Skocz do zawartości

Czas pracy na baterii Mi 9T Pro


marcinj6

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jak u was jest z czasami pracy na baterii? Jakie wychodzą wam soty? U mnie po 9h od odłączenia mialem 3.50h sotu i 30% baterii jeszcze. Ogólnie jak tylko coś robię na telefonie to procenty szybko spadają.

Teraz mam nieco ponad 1.30h sotu i 70% baterii.

Wcześniej miałem redmi note 5 pro i trzymał trochę lepiej ale tutaj bardziej prodozerne podzespoły.

6af33f6577e44f2025840db31fe054b6.jpg62617ec5ccbf0d6150136a6d6b3ed45b.jpg329834eba82ee8dc3b6f9a1cdcb378bd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji MIUIPolska (wybrałem 11.0.4.0 Stable) - SoT ok 8h. Telefon trochę leżał niedotykany, reszta to praca jeszcze bez karty SIM (tylko WiFi) - konfiguracja, poznawanie nowego MIUI11 oraz YT (ekran naprawdę robi wrażenie w tej półce cenowej). Trochę martwi duże zużycie apki Sklep Play (ponad 400mAh) ale może dlatego że dużo aktualizacji oraz instalowania apek. Póki co nie odnotowałem żadnego drenowania baterii - przez noc ubywa 2% (tryb samolotowy).

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile telefonów tyle czasów pracy. Każdy używa inaczej telefon. Ja mam 2x SIM, NFC, bluetooth włączony, ok 1,5-2h rozmów, kilkadziesiąt smsów, zdjęcia, muzyka. 

Jak rano odłączam od ładowarki ok 7:30, tak jak podłączam o 6 drugiego dnia, to mam między 30 a 40%. Także spokojnie starcza na cały dzień i zostaje sporo na drugi. SOT - poniżej 5h nigdy nie miałem. Ale 8h przy moim używaniu też nie. Musiałbym nie używać kart SIM, tylko lecieć na wifi cały dzień, a nawet 2 dni. 

Porównując do mi9se, który miałem poprzednio - jest o wiele lepiej. 

Mi9se musiałem podładowywać ok 20:00 przy takim samym trybie pracy. 

 

Soft - 11.0.4.0 global, android 10, tel kupiony z polskiej dystrybucji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Wystarczy mieć odpalone w tle Whats App, Messenger, FB, non stop dane LTE - nie można spodziewać się cudów.

Mój styl używania w ciągu doby to: Messenger (video rzadko), YouTube, E-mail, Chrome, trochę Spotify, 30 min rozmów, parę zdjęć. Przez większość doby jestem w zasięgu WiFi, więc LTE aktywne 4-5h dziennie. Od jutra Mi9T Pro będzie jako 100% "daily phone", więc okaże się co potrafi bateria i system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile telefonów tyle czasów pracy. Każdy używa inaczej telefon. Ja mam 2x SIM, NFC, bluetooth włączony, ok 1,5-2h rozmów, kilkadziesiąt smsów, zdjęcia, muzyka. 
Jak rano odłączam od ładowarki ok 7:30, tak jak podłączam o 6 drugiego dnia, to mam między 30 a 40%. Także spokojnie starcza na cały dzień i zostaje sporo na drugi. SOT - poniżej 5h nigdy nie miałem. Ale 8h przy moim używaniu też nie. Musiałbym nie używać kart SIM, tylko lecieć na wifi cały dzień, a nawet 2 dni. 
Porównując do mi9se, który miałem poprzednio - jest o wiele lepiej. 
Mi9se musiałem podładowywać ok 20:00 przy takim samym trybie pracy. 
 
Soft - 11.0.4.0 global, android 10, tel kupiony z polskiej dystrybucji. 
Była jakaś jeszcze aktualizacja? bo ja mam soft 11.0.3 a Ty 11.0.4 więc może stąd różnica.. jak zainstalować tą aktualizację?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zdziwiłem że jest nowa wersja softu:) we wtorek wrzucę miuipolska i zobaczymy jak jest z baterią. Ogólnie pozostał bym na globalu i nie odblokowywał bootloadera ale wkurzają mnie poinstalowane bloatware no i ta bateria która jak dla mnie za szybko spada w dół i na dodatek system android zżera dużo baterii. Te aplikacją wiadomości i dialer od Google nie są źle gdyby było nagrywanie rozmów i powiadomienia na aod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sam nie wiem od czego to zależy. Teraz mi się trafiły 2x dni w tym tygodniu, że o 18:00 miałem już 30% a w pozostałe kończyłem dzień ok 23:00 z 60%. Telefonu używam mniej więcej każdego dnia tak samo. Nie wiem od czego to zależy. Może tryb kieszeniowy nie do końca działa, bo telefon za każdym razem wyjmuje z kieszeni spodni ciepły. 

Na pewno Xiaomi nie ma tak stabilnego oprogramowania jak np Apple, ale po ostatnich cyrkach z iOS 13.3, chyba wszystkim się nieco software pieprzy...

Miałem miui Polska rozwojowe na mi9se i wróciłem do global, bo za dużo było błędów z tygodnia na tydzień. Tutaj na naprawę błędów jesteśmy skazani średnio co 2 miesiące. Tak źle i tak niedobrze. 

Czy ludzie w OnePlus albo Samsungu też mają takie problemy z softem? Ja kiedyś miałem oneplus5 i żadnych cyrków nie było. A tu drugi telefon Xiaomi i widać na czym firma oszczędza. 

 

Ps. Bateria mi zleciala o 3% w trakcie pisania tego postu... Masakra jakaś. 

