Skocz do zawartości

Czas pracy na baterii Mi 9T Pro


marcinj6

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie znowu jakiś drenaż baterii. Ogólnie to jestem zniesmaczony znikaniem baterii gdy nie korzysta się z telefonu. Przez noc a w zasadzie 5h zjadło 12% baterii gdzie AoD było wyłączone. Najgorzej widzę jest z usługami google. W Redmi Note 5 pro przez 8h czasem ani jeden procent nie znikł. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu. Jest jakiś sposób żeby trochę ograniczyć zjadanie baterii przez usługi google?

feff4144eff2ea224a207daf8b8a144c.jpg383e15e3bdc4ded991ef9e1ebe9d3f6c.jpgdcfbda39aeb63908c62e930255d1a988.jpg

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnie tylko konfiguracja od początku ,instalowanie aplikacji , kilka razy recovery i też wifi , pewnie więcej bym miał


https://framapic.org/okOABQnzwfGO/u2sC4Obw8eWu
system
https://photos.app.goo.gl/rGv6kVYXTbte9W349

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Evolution X


Ale takie staty to ja też bez problemu mam. tylko że to w ciągu doby a nie trzech. Przecież na tych 40% dwa dni dalej nie uciągniesz. I tak zawsze wieczorem podłączam pod kabel choć często jest jesze 50 czy 60%. Poprzednio miałem 9se i w czasach jest duża różnica na korzyść 9t. Oczywiście większa bateria nie jest tutaj bez znaczenia.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vkamil dociaglem do 10h
 
https://photos.app.goo.gl/BwNViPz4RLfc3wsH7
 
 
https://framapic.org/dd4nQtsPY65w/DSSHp32JCGTw
 
 
A teraz mam tyle
 
 
https://photos.app.goo.gl/q1zg3bp6dt1sAJbUA
 
Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Evolution X
 
 
 
 
 
 
No to chyba wszystko masz wyłączone i podświetlenie ekranu na minimum i bez AoD. U mnie by nie było źle gdyby nie usługi Google które randomowo potrafią drenować baterie. Gdy nie używam telefonu nagle użycie przez nie rośnie a jak zaczynam używać telefonu to maleją.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam wyłączony AOD bo to zbędny bajer a jasność ekranu mam na automat. Reszta jak pisałem wyżej i 2,5 doby do trzech no norma. SoT największy jaki wykręcam to 9,5h ale wtedy telefon wytrzymuje lekko ponad dwie doby. Przy 7-7,5h SoT, tak jak wspominałem, telefon do ładowarki podpinam po ok 3 dobach.
W gry nie gram bo na telefonie to bezsens.
Powtórzę się może, ale używam stocka bez jakichkolwiek modyfikacji.
Aplikacje systemowe bez zamienników, a apki z których głównie korzystam to: YT, Tapatalk, Gmail, Whatsapp, Kalkulator, PlayStation App, mBank, OLX, Spotify, EA Companion, Galeria, Aparat.
Dodatkowo synchronizacja automatyczna wyłączona bo wolę sobie sam ręcznie odświeżyć maila. Korzystam z sieci komórkowej oraz Wi-Fi, w zależności od potrzeby a na noc wyłączam net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to ci dobrze 3ma a jak kolega Marcin wspominał nie zrza ci baterii usługi Google ? Nie wiem czy jesteś na globalu czy miui.eu ? A co do aod na customie pojawia mi się po stuknięcie w ekran


https://photos.app.goo.gl/evZw6CgmM4MNcgCB7
Oczywiście jest godzina i powiadomienia

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Evolution X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem moduł magiska Universal GMS Doze i o dziwo użycie usług Google spadło diametralnie. Przez 7h spadł tylko 1% baterii gdzie wcześniej potrafiło za 5h spaść 12% baterii.

 

Edit: mam pytanie czy u was też tak jest że jak robicie cokolwiek na telefonie to usługi googla w statystykach zużycia baterii spadają a gdy telefon jest w kieszeni rosną? Np. mam 11.34% poczytam jakiś artykuł i spadają usługi google play do 9% blokuje telefon wkładam do kieszeni po czym za jakiś czas wyciągam nie nagle jest 14% walczę z tym już od początku i mam tak na każdym romie. Spróbuję może jeszcze wyczyścić całkiem wszystkie dane usług google play.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz wyłączone automatyczne szukanie aktualizacji i instalacje ze Sklepu Play?

