział sieci w ogólnym zużyciu energii, tym bardziej że nic innego na nim nie robisz. Mam ten telefon z globalem i zachowuje się zupełnie normalnie. Tyle że ja mam sygnał sieci full i LTE+ w większości miejsc w których przebywam. Co do zmiany na tylko 3G/LTE nic to nie poprawi. Jedynie zmiana na 2G only mogła by zmniejszyć zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiąg mam taki sam jak miałem. Sprawdzałem na: Samsung, Huawei - ta sama sieć i nie zżera baterii. Tylko Mi 9 mocno kuleje.

Tym bardziej, że nie trzymam włączonego WiFi i danych mobilnych.

Różnica jest taka np: Samsung 6% na dzień Xiaomi 10% (Oba leżą obok siebie) - ta sama sieć PLUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cincin27 napisał:

U mnie nie ma drenowania. Jak dostałem telefon to zaktualizowałem go do MIUI 11, zrobiłem reset do fabrycznych i zacząłem konfigurować pod siebie. 

Szczerze to jestem zadowolony z baterii, według testów na necie spodziewałem się, że będzie gorsza.

A coś więcej?

Ile na dobę, kiedy sobie leży w nocy...? Jakie apki przeważają w zużyciu?

Ja osobiście nie rozumiem... raz w nocy 2% druga noc to samo miejsce 4%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ciapek napisał:

Ja osobiście nie rozumiem... raz w nocy 2% druga noc to samo miejsce 4%...

Takie wartości to prawdopodobnie granice błędu tego co pokazuje stan baterii. Chyba niepotrzebnie "dzieli włos na czworo", tak zwany drenaż to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie mogę pojąć, dlaczego tak istotne jest to jaki jest drenaż baterii. Jeśli kogoś irytuje zbyt duże zużycie to niech zmieni smartfon na inny, cieszmy się tym jak on działa w porównaniu do innych modeli które kiedyś każdy z Was używał. Jeden procent w tą czy dwa w drugą, jaka to różnica. Ja jestem bardzo zadowolony z Mi 9 Lite.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ValdeQ napisał:

Jednego nie mogę pojąć, dlaczego tak istotne jest to jaki jest drenaż baterii. Jeśli kogoś irytuje zbyt duże zużycie to niech zmieni smartfon na inny, cieszmy się tym jak on działa w porównaniu do innych modeli które kiedyś każdy z Was używał. Jeden procent w tą czy dwa w drugą, jaka to różnica. Ja jestem bardzo zadowolony z Mi 9 Lite.

Tu nie chodzi o 1-2 procent na cyklu ładowania...

Ale Ty jesteś ignorantem, czy trzeba wytłumaczyć? jeśli to pierwsze to nie czytaj dalej, jeśli to drugie to:

1. każde ładowanie baterii skraca jej żywotność

2. gdy nie zostawię telefonu pod ładowarką na noc, następnego dnia kolo południa muszę szukać ładowarki. Gdy odepnę rano, muszę szukać ładowarki koło 15. Nie każdy gra w gry całymi dniami, lub siedzi przy biurku, niektórzy pracują i mają róże tryby pracy. Ja mam mieszany tryb pracy, więc często zdarza się tak, że muszę mieć  telefon sprawy do godziny nawet 20-21. A nie po to kupowałem sprzęt z baterią 4000mah, aby nosić do niej w zestawie powerbank.

3. W sumie nie chce mi się dalej tłumaczyć, wystarczy że  "Jeśli kogoś irytuje zbyt duże zużycie to niech zmieni smartfon na inny".

 

 

9 godzin temu, cincin27 napisał:

Na noc gdzieś 1-2%. Globalnie mam ciemny motyw ustawiony na stałe + we wszystkich możliwych apkach. Tylko dużo korzystam z telefonu w pomieszczeniach to jasność mam na około 20-25%, czasem może mniej.

Jedynie ten jeden wykres jest zbugowany, bo na pewno nie miałem włączonego WiFi cały czas. 

Edit. Chyba znalazłem winowajcę, skanowanie WiFi miałem włączone.

