pita4

Air purifier 3 (CN) - problem z automatyzacją

Recommended Posts

Witam,

Ustawiam automatyzację na oczyszczaczu:
1 - Jeśli PM 2,5 większe niż 30 włącz tryb manualny
2 - Jeśli PM 2.5 mniejsze niż 15 włącz tryb auto

Oczyszczacz automatycznie uruchamia tryb 1 po przekroczeniu normy, niestety gdy schodzi poniżej 15 tryb 2 nie uruchamia się.
Aktualizowałem apke i firmware, ustawiałem ponownie automatyzację, niestety problem pozostaje. Oczyszczacz ma cały czas wifi.
Jeśli uruchomię apke na tele to tryb 2 uruchomi się poprawnie.
Błąd czy coś robię nie tak ?

Problem występuje w zasadzie od początku jak zacząłem używać automatyzacji (kilka dni), może być zbyt mała różnica pm2,5 pomiędzy trybami ?

Edited by pita4

ze wzledu na to jak firmware wysyla dane do chmury nie jestes w stanie tak ustawic, zeby zawsze dzialalo od razu po przekroczeniu zakladanych progow, bo nie masz kontroli nad tym kiedy dane ida.

Nie chodzi o to by natychmiast działał, przecież powyżej normy działa bardzo dobrze, nie chce się przełączyć poniżej wartości. Przetestuję dokładniej i opiszę, bo wydaje mi się że w pewnym momencie zmienia tryb, ale jest to duża różnica względem tego co jest ustawione w apce.

Przypominam, że jak mam uruchomioną apke to tryb działa natychmiast jak zejdzie poniżej ustawionej wartości, więc wygląda jakby oczyszczacz sam nie mógł poprawnie pobrać z chmury co ma zrobić gdy PM 2.5 mniejsze. 

Edited by pita4

apka wymusza wysylanie danych co kilka sekund. jesli nie musi byc natychmiast to poczekaj do 30 minut, wtedy zadziala ;)

Edited by rezmus

Witam,

Pozwolę się podłączyć pod temat, choć mój problem z automatyzacją jest nieco inny.
Po usunięciu dwóch zadań automatycznych z listy nadal się one cyklicznie wykonują. W dzienniku otrzymuję powiadomienia z ich wykonania lecz po próbie kliknięcia zdarzenia otrzymuję komunikat: "Bieżąca scena nie istnieje". 
Domyślam się, że jakimś cudem usunąłem zadania z aplikacji a na serwerze nadal one pozostały.
Pytanie jak je usunąć z serwera? Zgłaszałem problem z poziomu aplikacji Xiomi Home lecz zero reakcji.
Jakieś pomysły? Niestety problem jest bardzo uciążliwy, gdyż owe problematyczne zadania kolidują z obecnym harmonogramem.

Witam,

Dawid czy poradziłeś sobie z tym problemem? Ja mam teraz dokładnie tą samą sytuację i nie wiem co z tym począć. Po skasowaniu automatyzacji ona dalej niestety funkcjonuje.

Czy ktoś jeszcze miał podobny problem?

Pozdrawiam

Bartek

@brinco

Niestety na chwilę obecną nie znalazłem żadnego pewnego rozwiązania.
Czekam na aktualizację aplikacji, która może coś zmieni w tej kwestii.
Support przez cały ten czas nie odpowiedział na moje zgłoszenie - nie liczyłbym na nich.

Możesz spróbować usunąć urządzenie z aplikacji, założyć nowe konto i ponowne podłączyć oczyszczacz. Teoretycznie jeśli zadania przypisywane są dla konkretnego konta, mogłoby się to udać. Jeśli zadania powiązane są z ID urządzenia zapewne to nic nie da. Opcja do przetestowania.
Daj znać czy zadziałało, gdyż sam jeszcze nie testowałem.

Edited by ddavidd

Tak, wykonuje się zgodnie z harmonogramem i jest widoczna w dzienniku - oba zdarzenia widoczne to zadania 'widmo'. Na liście zadań pusto. 

Screenshot_20200213-182224_Mi Home.jpg

Screenshot_20200213-182108_Mi Home.jpg

1 godzinę temu, ddavidd napisał:

Tak, wykonuje się zgodnie z harmonogramem i jest widoczna w dzienniku - oba zdarzenia widoczne to zadania 'widmo'. Na liście zadań pusto.

nie masz czasem bramki xiaomi? szczegolnie tej najnowszej z ble/mesh? napisz priv do mnie to usune ci ta scene.

Komuś z was przestała działać automatyzacja w dzienniku z oczyszczaczami 3H

Screenshot_2020-06-14-18-50-14-907_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2020-06-15-09-39-50-633_com.xiaomi.smarthome.jpg