Jump to content

Mam roota, nie mogę usuwać/edytować plików systemowych

Recommended Posts

Redmi note 7, MIUI 11 by xiaomi.eu 9.11.21, magisk 20.1, magisk manager 7.4

W środę odblokowałem bootloader, wgrałem rom xiaomi.eu, magisk i nie mogę usunąć, oraz edytować plików systemowych, nie mogę też przenieść aplikacji użytkownika do systemu. Próbowałem TitaniumBackup (robi kopię zapasową, ale problem z przywracaniem), TotalCommander (mogę wejść w foldery systemowe, ale nie mogę usuwać plików), Link2sd.

Telefon zawiesza się na zadaniu, lub jest komunikat "mount:'/system' not in /proc/mounts"

• 4 weeks later...
Dnia 7.12.2019 o 09:53, dzidexx napisał:

Aplikacji nie przerobisz na systemowe w Miui.

Można skopiować aplikacje do /app lub /priv-app nadając odpowiednie uprawnienia i nazwy

mam tak Youtuba adv i 30 innych aplikacji managerów itp

Dnia 7.12.2019 o 09:48, amularix napisał:

magisk i nie mogę usunąć, oraz edytować plików systemowych,

i to jest właśnie problem, bo problemem są resztki jakie zostają w katalogu data/data/adb - to tak bardzo w skrócie

Edited by _mARk_

@amularix

Wgraj starszego managera od magiska, 735 na przykład. Reboot telefonu i nadaj uprawnienia root dla tb, menadżera plików itd. nowa wersja magiska (z menadżerem 74) coś nawala w tej materii. W ogóle zobacz w menadżerze czy masz w zarządzaniu super user aplikacje wymagające roota.

• Thanks 1
Dnia 31.12.2019 o 20:06, frrancuz napisał:

@amularix

Wgraj starszego managera od magiska, 735 na przykład. Reboot telefonu i nadaj uprawnienia root dla tb, menadżera plików itd. nowa wersja magiska (z menadżerem 74) coś nawala w tej materii. W ogóle zobacz w menadżerze czy masz w zarządzaniu super user aplikacje wymagające roota.

Tak z ciekawości... jak je tam dodać?