 

Według mnie jest coś zrypane z wifi. Jak mam włączone wifi to bateria leci w oczach, bez względu czy jest połączony z siecią, czy nie. Mimo wyłączonego skanowanie. Do tego dochodzi przerwywanie połączenia wifi, lub AP jeśli jest ustaiwony (5ghz w większosci nie łączy)

RN7 w identycznych warunkach trzymał jakies 30% dłużej. Jak nie dłużej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cincin27 napisał:

@Edek

To akurat była wina skanowania WiFi, że w statystykach baterii pokazywało cały czas włączone WiFi. Wyłączyłem skanowanie i WiFi dla testu i już zaczęło wyświetlać poprawnie.

też wyłączyłem skanowanie i jest lepiej gdy jest wyłączone wifi, jednak gdy wifi jest on, bateria leci w oczach, mimo ze nie używam telefonu. Zupełnie inaczej bateria zachowywała się na rn7. Stąd wnioskuje ze to wifi (moduł/sterowniki/ustawienia systemowe) jest przyczyną drenazu a nie sama opcja "skanowanie wifi" 

Edytowane przez Edek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cincin27 napisał:

@Edek 

U mnie nie ma takiego problemu z włączonym WiFi, więc to u Ciebie jest coś nie tak.  

Ej, dobry jesteś, piszę że u mnie jest drenaż baterii najprawdopodobniej spowodowany wifi, a ty mi piszesz, że u mnie jest cos nie tak z wlaczonym wifi. "Tory były złe"

Czy urządzenie inne niż na windows 10 jest w stanie połaczyć się z hotpsot na 5ghz? Czy nie zrywa połaczeń na 2,4ghz przy przesyłaniu danych bez względu czy jako klient czy ap?

Zaraz pewnie przeczytam standardowe: "nie uzywam ap, u mnie nie zrywa"

Włącz Wifi połącz się z siecią, zostaw fona na 3h-5h w spokoju i zobacz ile procent ucieka. Najlepiej przez BetterBatteryStats.

Dla mnie nie jest to normalne, gdy odpinam od ladowarki o godz. 5:30 a godz. 11:00 mam około 50% baterii przy włączonym ekranie przez 30min-40min, wykonaniu 2-3 połączeń przez ok 3 min, i korzystaniu z neta przez ten czas. A wszytko to przy wyłączonym wifi. przy włączonym miałbym jakieś 30%. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień fona i przestań narzekać bo tak jak wcześniej pisałem nieważne czy smartfon zużywa 2% czy 3% więcej lub mniej. Najważniejsze jest to jak zachowuje się pod obciążeniem czyli jak sprawuje się używając różnego rodzaju gier i tudzież podobnych.

Czyli krótko mówiąc, jeśli bateria Tobie siada to podłącz i doładuj. Tyle w temacie.

Edytowane przez ValdeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Edek napisał:

Dla mnie nie jest to normalne, gdy odpinam od ladowarki o godz. 5:30 a godz. 11:00 mam około 50% baterii

Zdecydowanie nie jest to normalne. U siebie mam 44% pod koniec dnia (18h od ładowania) z włączonym WiFi (30% czasu) i wszystkim innym co potrzebne i około 5h włączonego ekranu.

Screenshot_2020-01-18-23-31-11-268_com_miui.securitycenter.thumb.png.7154690b3831925323805741709a6345.pngScreenshot_2020-01-18-23-11-37-661_com_miui.securitycenter.thumb.png.10409ac788d7d3e25fa361629f7c7aeb.pngIMG_20200118_233645.thumb.jpg.c9336ee5c89b85689e261b1ce6d30421.jpg

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ValdeQ napisał:

Zmień fona i przestań narzekać bo tak jak wcześniej pisałem nieważne czy smartfon zużywa 2% czy 3% więcej lub mniej. Najważniejsze jest to jak zachowuje się pod obciążeniem czyli jak sprawuje się używając różnego rodzaju gier i tudzież podobnych.

Czyli krótko mówiąc, jeśli bateria Tobie siada to podłącz i doładuj. Tyle w temacie.

Idź stąd, po prostu idź stąd sobie. Nie wniosłeś i wciąż nic nie wnosisz do tematu. To nie komentarze po artykułem onetu lub spidersweb. Nie wiem czy zauwazyłeś, ale na forum miuipolska szuka się rozwiązania problemu i przyczyny, a nie rzuca idiotyczne wpisu typu "zmień fona". 

Idż dalej grać w gry "tudzież podobnych" bo prostu brudzisz tu.

22 godziny temu, FromWP napisał:

Zdecydowanie nie jest to normalne. U siebie mam 44% pod koniec dnia (18h od ładowania) z włączonym WiFi (30% czasu) i wszystkim innym co potrzebne i około 5h włączonego ekranu.

 

No identycznie miałem na RN7. A teraz taka padaka stąd szukam o co kamman.

Hmm... to może poszukasz ze mną rozwiązania jeśli masz chwilę czasu?

Napisz mi proszę, jaki masz rom, jaki twrp oraz czy masz 1xsim czy 2xsim. Masz encrypted? w sensie czy wchodząc do twrp musisz wstukać hasło?