Edytowane przez TheTick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że u mnie problem siedział w Spotify działającym w tle oraz w czytniku linii papilarnych, który zczytywal moje udo. 

Rozwiązaniem jest zamknięcie Spotify po skończeniu używania i noszenie telefonu w kieszeni spodni pleckami do nogi. 

Ale nigdy nie miałem SOT dłuższego niż 8h.. nie wiem skąd ludzie maja takie czasy, może non stop na wifi i z wyłączona karta SIM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TheTick napisał:

nie wiem skąd ludzie maja takie czasy, może non stop na wifi i z wyłączona karta SIM. 

Wystarczy że na tym włączonym ekranie jest mało jasnych elementów i zużycie baterii przez ekran jest niewielkie. Niestety przeglądanie internetu gdzie większość serwisów (i to forum również) ma jasne tła to masakra dla amoleda. Jeszcze poziom sygnału sieci musi być dobry.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Zgadza się. Teraz mam też "słaby" wynik SoT, ok 5h. Wprawdzie czas od ładowania to ponad 3 doby, ale telefon dużo leżał, więc suma procesów: System, Sygnał sieci, Usługi Google, Rozmowy, Inne - ma o wiele większy udział niż Ekran. I to jest oczywiste. Natomiast intensywne oglądanie YT przez WiFi - da wynik odwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile baterii wam znika przez noc? Przy Redmi note 5 pro przez noc znikał 1-2% max a tutaj od 2 do 10% baterii. Wczoraj wieczorem położyłem telefon naładowany do 100% rano (po 9h) patrzę a ja mam 93% baterii gdzie telefon leżał na półce w ciemności. Owszem miałem parę powiadomień z telegram , 2 e-maile, 1 Messengera ale żeby aż 7% baterii zjadło... W statystykach wygląda wszystko w porządku ale jedno co mnie zdziwiło to że w Gsam battery monitor znalazłem że usługi Google Play korzystały z jakiegoś czujnika 63% (9h). AoD wyłączony na noc. ROM Xiaomi.eu Stable 11.0.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinj6 Przez noc (tj. godz. 23-6) różnie "znika" bo nietrudno zauważyć, że wskaźnik jest nieco nieliniowy. Zwykle 1-3% (WiFi, BT, NFC, Dane, AOD = OFF). Mam jednak inne spostrzeżenie - czy ktoś z Was liczył pobrane mAh? Statystyki użycia baterii > zmienić z "w procentach" na "mAh"  i dodać to, co się da. U mnie wczoraj wyszło... ponad 4300 mAh... SoT i czas od ostatniego ładowania pomijam bo w tej analizie nie maja większego znaczenia. Ciekawe?

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem u siebie że przede wszystkim czas wybudzenia tel miałem np 40min a czas pracy na ekranie 18min. I ciągle wybudzanie niestety na apkach do monitorowania baterii tego nie widać. Wrzuciłem dla testu Kernel super mad+ i zobaczymy jak będzie. Nie podkręca on ani procesora ani GPU ale telefon działa o wiele płynniej. I co mi się rzuciło w oczy to że procesy w statystykach zużywają mniej baterii w procentach i mAh. W opisie kernela było coś wspomniane o blokadzie wakelockow.


Edit: niestety wróciłem do stockowego kernela bo okazało się się że na innych kernelach nie działa ok google oraz nie pokazuję użycia danych mobilnych. Na środkowym kernelu borykam się cały czas z nieszczęsnymi usługami google:/ cały czas wybudzja mi telefon oraz drenują baterie. Na innych kernelach miały one po parę procent drenażu baterii a na stocku paręnaście jak nie więcej.
 

f2ccb06315f4dce945bd528ca0f59be1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może ktoś zrobić screena z accubattery jak u was to wygląda jeśli chodzi o statystyki? Bo ja od samego początku mam problem z telefonem a raczej z baterią.. nie udało mi się jeszcze wyciągnąć więcej niż 5h SOT. Nawet w accubattery pokazuje że max na ekranie nie całe 5h.

0d91f8540d2e59022c2f940f55f7c3fe.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam włączonego. To akurat bym zauważył odrazu. Nie wiem dlaczego nie mogę wyciągnąć więcej niż 5h SOT nawet nie grając w gry.

Może ktoś z was zainstalować accubattery żeby sprawdzić ile pokazuję przybliżony czas na baterii?
 

Edit:

Na pewno po części winne są te wybudzenia bo zauważyłem że telefon wybudza się wtedy gdy ekran jest wyłączony.

e6e11aedd8aa8fdb603b78a9cca1be53.jpg6360b3e427c51e8ca68dce2d664edaf5.jpg556cb2e5a139fa0bdcc0a298d5ea7742.jpg

 

e4b4ceb6c87565f91c4e1ac60e60fda9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie, przy moim uzytkowaniu bateria bardzo dobrze trzyma na 11.0.3.0 QFKEUXM.

Ponad dwa dni to norma przy ponad 9h SoT.

Jeśli użytkuje mniej telefon to nawet 3doby wytrzyma przy 7h SoT.

 

Główne aplikacje to YT, Tapatalk, Whatsapp, PlayStation App i kilka innych. Autosynchronizacja wyłączna. AOD wyłączony.

Tutaj jakiś screenshot z ostatniego czasu, co prawda nie mam screena ze statystyk SoT ale przed podłączeniem do ładowarki wynosił ok 7,5h.3b29b7348e75b181b79bba0e450690d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku musiałem przywyknąć, że tak rzadko muszę podpinać telefon do ładowarki ale już przywykłem, że robię to co 2,5dnia a nawet 3.

Nie używam żadnych zamienników stockowych a reszta jak opisałem wyżej.

Dodatkowo używam czarnego motywu systemowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...