Skocz do zawartości

USB Kingston DataTraveler 100 G3 128GB jako pamięć wewnętrzna


fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Używam DataTraveler 100 G3 16GB jako pamięć wewnętrzna urządzenia - sformatowany w Mi Box S 4K. Działa i jest ok. Taka pojemność pamięci jest niezadowalająca, dlatego zakupiłem identyczny model pendrive, ale o pojemności 128GB. Próbowałem na wiele różnych sposobów sformatować ten pendrive w Mi Box do zastosowania jako pamięć wewnętrzna urządzenia (współdzielona), ale za każdym razem kończy się to jakimiś problemami. Formatowanie trwa kilka minut i zwykle kończy się komunikatem, że nie można sformatować pendrive. W ustawieniach Mi Box w zakładce"pamięć" Kingston jest widoczny jako urządzenie "bezpiecznie odłączone" i nie da się go w żaden sposób aktywować do użytku. Odłączanie pendrive i ponowne wsunięcie do urządzenia Mi Box, czy też restartowanie systemu, wyłączanie Mi Box fizycznie z prądu i ponowne włączanie nie zmienia statusu pendrive - ciągle jest "bezpiecznie odłączony". Wtedy muszę pendrive sformatować/spartycjonować od nowa na komputerze (windows standardowe narzędzia lub programy przeznaczone do partycjonowania/zarządzania dyskami) i wówczas jest widoczny/dostępny w Mi Box, jako standardowe urządzenie pamięci zewnętrznej. Przy ostatniej próbie formatowania pendrive do użytku jako pamięć wewnętrzna współdzielona proces zakończył się sukcesem (formatowanie), ale pendrive nadal jest nie do użytku - widnieje ciągle jako "bezpiecznie odłączony". Gdzie tkwi problem? Pendrive jest 100% sprawny i jego "brat", ale o pojemności 16GB działa bez żadnego problemu. Zastanawiałem się jeszcze nad tym, czy problemem nie jest to, że oba pendrive mają identyczną nazwę modelu... Pendrive zakupiłem specjalnie do Mi Box :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paraglobularna napisał:

Jak w komputerze sformatujesz pena na ntfs i wlozysz do boxa nadal nie idzie sformatowac jako pamiec wewnetrzna ?

moze jest jakies ograniczenie pojemnosci takiej pamieci ?

Próbowałem z exFAT, FAT32, NTFS - nie ma znaczenia, jaki system - zawsze jest tak samo. Ostatnia próba była z NTFS i chyba tylko tutaj formatowanie w Mi Box zakończyło się pozytywnym komunikatem. Nie próbowałem jedynie filesystemów linuxowych (ext2, 3, 4). Nie pamiętam też, jaki był oryginalny filesystem pendrive 128GB przed jego sformatowaniem w Mi Box, bo nie przyszło mi to do głowy - wydawało mi się, że bez względu na to, co tam będzie on i tak sformatuje partycję ze swoim domyślnym fs. Wracając do Twojego pytania... tak, był NTFS i nic to nie dało - po sformatowaniu pamięć ciągle jest "bezpiecznie odłączona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No tak, ale tu mamy do czynienia z pendrive, gdzie zasilanie nie stanowi problemu. Nie mam innego pendrive o dużej pojemności, aby porównać działanie, więc nie jestem w stanie określić, czy to jest jednostkowy problem z Kingston, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się nie rozumiemy. Tak, jak napisałem w pierwszym poście próbowałem fat, exfat, NTFS - formatowanie pendrive w Windows. Aby dysk był obsługiwany w mibox, to on i tak wymaga i wymusza własne formatowanie pamięci, które kończyło się z problemami przytoczonymi w moim pierwszym poście. Nieważne, jaki fs miał pendrive. Jeśli nie sformatujesz pendrive w mibox, to nie zastosujesz go jako pamięć wewnętrzna urządzenia.

Edytowane przez fuji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj go sformatować w Linuksie w gparted.

Ostatnio zdarzyło mi się mieć kartę microSD której nie widział telefon także po uprzednim sformatowaniu pod Win10. Jednak po sformatowaniu w Linuksie karta ruszyła i hula.

Poza tym czy w specyfikacji Mi Box jest napisane, że urządzenie obsługuje taką pojemność?

