Skocz do zawartości

Czujnik zbliżeniowy - nieprawidłowe działanie podczas rozmowy


zloty77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem żonie niedawno ten telefon i skarżyła się, że w trakcie rozmowy ekran zaczyna świecić. Sprawdziłem i faktycznie, trzymając przy prawym uchu, telefon nie sprawia problemu. Ale już przy lewym niestety ekran często się zapala. Oczywiście uchem wycisza się czy to mikrofon, czy głośnik, co może doprowadzić do szewskiej pasji. Sam używam już kolejny model i nie miałem żadnych problemów. Ale czytałem w necie, że niektóre xiaomi tak mają. W Miui jest jakieś narzędzie do weryfikacji działania i kalibracji tego czujnika, ale tu jest android... Na jakąś specjalną aktualizacje pewnie też nie ma co liczyć. Stąd moje pytanie, czy to problem ogólnie z tym modelem, czy raczej wada telefonu i zgłaszać od razu na serwis?

Edytowane przez zloty77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tytuł bardziej "dosadnie".  Sprawdzałem jak działa ten czujnik w każdy możliwy sposób. W starszych modelach Xiaomi działało przez tysiące godzin rozmów bez problemu. Tu od razu zaczęły się cyrki. Ostatni raz spotkałem się z takim problemem w jakimś samsungu pewnie z 7 lat temu. Będę mocno zdziwiony jeśli okaże się, że po prostu tak ma być i mam kombinować jak głowę przekręcać w trakcie rozmowy. Ale może telefon już w zasadzie nie ma służyć do rozmowy...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Był oczywiście zaktualizowany. Podejrzewałem, że to może Nova Launcher coś namieszał, bo zepsuł działanie diody od powiadomień. Ale przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych, zaktualizowałem i dalej to samo. Mam chyba telefon dla osób prawousznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...