Skocz do zawartości

MIUI 9.12.12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, po restarcie telefon uruchamia się, ale nie działa wyświetlacz. Słychać dźwięki i reakcje, ale ekran martwy. Dłuższe przytrzymanie power uruchamia telefon na nowo i wtedy wszystko jest ok.
Problem nie występuje jeśli wyłączę i włączę  ręcznie, a jedynie przy restarcie i przy użyciu funkcji automatycznego wył./włącz o zadanych godzinach.

Dodatkowo dziś zauważyłem, że po uruchomieniu ultra oszczędzania baterii brak kontaktów w książce. Po powrocie do normalnego trybu muszę uruchomić usługi Google, aby kontaktu wróciły.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Dnia 13.12.2019 o 11:47, Gebius napisał:

Cześć. 

Chciałem aktualizacja zrobić na Xiaomi redmi note 7 do najnowszej wersji. Jak wejdę na TWPR mówi podaj hasło, a ja nie mam hasło do blokowania ekranu. Tydzień temu też było to, tylko zrobiłem wipe i poszło. Za bardzo nie chce mi się usuwać dane co tydzień z telefonu. Może ktoś pomoże. 

Pozdrawiam

Zmień twrp na np. OrangeFox. Też miałem tak, że telefon prosił o hasło (którego nie miałem) i problem rozwiązał się po instalacji nowego twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Mix 2s - Podczas korzystania z telefonu (aplikacja nie ma znaczenia),  nie widzę połączenia przychodzącego. Dźwięk jest natomiast nie ma śladu połączenia. Dopiero, gdy ktoś przestanie dzwonić, pokazuje się powiadomienie o połączeniu nieodebranym. 

Gdy telefon jest wygaszony, problemu nie ma i można bez przeszkód odebrać. 

Sytuacja bardzo uciążliwa, czy ktoś ma podobnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Mix 2s - Podczas korzystania z telefonu (aplikacja nie ma znaczenia),  nie widzę połączenia przychodzącego. Dźwięk jest natomiast nie ma śladu połączenia. Dopiero, gdy ktoś przestanie dzwonić, pokazuje się powiadomienie o połączeniu nieodebranym. 
Gdy telefon jest wygaszony, problemu nie ma i można bez przeszkód odebrać. 
Sytuacja bardzo uciążliwa, czy ktoś ma podobnie? 
Miałem podobnie ale wiele wersji temu. Pomógł mi hard reset.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spili napisał:

Dzisiaj miałem okazję pojeździć więcej i mam problem z fixem gpsa. 

I w yanosiku i w mapach szuka długo gpsa... 

Wracając z pracy z ciekawości sprawdziłem Yanosika i Google Maps. Na Mi 9 problemów z GPS nie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moim mi 9t pro. mianowicie zainstalowałem już twrp i rom miuipolska ale gdy ustawie odcisk palca to w twrp pyta mnie za każdym razm o hasło. wpisuje to które mam w telefonie i zostaje odszyfrowana pamięć. wcześniej tak nie miałem na innych Xiaomi. da się to jakoś wyłączyć? format data zrobione ale nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marcinj6 said:

mam problem z moim mi 9t pro. mianowicie zainstalowałem już twrp i rom miuipolska ale gdy ustawie odcisk palca to w twrp pyta mnie za każdym razm o hasło. wpisuje to które mam w telefonie i zostaje odszyfrowana pamięć. wcześniej tak nie miałem na innych Xiaomi. da się to jakoś wyłączyć? format data zrobione ale nie pomaga.

W nowych telefonach szyfrowanie jest domyślnie wymuszone i wydaje się, że nie ma metody by to wyłączyć. To znaczy teoretycznie można, ale potrzebny byłby kernel, który przy starcie nie odpala go domyślnie przy pierwszym uruchomieniu. Nie wiem jak Mi9T Pro, ale na moim Mi9 ustawiam blokadę patternem i TWRP podczas startu pyta o wzór, po czym operacja odszyfrowania trwa może z 5 sekund, więc to nie stanowi jakiegoś wielkiego problemu, przynajmniej dla mnie. Niestety trendy na świecie są takie, by wszystko i wszędzie zabezpieczyć przed dostępem osób "trzecich", może i słusznie, bo jeśli na przykład zgubię telefon lub zostanie skradziony, to raczej nie chciałbym by wszystkie moje dane dostały się w niepowołane ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych telefonach szyfrowanie jest domyślnie wymuszone i wydaje się, że nie ma metody by to wyłączyć. To znaczy teoretycznie można, ale potrzebny byłby kernel, który przy starcie nie odpala go domyślnie przy pierwszym uruchomieniu. Nie wiem jak Mi9T Pro, ale na moim Mi9 ustawiam blokadę patternem i TWRP podczas startu pyta o wzór, po czym operacja odszyfrowania trwa może z 5 sekund, więc to nie stanowi jakiegoś wielkiego problemu, przynajmniej dla mnie. Niestety trendy na świecie są takie, by wszystko i wszędzie zabezpieczyć przed dostępem osób "trzecich", może i słusznie, bo jeśli na przykład zgubię telefon lub zostanie skradziony, to raczej nie chciałbym by wszystkie moje dane dostały się w niepowołane ręce.
Dokładnie bo zdjęcie kodu blokady już w systemie poprzez twrp jest dziecinne proste a zdjęcie blokady kodu twrp to już nie. Po to zabezpieczenie. Kiedyś robiłem taki myk że z jednej mi4 robiłem kopię w twrp a przywracalem na innej i wszystko pięknie działało. Chyba nikt by tego nie chcial

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie wszystkich

Jako wieloletni użytkownik OnePLus chciałbym podpytać się o kilka informacji nt flashowania w telefonie Mi9. Otóż w tej chwili siedzę na wersji tygodniowej 9.12.12. Rozumiem ze podczas aktualizacji wrzucam paczke przez twrp, potem magisk i koniec tak? Nie trzeba wrzucać jeszcze raz twrp? Pytam bo w  OP6 i OP7 które posiadałem wcześniej trzeba było zawsze flashowac twrp ponieważ  boot i recovery były na jednej partycji…



Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2019 o 14:25, Spili napisał:

Dzisiaj miałem okazję pojeździć więcej i mam problem z fixem gpsa. 

