Orjon

MIUI 9.12.5

Recommended Posts

22 godziny temu, H3PO4 napisał:

Mam dziwny problem z pobieraniem ze sklepu play. Aktualizacje jak i nowe aplikacje pobierają się ekstremalnie wolno. Niezależnie czy przez wifi/lte. 

Mi8 spotkał się ktoś z takim problemem?

Mam dokładnie to samo ale ma mi max 3 :/ poradziłeś sobie z tym problemem ??  

Edit: ok poradziłem sobie, jeśli ktoś ma problem - instalujemy Lucky Patcher- uruchamiamy- wyszukujemy pobrane (2szt;)). I czyścimy dane aplikacji- restart telefonu i powinno zadziałać. Tak było w moim przypadku.

Edited by Chrome
  • Thanks 1

34 minuty temu, bkolasinski napisał:

Panowie, sprawdźcie czy to Magisk powoduje problem czy moduły (podejrzane są głównie mody dźwięku typu Viper4android). Po pierwsze pobieracie dezinstalator Magisk (dostępny na xda w oficjalnym temacie Magisk) i z uruchamiając go z recovery usuńcie wszystkie pozostałości modułów. Sprawdźcie czy system wstanie normalnie, jeżeli tak to czysta instalacja Magisk , potem instalujcie moduły po jednym aż znajdziecie źródło problemu. Dalsza dyskusja tutaj raczej jest bezcelowa- jeżeli rozwiązanie nie pomoże proponuje przenieść ją do właściwego działu.

Dokładnie - Viper, Ainur Sauron, etc. Do odinstalowania polecam Magisk Manager pod TWRP. 

56 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Dokładnie - Viper, Ainur Sauron, etc. Do odinstalowania polecam Magisk Manager pod TWRP. 

Podeślij link tego Managera.

witam,

mam twrp 3.2.3 (mi 8 lite), zapewne instalacja romu 19.12.05 dodało szyfrowanie i teraz jak widzi aktualizację 19.12.06 to twrp krzyczy o hasło.

ja wgrałem Oranga przed przejściem na 5.12, poszło bez problemu, potem pojawilo się 6.12 i poszła aktualizacja przez automat. Nic się nie zablokowało, żadnego pytania o hasło nie mam. Kluczem do sukcesu jest chyba jednak twrp, wolałbym oficjalne ale póki co nie ma a ten orangefox na razie działa.

Sam soft działa znacząco lepiej niz poprzednie, mnie się podoba, oby tak dalej.

W skrócie odnośnie zgłaszanych tu i gdzie indziej błędów:

• problem z instalacją aplikacji niektórych - naprawiony,
  • problem z dodaniem przełącznika dla Ultraoszczędzania baterii - naprawiony,
  • w przyszłej aktualizacji będzie przełącznik dla kolorowych ikon w AOD,
  • w przyszłej aktualizacji wszystkie apki będą mogły wyświetlać powiadomienia na AOD (wedle moich info),
  • hotspot 5GHz na Mi 9T który o ile wiem nie działał, bedzie działać od następnego wydania,
  • nowy skrót do odpalenia Asystenta to nie jest nasz pomysł,
  • ekipa dalej nie może zrekonstruować problemu z launcherem.

Mi 8

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tej aplikacji (Lucky patcher) więc jestem co do niej ostrożny.

Zauważyłem pewną zależność że drenaż baterii zaczął się po włączeniu wi-fi? 

Miałem włączone dwie kart, Play i Orange nigdy wcześniej nie było problemów z zasięgiem dzisiaj na wykresie jest tęcza :)

Dziwnie się zachowuje Mi 8 po tej aktualizacji.

Google Play cały czas nie działa :( nie da się pobrać nowych aplikacji ani zaktualizować obecnych 

Screenshot_2019-12-08-13-24-24-038_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2019-12-08-13-24-01-591_com.miui.securitycenter.jpg

W poprzedniej aktualizacji po format data wszystko działało. Teraz po aktualizacji znów przestało działać screen mirroring. Czy każda aktualizacja wiąże się z formatem? 