 

U mnie aktualnie po 2 dniach i 17h od ostatniego ładowania mam 13 procent baterii i usługi te wynoszą 7,61%

 

Jakby ktoś był ciekawy to SoT obecnie wynosi 8h, a zanim go podłącze do ładowarki to będzie trochę ponad 8h. Możliwe, że udało by się dociągnąć i do 9h, jeśli poczekałbym z pod pięciem ładowarki. 07bf2f46c5206b55b27c9f0561985d49.jpgf92b22e41f4cd4e262480324be37a554.jpg

 

 

Edit:

Po 10minutach spadł jeden procent i obecnie SoT wynosi 8h i 10min.

Myślę, że spokojnie 9h mógłbym wykręcić, zakładając, że z podpięciem ładowarki poczekam jeszcze chwilę

 

 

Edit2:

 

Fakt, trochę na wymęczone i na siłę ale mam 9h SoT przy 6% bakterii.a3f8427123ffc4b7efc25e2b30f4f878.jpge03e23f78daa0310733e8104a0c66a29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z Mi9 na Mi9tpro i czuć te dodatkowe mah. Aplikacje które potrzebuje tylko gdy są włączone mają wyłączone na maxa działanie w tle i wyłączony dostęp do internetu w tle.

 

default_smile.png8e511748a3d74b38dc600eee2805acd7.jpg60274d008512a4cb683c7d730e51e698.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

8abbf30c072a2644decc73646e931f46.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas problem z usługami google play. Już próbowałem chyba wszystkiego i nie wiem dlaczego u mnie one zużywają około 10% baterii. Gdy nie korzystam z telefonu to potrafią nawet dojść do 15%-20% użycia baterii. Jak odblokowuje telefon i chwilę coś na nim robię to zauważyłem ze powoli użycia spada. Ale jak zostawię telefon to znowu rośnie.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Posiadam rom miui global 11.0.4 i mam problem z usługami od Googla, które drenują mi baterię . Prośba moja wielka jak temu można zaradzić. Uprzedzam że nie chce się bawić w zmianę romu ani w rotowanie telefonu. Dzięki z góry z odpowiedzi

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Iphone.

Lub czekaj cierpliwie aż samo się poprawi.

Albo nowego huaweia tam nie ma usług google;) a tak na poważnie to ja walczyłem z tym długo ale w końcu moduł magiska chyba coś pomógł ale to musi być odblokowany bootloader i root.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od czego to zależy bo ja usługi Play mam na poziomie ok 3,5% . Czasem sięgnie ok 8-10% ale nie ma to wpływu na baterię...

SoT, jeszcze trochę mi się poprawił bo wyciągam bez problemu nieco ponad 10h.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie tyle procent ciągle mają. A tą aplikację można ściągnąć z google play? Czy trzeba mieć odblokowany telefon

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Trzeba mieć odblokowany telefon i trzeba mieć magiska ale i tak ten moduł nie działa.. nie wiem czy jest inny sposób na ograniczenie usług google.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na próbę miui.mix stable 11.0.5 +kernel r4v3n i wygląda baaardzo obiecująco. Gdy telefon leży to bateria dosłownie stoi w miejscu. Tego właśnie brakuje w miui! W spoczynku stock kernel zjada baterie migiem.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marcinj6 napisał:

Mój sot. Xiaomi.eu 20.3.5 stock kernel od 100% do całkowitego wyłączenia telefonu.

 

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

96db549d7c69c9c9d27a55377e9f5eec.jpg5c39da03cea3e1cb1fabbc894e90652f.jpg

Na wifi tylko czy mix z LTE ? Co prawda nie instalowałem jeszcze Xiaomi.eu na eea Stock 11.0.5.0 osiągam 4sot przy dwóch dniach pracy pół na pół LTE i wifi. Ale że aż taka różnica by miała być ? Wow. Choć wydaje mi się że dużo też zależy od stabilności połączenia GSM u mnie przy częstym przemieszaniu się z zmianie nadajników myślę że to też swoje robi baterii. No nic czekam 168h na możliwość odblokowania bl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wifii i lte z czego więcej na lte. Jak ktoś ma problem ze znikająca w nocy to polecam apke "naptime" działa rewelacyjnie i powoduję że telefon naprawdę "śpi" jak trzeba. Dodam jeszcze że używam 2x kart SIM więc nie wiem czy sot nie byłyby większy przy jednej karcie sim:)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...