Skocz do zawartości

Miuipolska Vs Xiaomi.eu - Rom


DanielDTK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem i powoli "łapie" mnie ochota na zakup MI4. Mam pytanie odnośnie romów - czym różni się rom MIUIPolska od tych na xiaomi.eu (poza tym, że ten drugi ma masę języków). Chodzi oczywiście o najnowszą wersję. Kolejne pytanie odnośnie aktualizacji - według poradnika (http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/) rom MIUIPolska nie posiada typowych updatów - "MIUIPolska nie posiada automatycznych aktualizacji OTA (over-the-air) i żaden rom nie zostanie pobrany automatycznie. Jednak od MIUI 6 można pobrać nasz rom ręcznie przez Aktualizacje > Menu (3-kropki) > Pobierz rom MIUIPolska". Z kolei troszkę niżej - "Xiaomi z tych sklepów posiadają naszą odmianę systemu MIUI w wersji wielojęzykowej (xiaomi.eu) i z pomocą aplikacji Updater (Aktualizacje) bez problemu zaktualizujemy system do najnowszej wersji MIUIPolska. Sposób ten jest najłatwiejszy i odbywa się jak zwykła aktualizacja tygodniowa." Jak to się więc odbywa? :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak jak jest napisane. Przez aplikację Aktualizacje.

Xiaomi.eu czasem dostaje OTA do nowych wersji ale to nie ma większego znaczenia. Bo MIUIPolska możesz pobrać ze strony lub z opcji Pobierz rom...

 

Czym się różni?

Zegarki miuipolska, czcionka, poprawki gps, fix w pogodzie na pl, ViperFX, klawiatura xperia, aplikacja MiOpaska (której ma w multi), itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przy okazji założonego tematu zadam ostatnie pytanie. Dużo się słyszy o tym, że Xiaomi wysyła jakieś nasze prywatne dane (smsy, zdjęcia, itp.) do chińskich serwerów. To prawda czy chodzi po prostu o chmurę, a ludzie znaleźli sobie coś do przyczepienia się?

 

PS. Drogi Acidzie, z Twoich licznych wypowiedzeń zawsze zauważam jakąś nutkę ironii i próby zrobienia z czegoś pośmiewiska. Wykonujesz ogromną pracę, ale jednak mógłbyś być troszkę milszy tym bardziej, że w instrukcji instalacji nie ma nic o tym napisane, a ja dopiero się wdrażam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się słyszało, było kilka wątków. Bezpodstawne oskarżenia, wyszło na to, że w MIUI V5 u każdego działała chmura, niezależnie czy miało się ją włączoną, czy nie. Teraz jest już ok.

Ja Acida rozumiem, pomaga dziennie setkom osób, a ludzie, którzy zadają beznadziejne pytania, nie przeczytawszy uprzednio podstawowych instrukcji, denerwują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak instalujesz aktualizację do Windowsa to formatuje się komputer?

Gdyby instalacja z recovery usuwała dane to byłoby o tym napisane prawda?

A czemu nie jest? Bo gdybym tak napisał to bym musiał pisać każdą inną pierdołę co ludzie się pytali. Instrukcja miałaby dwa metry długości i była zawiła. A tak prowadzi za rączkę. Dlatego pisałem by przeczytać instrukcję - i w domyśle - postępować krok po kroku.

 

Co do chmury to wysyła tylko to co synchronizuje. Ale nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gdybym tak napisał to bym musiał pisać każdą inną pierdołę co ludzie się pytali. 

 

Panie Acidu, pan się nie czaruje - ludzie zawsze będą zadawać te same pytania. To nieuniknione choćby nie wiadomo co. Marvinka pisywała instrukcje obsługi do urządzenia posiadającego trzy przyciski, z czego jeden to włącz/wyłącz i z doświadczenia wie, że nie da się, no nie da się i już - zawsze się znajdzie ktoś kto i tak będzie miał wątpliwości.

 

Tutaj?

  • Raz, że to Internety, nie każdy trafia na stronę główną, ale przez Gulgula w jakiś wątek na forum i zwyczajnie nie wie, że tam gdzieś wszystko jest napisane ładnie. A problem jest tu i teraz, odpowiedź z reguły szybsza niż znalezienie właściwego linka.
  • Dwa, że to co dla jednego rozsądne i proste, dla drugiego niejasne i niezrozumiałe. Wy o fastboot, a ktoś nie ogarnia co to właściwie katalog główny Andka, albo o co do ciężkiego pioruna z jakimiś "rootami" chodzi - co to, dendrologia?
  • ....a trzy... My nowe. My pierwszy raz. Trochę jak w kawale o dupczeniu starej ulicznicy. Trochę niezręcznie, trochę strasznie. :eek:

My nie widzimy całej tej roboty włożonej przez wasz zespół w ten polsko-chiński most porozumienia. Na pierwszy rzut oka to my nawet nie ogarniamy, kto do nas mówi, kto on zacz, prócz tego, że jakiś mod czy admin i że to nasze niewinne pytanie to jakiś drażliwy temat zdeczko.

Szkoda nerwować się na nas, my wasze kochane króliczki, które z czasem same się zmienią w duże i puchate, no te no. Duże króliki. ;)

Pozdrawiam!!!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...