I w yanosiku i w mapach szuka długo gpsa... 

 

Problemem były uprawnienia do gpsa ustawione na dostęp tylko podczas korzystania z appki.

Co dziwne jestem pewien, że ustawiałem opcję ZAWSZE.

Czyli  trzeba sprawdzać to przy nowym romie czy się samo nie poprzestawiało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi9 też fatalnie. Aplikacje Googe nie działają krótko po odpięciu od wifi. Dotyczy sklepu i map (w sumie więcej nie mam). GPay przestał działać, teraz nawet nie mogę dodać karty, bo przecież mam komunikat o byciu offline (choć internet jest).

Dodatkowo przestają przychodzić powiadomienia z poczty (outlook) i whatsapa - wcześniej nie było żadnych problemów.

Telefon co chwilę się wybudza, nie znalazłem winnego.

Dane czyszczone, ale to nie pomaga, reset telefonu też nie.

 

Poczekam do nowej aktualizacji, jak nie pomoże, to zrobię to wipe. A jak to nie pomoże, to mam na handel Mi9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku "bet" mój telefon lubi się zamyslec podczas wywoływania aplikacji z ramu - taki 1-2 sekundowy lag, na stable tego nie było

System wgrywany na czysto że 2 razy i dalej taki sam problem, oczywiście nie występuje to zawsze tylko załóżmy co 2-3 aplikacje

 

Byłoby miło jakby udało się to jakoś naprawić, kłuje oczy z takim specem :/

Mi9t pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ketesch napisał:

Mi8 - chciałem z apk mirror zaktualizować kalkulator, to wywaliło mi komunikat, jak poniżej, w ustawieniach nadałem dla tej aplikacji możliwość instalacji z nieznanych źródeł, pierwszy raz coś takiego mam :shock:

 

I tak ma być. Aktualizować można tylko aplikacje systemowe od Google. Dla Xiaomi to wyłączono, bo ludzie często instalowali i zgłaszali bugi które nie były nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Orjon said:

I tak ma być. Aktualizować można tylko aplikacje systemowe od Google. Dla Xiaomi to wyłączono, bo ludzie często instalowali i zgłaszali bugi które nie były nasze.

Kto wyłączył ? Bo to takie "uszczęśliwianie" użytkowników na siłę, jak McDonald ze śniadaniami ;) Niech będą, ale proszę zostawić wybór... Równie dobrze można by wyłączyć całkiem aktualizacje wersji beta, ludzie instalują i tylko marudzą, że coś nie działa, a błędy niekoniecznie są przecież wasze. Chyba każdy ma napisane jasno, że może coś nie działać tak ? O dziwo, bardziej bym podejrzewał Google właśnie o takie praktyki, a tu proszę...To zła polityka uważam. Niech to zostanie wyłączone dla wersji stabilnych chociaż, tu powinno się dać ludziom wykazać, niech nabierają praktyki w resetach i powtórnych instalacjach romów z powodu niedziałającej zainstalowanej dopiero co aplikacji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być. Aktualizować można tylko aplikacje systemowe od Google. Dla Xiaomi to wyłączono, bo ludzie często instalowali i zgłaszali bugi które nie były nasze.
Orion a ja mam pytanie odnośnie głośności w telefonach Xiaomi. Mianowicie nie dało by się jakoś tego zmienić żeby telefon na waszym romie grał tak samo głośno na regionie Polska jak na regionie Indie? Tylko zmiana na inny region niż Polska powoduje że telefon gra głośniej.. jest szansa ta blokadę jakoś zdjąć żeby nie musieć zmieniać samemu regionu?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Test napisał:

Kto wyłączył ? 

Xiaomi.eu.

Jak już naprawdę chcecie instalować te apki, to wklepcie komendę poniżej w terminalu. I nie płaczcie potem, że coś wam nie działa:

setprop persist.sys.allow_sys_app_update 1

5 minut temu, marcinj6 napisał:

Mianowicie nie dało by się jakoś tego zmienić żeby telefon na waszym romie grał tak samo głośno na regionie Polska jak na regionie Indie?

Nie mam pojęcia, napisałem do teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mi8 mam wolne miejsce pod notchem.
Zegar w żadnej skórce nie podchodzi pod sam notch.
Dodam, że na mi9 ten problem nie występuje, zegar można podciągnąć pod samą górę.
Może dało by się w następnych wersjach jakoś zmodyfikować ten widget?410bf11cb1fa0d2953f6c67e36eacfa4.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Orjon said:

Xiaomi.eu.

Jak już naprawdę chcecie instalować te apki, to wklepcie komendę poniżej w terminalu. I nie płaczcie potem, że coś wam nie działa:

setprop persist.sys.allow_sys_app_update 1

Dzięki @Orjon, ja chętnie skorzystam, bo trochę śmieszne jest mieć telefon Xiaomi, na którym nie można instalować aplikacji od Xiaomi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie ale wiele wersji temu. Pomógł mi hard reset. 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

Niestety Hard Reset nie pomógł. Nadal podczas korzystania z telefonu przychodzą połączenia widmo. 

 

Edit: Pomógł powrót do poprzedniej wersji. Być może jednorazowy błąd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...