Skocz do zawartości

Xiaomi (Aqara) Gateway - który wybrać??


Slavo_S2k

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzyłem na allegro i aliexpress, niestety jest sporo różnych wersji i nie umiem się w tym połapać co konkretnie kupić, chciałbym do tego podłączyć:
-czujniki zalania
-czujnik gazu
-czujnik dymu 
-czujnik otwarcia drzwi/okno

Ktoś poradzi, która sztukę wybrać??

Dodatkowo gdzieś wyczytałem, że alarm otwarcia przy czujniku drzwi/okna idzie ustawić tylko na 1min, czy faktycznie tak jest? Chciałem czujnik zastosować do bramy garażowej, nie raz już się zdarzyło, że brama na noc została otwarta, ale w tym wypadku alarm musiałby powiadamiać np po 1-2h otwarcia bramy, bo często jest otwarta w lecie. Ew by kolor bramki szło zdefiniować w zależności czy brama otwarta czy zamknięta, to też rozwiązywało by problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli o bazę chodzi, to do tych czujników na pewno odpowiednia będzie Xiaomi/Mijia, sam mam do niej podłączone wymienione przez Ciebie czujniki z wyjątkiem gazu, gdyż wszystko u mnie jest na prąd. Tylko upewnij się by była to baza w nowej wersji z ZigBee, obsługująca wiele nowych urządzeń. Wszystkie czujniki działają wzorowo, można ustawić alarm czy też zautomatyzować wiele zachowań w zależności od sytuacji oraz posiadanych współpracujących urządzeń jak np. oczyszczacz powietrza. Z systemem MiHome współprcuje tez baza firmy Aqara, obsługuje również system inteligentnego domu Apple'a, niestety nie mogę się wypowiedzieć czy jest kompatybilna z wszystkimi wymienionymi przez Ciebie czujnikami. Aqara wydaje mi się idzie w swoim kierunku i nie obsługuje części urządzeń Xiaomi, zastępując je swoimi, które...cóż są po prostu nieco droższe od Xiaomi jak i sama baza.

Alarm można ustawić w bazie Xiaomi/Mijia na 30sek/1min/10min oraz ciągły aż do ręcznego wyłączenia, natomiast opóźnienie po jakim czasie ma się włączyć można zdefiniować tworząc regułę o dowolnym czasie.

Edytowane przez Test
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...