Skocz do zawartości

Problem z liczeniem kroków w Mii Band 4


caicek0

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

To forum wyskakuje w google jako pierwsze więc pozwólcie, że zadam tutaj pytanie na temat Mii Banda. Mianowicie zamówiłem dwa bandy, dla mnie i dziewczyny, jej band działa z iPhonem i aplikacją mii fit, a mój z Huaweiem P20 i tą samą apką. Problem polega na tym, że wczoraj odebrałem te zegarki i założyliśmy je w jednym czasie, wróciliśmy do domu i ja już nigdzie nie wychodziłem, a ona wychodziła z domu jeszcze 2 razy (na zakupy itp) no i nasze opaski naliczyły podobną ilość kroków, z tym że ja nigdzie nie chodziłem! Nie wiem czy to wina apki,  czy softu opaski, a może to wadliwa sztuka bo jak widać na wykresie nagle słupek wystrzeliwuje do góry... (co prawda po 21 wyszedłem z domu ale o 24 siedziałem w aucie, a nie biegałem) Ogólnie jestem mocno zawiedziony tą opaską nie tylko z powodu tych kroków i zastanawiam się nad zwrotem. W załączeniu screeny, mój to 2400 kroków, mojej dziewczyny to ten drugi.

kroki1.jpg

kroki2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@caicek0 podczas jazdy samochodem bardzo dużo lubi naliczać bo dużo się rusza rękami (nawet jadąc busem nalicza dość dużo).

@dzideknr1 masz aktualne oprogramowanie? mi tyle nie nabija, mam w sumie tylko problem w samochodzie. Chyba, że masz jakąś zbyt czułą opaskę, albo jesteś bardzo ekspresyjny xD

Edytowane przez Alucard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2019 o 13:23, dzideknr1 napisał:

mam taki sam problem a mianowicie wstaję rano i mam nabite 600 kroków albo siedząc przy stole nabija 200

Da się taki problem rozwiązać.

Mnie podczas snu nie nalicza ani jednego kroka. I jak pójdę w nocy do łazienki, to też czasem tego nie zarejestruje.

Generalnie poleca się korzystanie z Etykiety zachowania, czyli jeżeli naliczane są kroki podczas snu, należy kilka razy włączyć etykietę sen na czas jego trwania. W teorii to powinno pomóc i jest to tak naprawdę jedyne działanie, jakie można podjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem ostatnio kroki i na dystansie 750 kroków (tyle miałem do domu) opaska dodała około 40 więc błąd to jakieś 5-10%, etykietę ciężko dodać bo ten wykres jest bardzo mało precyzyjny jeśli chodzi o godzinę. Dodaje podczas jazdy autem, dodaje podczas snu... A jak monitor snu? Mi pokazuje bardzo mało głębokiego snu - 35minut/6h,  0minut/9h, 40minut/9.30h.

Edytowane przez caicek0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, caicek0 napisał:

A jak monitor snu? Mi pokazuje bardzo mało głębokiego snu

U mnie czas głębokiego snu też poniżej 1 h zazwyczaj. Ja obecnie mam wyłączone wykrywanie tętna i asystenta snu, ale zauważyłem, że czas głębokiego snu był większy, gdy był włączony "asystent snu", czyli ta druga opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...