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięty pod MI BOX 4 - GOODRAM UTS3 128GB

https://www.mediaexpert.pl/pamieci-przenosne-flash-pendrive-/pamiec-goodram-uts3-128gb-czarny,id-708138

Mi BOX 4 zobaczył i sformatował jako pamięć wewnętrzną bez problemu oraz przeniósł aplikacje i działa tak od długiego czasu

ale jest to model MI BOX 4  ( bez S )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki filesystem był na Goodram przed sformatowaniem w mibox? Obstawiam, że z tym formatowaniem to jednak losowe przypadki w zależności od pendrive.

16 godzin temu, martinii napisał:

A spróbuj go sformatować w Linuksie w gparted.

Ostatnio zdarzyło mi się mieć kartę microSD której nie widział telefon także po uprzednim sformatowaniu pod Win10. Jednak po sformatowaniu w Linuksie karta ruszyła i hula.

Poza tym czy w specyfikacji Mi Box jest napisane, że urządzenie obsługuje taką pojemność?

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Formatowałem również w easus partion home free, ale w gparted nie. Jaki filesystem zakładałeś? Co do pojemności - jeśli obsługuje dyski twarde, to 128GB nie powinno dla niego stanowić problemu.

 

Edytowane przez fuji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fuji napisał:

Jaki filesystem był na Goodram przed sformatowaniem w mibox? Obstawiam, że z tym formatowaniem to jednak losowe przypadki w zależności od pendrive.

Formatowałem również w easus partion home free, ale w gparted nie. Jaki filesystem zakładałeś? Co do pojemności - jeśli obsługuje dyski twarde, to 128GB nie powinno dla niego stanowić problemu.

 

Był sformatowany pod Windows - NTFS ,wcześniej służył jako pendrive do instalacji systemu na komputerze ale przed włożeniem do MI BOX był sformatowany NTFS spod Windowsa był po prostu pusty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partycjonowanłem, formatowałem w gparted z NTFS, fat32, exfat (formatowanie exfat w Windows) - nic nie pomogło. Próba skonfigurowania pendrive jako pamięć wewnętrzna mi box s 4k za każdym razem kończy się niepowodzeniem: formatuje i kończy z komunikatem, że nie może dokończyć formatowania. Zostaje mi jeszcze podzielenie na dwie mniejsze partycje i spróbowanie tym sposobem nowych doświadczeń.

Edytowane przez fuji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzieliłem pendrive na dwie partycje 50/50. Próba formatowania w mibox zakończona niepowodzeniem. Mibox i tak usunął dwie partycje, stworzył jedną dużą i jak zawsze nie wykonał skutecznego formatowania. Na zagranicznych forach czytałem wypowiedzi innych sfrustrowanych użytkowników, którzy mieli ten sam problem i pisali, że nie będą kupować kolejnych pendrive z nadzieją, że a nóż widelec któryś zadziała. Ja się poddaję, walka przegrana, pendrive kupiony specjalnie do tvbox bezużyteczny, pozostaje mi używać mniejszego o pojemności 16GB :/

Edytowane przez fuji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś jest nie tak z samym penem, a raczej jego kontrolerem, który sprawia problemy. Mój MiBox nie miał problemu ze sformatowaniem tylko jednej partycji na penie. Zakładałem je, żeby sprawdzić czy Mi widzi partycje, bo w przypadku HDD widział tylko pierwszą, ale później okazało się, że to wina systemu partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelG7 napisał:

Może coś jest nie tak z samym penem, a raczej jego kontrolerem, który sprawia problemy. Mój MiBox nie miał problemu ze sformatowaniem tylko jednej partycji na penie. Zakładałem je, żeby sprawdzić czy Mi widzi partycje, bo w przypadku HDD widział tylko pierwszą, ale później okazało się, że to wina systemu partycji.

Pendrive pod windows działa prawidłowo i jest zaskakująco szybki. Ciekawe jest to, że 16gb jest identycznym modelem, co ten nieszczęsny 128gb - różnią się tylko pojemnością. I ten 16gb bez problemu działa, formatuje się w mibox.

W ogóle mi box przy formatowaniu pamięci USB zawsze tworzy dwie partycje, pierwsza jest 16MB na jakieś pliki systemowe, a druga jako pamięć użytkowa o pozostałej pojemności pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...