Sprzęt ładowany do 100%? wifi włączone przez 30% czasu, czy włączony cały czas, ale połączony przez 30%?  Coś kojarzy mi się, że gdzieś się da dogrzebać aby odczytać model modemy/karty wifi - pamiętasz może? Tak sobie myślę, że może są dwa typy, na jadnym (Twój) śmiga, a na drugim żre baterie? 

Czy sprawdzałeś może działanie hotspot 2,4ghz i 5ghz z mi9lite? Najlepiej aby klientem był inny sprzęt niż win10 oraz android 10. Ja używam w aucie AP z telefonu i przy 2,4ghz rozłącza mnie co jakiś czas, a 5ghz wcale nie widzi. przy rn7 było super stabilnie na obydwu pasmach. 

Bardzo mnie to zastanawia, bo robiłem clean flash i takie kwiatki.

 

10 godzin temu, bartek456 napisał:

Podobnie jest w mi9 SE, jedni mają SOT 8h a u mnie 3.5-4.5h na xiaomi.eu weekly. Na globalu sot miałem 2-3h, padaka straszna, niewiem od czego to zależy, robiłem już różne kombinacje i jedynie zaraz po wgraniu miui mialem sot 5h, a po kilku dniach użytkowania znowu spadał. 

Ja niestety nie testowałem globala, od razu wrzuciłem eu, będąc przyzwyczajony do prawidłowego działania na poprzednich modelach =/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Edek napisał:

No identycznie miałem na RN7. A teraz taka padaka stąd szukam o co kamm

Żona ma RN7 i może minimalnie mniej zużywa baterii (nie ma amoleda?), ale też trudno porównywać bo zupełnie inaczej tego telefonu używa.

Ja mam normalnego globalnego globala 11.3.4 (nie EEA), bez żadnych kombinacji, z zablokowanym BL. Osobiście uważam (to moje przekonanie) że tak pod względem bezpieczeństwa jest najlepiej. Jedynie odinstalowane to co mi niepotrzebne przez ADB shell. Dla mnie największy problem globala, to te pokopane źle zaimplementowane do Miu aplikacje: dialera, kontaktów i wiadomości od Googla (w konsekwencji brak możliwości nagrywania rozmów), reszta mi nie przeszkadza i chyba potrafię ją ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2020-01-09-21-03-34-413_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.82e072ebefb0225984ff7d4992cf76a7.jpg

U mnie uparcie tak... Wersja EU 11.3.3

Sygnał sieci 2-4 kreski, w większości skacze 2-3. I zupełnie nie rozumiem dlaczego raz w nocy zjada 2% drugi raz leżąc w tym samym miejscu 4%.

No i pytanie w czym jest problem:

1. Global / EU.

2. Jaka dystrybucja?

Ja mam EU, dystrybucja Europejska z B20.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/19/2020 at 9:51 PM, Ciapek said:

Screenshot_2020-01-09-21-03-34-413_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.82e072ebefb0225984ff7d4992cf76a7.jpg

U mnie uparcie tak... Wersja EU 11.3.3

Sygnał sieci 2-4 kreski, w większości skacze 2-3. I zupełnie nie rozumiem dlaczego raz w nocy zjada 2% drugi raz leżąc w tym samym miejscu 4%.

No i pytanie w czym jest problem:

1. Global / EU.

2. Jaka dystrybucja?

Ja mam EU, dystrybucja Europejska z B20.

Możesz sprawdzić czy masz ustawione preferowanie sieci na WCDMA/LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2020 o 21:51, Ciapek napisał:

Ja mam EU, dystrybucja Europejska z B20.

Chyba wszystkie Mi 9 Lite mają B20. A dla Ciebie mam dobrą radę, wyjmij kartę sim, będziesz miał lepsze wyniki. Przecież i tak telefonu nie używasz, a spadło Ci 15% baterii po dobie od zakończenia ładowania i to przy słabym sygnale sieci! O co chodzi?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, podłączę się do tematu:

1. zgłębiłem zagadnienie, jest kilka czynników które wpływają na drenaż podczas korzystania z WiFi

to przede wszyskim wina kernela i "chciwego" i wiecznie "głodnego" governora net filtra

przekompilowałem z dostepnych dla mnie źródeł kernela z właściwymi dla mnie modułami (preferuje gov westwood) zapakowanymi do qca() - wlan().ko

we wszystkich systemach (różne modele) bateria podczas korzystania z mniej eksperymentalnych modułów w kernel wytrzymuje 2-3 krotnie dłużej

tyle co do Wi-Fi

 

Edytowane przez _mARk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...