Skocz do zawartości

Air purifier 3 (CN) - problem z automatyzacją


pita4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ustawiam automatyzację na oczyszczaczu:
1 - Jeśli PM 2,5 większe niż 30 włącz tryb manualny
2 - Jeśli PM 2.5 mniejsze niż 15 włącz tryb auto

Oczyszczacz automatycznie uruchamia tryb 1 po przekroczeniu normy, niestety gdy schodzi poniżej 15 tryb 2 nie uruchamia się.
Aktualizowałem apke i firmware, ustawiałem ponownie automatyzację, niestety problem pozostaje. Oczyszczacz ma cały czas wifi.
Jeśli uruchomię apke na tele to tryb 2 uruchomi się poprawnie.
Błąd czy coś robię nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to by natychmiast działał, przecież powyżej normy działa bardzo dobrze, nie chce się przełączyć poniżej wartości. Przetestuję dokładniej i opiszę, bo wydaje mi się że w pewnym momencie zmienia tryb, ale jest to duża różnica względem tego co jest ustawione w apce.

Przypominam, że jak mam uruchomioną apke to tryb działa natychmiast jak zejdzie poniżej ustawionej wartości, więc wygląda jakby oczyszczacz sam nie mógł poprawnie pobrać z chmury co ma zrobić gdy PM 2.5 mniejsze. 

Edytowane przez pita4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,
 

Pozwolę się podłączyć pod temat, choć mój problem z automatyzacją jest nieco inny.
Po usunięciu dwóch zadań automatycznych z listy nadal się one cyklicznie wykonują. W dzienniku otrzymuję powiadomienia z ich wykonania lecz po próbie kliknięcia zdarzenia otrzymuję komunikat: "Bieżąca scena nie istnieje". 
Domyślam się, że jakimś cudem usunąłem zadania z aplikacji a na serwerze nadal one pozostały.
Pytanie jak je usunąć z serwera? Zgłaszałem problem z poziomu aplikacji Xiomi Home lecz zero reakcji.
Jakieś pomysły? Niestety problem jest bardzo uciążliwy, gdyż owe problematyczne zadania kolidują z obecnym harmonogramem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@brinco

Niestety na chwilę obecną nie znalazłem żadnego pewnego rozwiązania.
Czekam na aktualizację aplikacji, która może coś zmieni w tej kwestii.
Support przez cały ten czas nie odpowiedział na moje zgłoszenie - nie liczyłbym na nich.

Możesz spróbować usunąć urządzenie z aplikacji, założyć nowe konto i ponowne podłączyć oczyszczacz. Teoretycznie jeśli zadania przypisywane są dla konkretnego konta, mogłoby się to udać. Jeśli zadania powiązane są z ID urządzenia zapewne to nic nie da. Opcja do przetestowania.
Daj znać czy zadziałało, gdyż sam jeszcze nie testowałem.

Edytowane przez ddavidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ddavidd napisał:

Tak, wykonuje się zgodnie z harmonogramem i jest widoczna w dzienniku - oba zdarzenia widoczne to zadania 'widmo'. Na liście zadań pusto.

nie masz czasem bramki xiaomi? szczegolnie tej najnowszej z ble/mesh? napisz priv do mnie to usune ci ta scene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów. 

Mam ten sam problem co koledzy powyżej, pacjent 3H użytkowany od miesiąca. Automatyzacja działa tylko wtedy kiedy ma się włączyć tryb auto albo kiedy urządzenie ma się wyłączyć. 

Jeśli scena ma zakres w którym ma się włączyć tryb ręczny i poziom pm2,5 wejdzie w ten zakres to nie ma żadnej reakcji. W dziennikach też nic się nie zapisuje.

Sceny ustawione bezkolizyjnie.

Próbowałem apkę oficjalną, modowaną, usuwanie urządzenia i dodawanie, zmianę regionu. Bez efektu.

Czy komuś udało się rozwiązać problem albo jest coś co można jeszcze przetestować?

Pozdrawiam 

Screenshot_20201012-231822_Mi Home.jpg

Screenshot_20201012-223518_Mi Home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rezmus dzięki za pomoc. Wygląda na to, że podziałało przy dwoch scenach z granicą tylko z jednej strony.

Miejmy nadzieję, że po którejś aktualizacji oprogramowania pełne działanie funkcji będzie sprawne, bo to mocno okrojony półśrodek.

Grzebanie w json to ewentualnie dopiero po głębszym poszperaniu, bo nic na ten temat jeszcze nie wiem. ale w wolnej chwili czemu nie

 

Screenshot_20201013-234324_Mi Home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2020 o 23:33, rezmus napisał:

od jakiegos czasu nie dzialaja zakresy pm2.5 w automatyzacji dla 3/3h (pm2.5 w zakresie X-Y). dziala tylko 1 warunek, wieksze lub mniejsze. mozesz zrobic zakres, a musisz miec moda mi home i pogrzebac w json.

wiec to chyba jest ten mój problem w nowo założonym dziś wątku :-(.

co do mi home i grzebanie w json to za cienki jestem. myślałem, że to moze problem apki na IOSa i chciałem spróbowac na Androidzie....ale jak widze to problem jest odgórny.

bo działanie automatu na tych chinskich normach jest bez sensu, realia polskie sa inne :-)

 

WAZNE

problem jest jednak w apce IOS bo na Androidzie działa poprawnie. teraz pozostaje testowac ustawienia :-)

Edytowane przez zbyszeklem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arturiano napisał:

U mnie akurat na Androidzie nie działa :(

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

No to sytuacja losowa :-(. Ja na androidzie wprowadziłem reguły i nawet działają . Na ios widze ze one są, mogę je wyłączyć ale nie mogę edytować. Apka na ios jest ewidentne skopana coś. Instalowałem tez na innym telefonie z ios i jest to samo wiec wykluczam problem z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Też mam problem z automatyzacją w 3H, wersja EU.

Dzisiaj od rana działała, teraz przestała, tzn. nie uruchamia się po przekroczeniu normy. W dzienniku zdarzeń widać, jakby oczyszczacz się wyłączał ostatnio (a w tych godzinach się nawet nie włączył). Ogólnie działa losowo, raz wszystko gra, raz nie włącza się albo się nie wyłącza, często pomaga odpalenie aplikacji ale w tym momencie włączałem aplikacje kilkukrotnie no i po przekroczeniu normy dwukrotnie oczyszczacz się nie chce włączyć.

Jakieś rady? Aplikacja na iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadam oczyszczacz  3C global, wczoraj automatyzację działały idealnie. Dziś  mają duża zwłokę by się włączyły automatycznie.  Chodzi o to że gdy otworze aplikację to automatyzacja załącza się.  Tak wiem że to wina chmury aktualizacji ale czy jest jakiś sposób by oczyszczacz częściej kontaktował się z chmura i wysyłał do niej dane ? Mam modowana apke...

Edytowane przez Wilk621
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...