Skocz do zawartości

Czas pracy na baterii Mi 9T Pro


marcinj6

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w nocy jest baaardzo dobrze. Mam włączony non stop GPS, WiFi i dane. To z dzisiejszej nocy od 23 do 6. Zużycie aku na poziomie 3-4%. Pojawił się inny prądożerca przy działaniu Endomondo + GPS i Mi muzyka. Dziś jeszcze po testuję i może zawężę krąg podejrzanych ;) W ostatnim czasie zaktualizowałem framework services, która zmieniła nazwę na Usługi Xiaomi. Może to być też to.

Screenshot_2020-09-21-11-04-49-093_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój tyle bierze w nocy. Poza wyłączeniem AoD reszta jest włączona tj. GPS, Wifi i dane. Na godzinę od 4 mA do 6 mA. Acha. Nie mam włączonego ok gugla, wyłączona mam też przeglądarkę systemową oraz codzienne tapety. Ta ostatnia w dodatku w autostarcie działała. A jak u ciebie wygląda pasek wybudzanie telefonu w nocy?

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEA, MIUI 12.0.2.0

4,5 - 7 godzin SOT.
90% czasu na LTE, zasięg na poziomie 50-75%. Częste korzystanie z przeglądarki, ok. 1 godziny YT. Non stop włączona lokalizacja i bluetooth, robienie i potem obróbka zdjęć (snapseed), ok. 45 minut aplikacji do obliczeń elektrycznych...

Tapatalk - Mi 9T Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 21.09.2020 o 09:44, tommyl napisał:

Przez 6.51h w nocy na zjadło 13%. Najciekawsze to" Inne 22.77%. To pierwsza noc na nowym 10tce i MIUI12. Dużo ograniczeń dałem dla aplikacji, ale i tak 13 to sporo.

I jak, ogarnąłes to INNE ?

U mnie też pobiera ok 20% i SOT nie mogę zrobić więcej niż 4.5h, bateria ucieka w oczach.mm

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy bezmyślnie obrazków z cytowanej zawartości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie ostatnio  jest dramat...

Telefon ciągle na wifi, nie ruszany za bardzo, przez 15h SOT 59min i 30% baterii. 

 

Co najciekawsze, największe zużycie miał proces "Google". Wydaje mi się ze to po update do 12.0.3. Update   tylko poprawił bezpieczeństwo i zmasakrował baterię. Troche mam dość tego całego MIUI. Co update to jakieś historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o moje odczucia to na 11 było ok, 12 już koszmar, szybkie rozładowywanie, 1,5 dnia i ładowarka, jechałem na oficjalnych romach, teraz przeszedłem na miui Polska i zobaczymy co będzie, ale raczej z tego co widzę, rewelacji nie ma. Następny telefon będę chciał z baterią 5000 w górę, niestety pewnie będzie to ogromna cegłówka, jednak bateria i jej zarządzanie to powinno być jednym z priorytetów dla producentów, bo zaczyna to wyglądać kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zauważyłem że od 22 do 7 zeszło prawie 40%. Mam global jeszcze nie wiem co wybudza telefon w nocy, ale to lekka przesada. Jest jakiś sposób bez root aby to jakiś do normalnego stanu przywrócić?

 

Postawiłem GSam battery monitor i będę patrzył co ta żre baterie. 

Jaka aplikacje jeszcze polecacie żeby znaleźć do rąk drenuje?

Screenshot_2021-02-09-07-26-26-804_com.android.settings.jpg

Screenshot_2021-02-09-07-26-53-751_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2021-02-09-07-27-32-090_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,
piszę do Was z zapytaniem o baterię w moim świeżo nabytym, używanym około 1,5 roku Xiaomi Mi 9T.
Bateria działa dość dziwnie - po naładowaniu do pełna i odpięciu po paru minutach spada sukcesywnie o kilka procent, aż zejdzie powiedzmy do około 80-77, później to spadanie zwalnia i w miarę jako tako trzyma, chociaż sposób jej drenażu jest trochę skokowy.
Zaktualizowany telefon jest do najnowszego softu, Miui 12, po zainstalowaniu Accubattery i po 3 ładowaniach pokazało kondycję baterii 68%! zdaje się, że te aplikacje nie zawsze mówią prawdę. Inne aplikacje (cpu-z, hwmonitor pokazują kondycję baterii jako 'good').
Pytanie do Was czy istnieje jakaś możliwość kalibracji baterii? czy warto zrobić hard reset? Bateria trzyma przy średnim użytkowaniu około 1,5 dnia (zaczynam ładować od 15-20%, niżej nie schodzę z procentami ;) ).
Czy ewentualnie mam planować sobie w najbliższym czasie serwis i wymianę baterii? przecież to niemalże nowy telefon.
W statystykach sot wychodził około 3,5h (przy tych 20%), z tego, co widziałem we wcześniejszych postach niektórzy mieli podobne statystyki.
Proszę o info co mogę jeszcze dla tej baterii zrobić :)