• Like 1

2 godziny temu, Orjon napisał:

W skrócie odnośnie zgłaszanych tu i gdzie indziej błędów:

• problem z instalacją aplikacji niektórych - naprawiony,
  • problem z dodaniem przełącznika dla Ultraoszczędzania baterii - naprawiony,
  • w przyszłej aktualizacji będzie przełącznik dla kolorowych ikon w AOD,
  • w przyszłej aktualizacji wszystkie apki będą mogły wyświetlać powiadomienia na AOD (wedle moich info),
  • hotspot 5GHz na Mi 9T który o ile wiem nie działał, bedzie działać od następnego wydania,
  • nowy skrót do odpalenia Asystenta to nie jest nasz pomysł,
  • ekipa dalej nie może zrekonstruować problemu z launcherem.

A przedwczesne czytanie odcisku palca w aplikacjach bankowych?

Edited by maciek04
  • Like 1

3 godziny temu, RASTY777 napisał:

ja wgrałem Oranga przed przejściem na 5.12, poszło bez problemu, potem pojawilo się 6.12 i poszła aktualizacja przez automat. Nic się nie zablokowało, żadnego pytania o hasło nie mam. Kluczem do sukcesu jest chyba jednak twrp, wolałbym oficjalne ale póki co nie ma a ten orangefox na razie działa.

Sam soft działa znacząco lepiej niz poprzednie, mnie się podoba, oby tak dalej.

no u mnie niestety już po fakcie - twrp krzyczy o hasło.

jest jakiś sposób na obejście tego hasła? zmieniam w ustawieniach pin na hasło słowne, ale to tez nie wchodzi w recovery.

ale próbowałeś teraz wrzucić Orange? u mnie kiedyś tak było, a po aktualizacji twrp pytanie o hasło zniknęło i obyło się bez formatu

19 minut temu, maciek04 napisał:

A przedwczesne czytanie odcisku palca w aplikacjach bankowych?

Z logów nie wynika nic konkretnego. Nie wiemy, co powoduje ten problem. Ja miałem go na Mi 9T Pro, ale nie mam na przykład na Mi 8 SE.

4 minuty temu, mickiewicz napisał:

żeby wgrać teraz orange, muszę podać hasło w obecnym twrp 3.2.3

Nie musisz. Możesz wgrać przez fastboot (rozpakuj paczkę, tam jest img)

udało mi się wgrać orange z karty sd (do niej jest dostęp po enkrypcji).

niestety orange recovery też prosi o hasło. czy bez format data się obejdzie?

próbowałem również pitch black recovery oraz obie wersje orange fox (10.0.0 i 10.0.1) - wszystko wgrywane z poziomu fastboot i niestety wszystkie proszą o hasło.

rozumiem, że już format data nie uniknę, jeśli chcę mieć dalej aktualizacje?
(trochę szkoda kasować dane, nie powiem)

Dnia 6.12.2019 o 22:40, Conrado da Vinci napisał:

https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/platina/OrangeFox-R10.0-1-Stable-platina.zip - pobierasz, wchodzisz do aktualnego recovery, instalujesz, reboot recovery i możesz zacząć instalować ROM. Backup się na wszelki wypadek przyda. No i raczej dirty flash wystarczy, telefon powinien uruchomić się dwa razy po instalacji. 

Ten TWRP będzie pod mixa 2s? 

Zaktualizowałem TWRP w aplikacji z Google Play do wersji 3.3.1-1 Na tym TWRP pójdzie bez problemu bez wyskakujących haseł itd. ? 

