Sign in to follow this  
mickiewicz

Zaszyfrowana pamięć telefonu po instalacji miui 19.12.5

Recommended Posts

Witam,

W zeszłym tygodniu instalowałem miui 19.12.5 (pierwszy rom z androidem 10 na mi 8 lite), dzień później pojawiła się poprawka 19.12.6. Przy próbie instalacji poprawki okazało się, że wcześniejsza wersja rom-u zaszyfrowała pamięć telefonu na poziomie recovery (w momencie instalacji miałem twrp 3.2.3). Nie wchodzi hasło podane przy dodawaniu odcisku palca, zmiana PIN na słowne hasło też nie pomogła.

Instalowałem przez fastboot inne recovery - orange fox 10.0.1 oraz pitch black (obie z xda), niestety każde z nich krzyczy o hasło.

Znacie może jakiś sposób na to hasło poza format data? (czyli utratą danych).
Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

Usuń odcisk palca z ustawień zabezpieczeń. Potem usuń hasło ekranu blokady. System będzie krzyczeć o brak zabezpieczenia, ale powinieneś mieć możliwość wejścia do TWRP bez hasła. No chyba, że nie znasz (zapomniałeś) hasło. To masz nieco pozamiatane...

robiłem już podobne akcje - usuwałem hasło blokady (od razu usuwało z automatu dodane odciski).
zrobiłem teraz zgodnie z tym, jak napisałeś - bez zmian. recovery nadal krzyczy o hasło.

podpytywałem też swego czasu Orjona - odpowiedział na szybkiego, że problem może być w recovery niekompatybilnym z androidem 10 (nie wiem czy orange fox 10.0.1 jest już kompatybilne, ja miałem twrp 3.2.3 z poradnika miui polska pod mi 8 lite).

Edited by mickiewicz

Podobne rzeczy się działy na RN7, chyba bez format data nie da rady, próbowałes wpisywać po prostu 0? Zmiana teraz haseł nic nie da, bo szyfrowanie pewnie będzie ciągle wymagać podstawowego hasła, na którym zostały pliki wcześniej zaszyfrowane. Jak zmieniałem sobie ostatnio wzór na Mi9, to TWRP za 1 razem i tak wymagał starego wzoru, dopiero następny unlock był już nowym.