Edytowane przez witkacy7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
piszę do Was z zapytaniem o baterię w moim świeżo nabytym, używanym około 1,5 roku Xiaomi Mi 9T.
Bateria działa dość dziwnie - po naładowaniu do pełna i odpięciu po paru minutach spada sukcesywnie o kilka procent, aż zejdzie powiedzmy do około 80-77, później to spadanie zwalnia i w miarę jako tako trzyma, chociaż sposób jej drenażu jest trochę skokowy.
Zaktualizowany telefon jest do najnowszego softu, Miui 12, po zainstalowaniu Accubattery i po 3 ładowaniach pokazało kondycję baterii 68%! zdaje się, że te aplikacje nie zawsze mówią prawdę. Inne aplikacje (cpu-z, hwmonitor pokazują kondycję baterii jako 'good').
Pytanie do Was czy istnieje jakaś możliwość kalibracji baterii? czy warto zrobić hard reset? Bateria trzyma przy średnim użytkowaniu około 1,5 dnia (zaczynam ładować od 15-20%, niżej nie schodzę z procentami ).
Czy ewentualnie mam planować sobie w najbliższym czasie serwis i wymianę baterii? przecież to niemalże nowy telefon.
W statystykach sot wychodził około 3,5h (przy tych 20%), z tego, co widziałem we wcześniejszych postach niektórzy mieli podobne statystyki.
Proszę o info co mogę jeszcze dla tej baterii zrobić
1) Ustawienia
2) Ochrona prywatności
3) Specjalne uprawnienia
4) Optymalizacja baterii
We wszystkich aplikacjach w których się da wybierz "optymalizuj", sprawdź co jakiś czas, bo wszystkie możliwe do optymalizowania aplikacje, nie są tam od razu widoczne, mi to pomogło.
Co do szybkiego spadku baterii po odłączeniu, u mnie kiedy bateria dojdzie do 100% i od razu zostanie odłączony, też pierwsze procenty spadają szybko. Jeśli pomimo naładowania do 100% nie jest od razu odłączony, ładowanie przez całą noc, pierwsze procenty od razu tak nie spadają.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, witkacy7 napisał:

Cześć,
piszę do Was z zapytaniem o baterię w moim świeżo nabytym, używanym około 1,5 roku Xiaomi Mi 9T.
Bateria działa dość dziwnie - po naładowaniu do pełna i odpięciu po paru minutach spada sukcesywnie o kilka procent, aż zejdzie powiedzmy do około 80-77, później to spadanie zwalnia i w miarę jako tako trzyma, chociaż sposób jej drenażu jest trochę skokowy.
Zaktualizowany telefon jest do najnowszego softu, Miui 12, po zainstalowaniu Accubattery i po 3 ładowaniach pokazało kondycję baterii 68%! zdaje się, że te aplikacje nie zawsze mówią prawdę. Inne aplikacje (cpu-z, hwmonitor pokazują kondycję baterii jako 'good').
Pytanie do Was czy istnieje jakaś możliwość kalibracji baterii? czy warto zrobić hard reset? Bateria trzyma przy średnim użytkowaniu około 1,5 dnia (zaczynam ładować od 15-20%, niżej nie schodzę z procentami ;) ).
Czy ewentualnie mam planować sobie w najbliższym czasie serwis i wymianę baterii? przecież to niemalże nowy telefon.
W statystykach sot wychodził około 3,5h (przy tych 20%), z tego, co widziałem we wcześniejszych postach niektórzy mieli podobne statystyki.
Proszę o info co mogę jeszcze dla tej baterii zrobić :)

Spróbuj wyczyścić dane google framework Service i Google Play service. 

 

U mnie strasznie drenowaly baterię. Jak tylko bateria za szybko ubywa to czysze dane tych wyżej i wszystko wraca do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wg instrukcji kajfuxa i faktycznie zdaje się trzymać lepiej, spróbuję też wyczyścić te aplikacje, dzięki Panowie za pomoc.
Zastanawiało mnie też czy w 1,5 roku można na tyle zakatować baterię, że z 4000mah faktycznie może pojemność spaść do 2650mah, jak wskazuje jedna z aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam oglądam wasze statystyki i jestem w szoku. 

Podpowiedzieć co mogę z tym zrobić mój Sot ma ciężko dobić do 3h przez co muszę go ładować co paręnaście godzin. 

Korzystam z telefonu normalnie lte oraz wifi cały czas włączony i podpięty mi band poza tym normalnie używanie yt oraz fb 

Soft mam 12.0.4.0 stabilna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

ja mam dramat teraz z telefonem , odłączę rano 100% , używam tel przez wifi jakoś tak z godzinkę czasu , tiktok , filmiki , newsy i już mam 70% , później chwile wejde na FB , mes  i już mam 54% , najbardziej w menu pokazuje, że ekran mi ŻRE baterie ale pokazane jest jakby tylko np 300mah , więc nie jest to dużo a na wykresie pokazuje czerwoną linię. Nie wiem co robić bo już mnie to denerwuje strasznie , w ciągu dnia muszę trzymać tel pod ładowarką bo po 2 godzinach mi zaraz padnie bateria albo będzie 50% mimo że tel nie używam jakoś mega intensywnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nic nie pisałem, zatem po ponad 2,5 roku posiadania:

1. Przy łagodnym używaniu (głównie WiFi - Messenger, Outlook, Chrome, chwila YT, 20-30 min rozmów dziennie, jasność ekranu 20-30%, w nocy zawsze standby czyli wifi/bt/dane = off) ładowanie średnio co 4 dni.

2. To samo, tylko intensywniej, trochę więcej LTE - min. 2 doby (48-60h).

3. Noc, ok 7h (jak wyżej WiFi,BT,dane = off) spada 1-3% zależnie od poziomu baterii, co prawdopodobnie wynika z nieliniowości wskaźnika/pomiaru.

Niedawno aktualizacja do MIUI 12.5.6 / Android 11 i widzę, że jest podobne. Aha - od nowości do dziś szacowana degradacja baterii to 10-12%.

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...