Edited by bartekffw

Podejście do miuipolska któryś raz . Ogólnie dobrze. Jeden problem. W sms emoty nie działają. Coś da się zrobić? Ucinaj emotki i ogonki mam wyłączone. Reset był nic z tego.
Mi8 mam. 5b7dc1420b393502ca35e959eb9db455.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Witam czy na Romie xaomi.eu działa funkcja prześlij ekran ?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Dziś próbowałem u mnie na miuipolska.pl i mi8 nie chciało się połączyć niestety. Na Żony mi8 lite z Global bez problemu.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

[mention=62294]Falonso[/mention] uff... jak benchmark działa to znaczy, że wszystko w porządku, pacjent stabilny. Doskonale. Alleluja.
Nie tylko benchmark

Po ostatniej aktualizacji przechodzenie z linka maila(bluemail) do np chrome stalo sie niemozliwe. Wywala błąd jak na zdjeciu.  Nie pomaga czyszczenie danych w aplikacjach. 

IMG_20191209_082554.jpg

Zauważył ktoś, samoczynne przestawienie opcji takich jak: Wybudzaj Ekran przy powiadomieniach, wyłączenie niektórych reakcji dźwiękowych plus czasami jasność nie działa do końca tak jak powinna? Pacjent Mi 9

Dnia 8.12.2019 o 18:36, mickiewicz napisał:

próbowałem również pitch black recovery oraz obie wersje orange fox (10.0.0 i 10.0.1) - wszystko wgrywane z poziomu fastboot i niestety wszystkie proszą o hasło.

rozumiem, że już format data nie uniknę, jeśli chcę mieć dalej aktualizacje?
(trochę szkoda kasować dane, nie powiem)

nikt nie miał problemów z hasłem na poziomie twrp?

coś chyba jest nie tak z tymi statystykami... BT aż tyle? połączenia głosowe to prawie 6h tym razem u mnie? No i brak ekranu w ogóle... ma ktoś podobnie?

Screenshot_2019-12-09-20-38-57-014_com.miui.securitycenter.jpg

Edited by RASTY777

Dopiero dzisiaj zauważyłem,że na moim Mi9 t Pro nie da się zainstalować aplikacji z pliku apk,pisze,że brak aplikacji do otwarcia pliku.Zainstalowałem aktualizację jeszcze raz,wyczyściłem dalvik i cache,niestety nic nie pomogło.Jest na to jakieś rozwiązanie,bo na forum znalazłem tylko to,żeby jeszcze raz zainstalować rom.Z pobieraniem apek z google play mam podobnie,bardzo wolno się pobierają.

Dopiero dzisiaj zauważyłem,że na moim Mi9 t Pro nie da się zainstalować aplikacji z pliku apk,pisze,że brak aplikacji do otwarcia pliku.Zainstalowałem aktualizację jeszcze raz,wyczyściłem dalvik i cache,niestety nic nie pomogło.Jest na to jakieś rozwiązanie,bo na forum znalazłem tylko to,żeby jeszcze raz zainstalować rom.Z pobieraniem apek z google play mam podobnie,bardzo wolno się pobierają.
Czy używasz innego eksploratora plików niż stockowego? Czy wgl masz jakiś inny zainstalowany? Jeżeli tak to wywal wszystkie inne i powinno pomóc.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

8 minut temu, simcold napisał:

Czy używasz innego eksploratora plików niż stockowego? Czy wgl masz jakiś inny zainstalowany? Jeżeli tak to wywal wszystkie inne i powinno pomóc.

Miałem root explorer,wywaliłem,niestety bez zmian.Na poprzedniej aktualizacji było ok.

Niby wszystko ok, ale po zakończeniu rozmowy telefonicznej i odstawieniu telefonu od ucha ekran nie wybudza się, a czytnik nie reaguje. Dopiero wciśnięcie przycisku blokady pozwala odblokować telefon i się rozłączyć. Tak ma być?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Niby wszystko ok, ale po zakończeniu rozmowy telefonicznej i odstawieniu telefonu od ucha ekran nie wybudza się, a czytnik nie reaguje. Dopiero wciśnięcie przycisku blokady pozwala odblokować telefon i się rozłączyć. Tak ma być?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Rozumiem że nie masz żadnej folii i szkła na ekranie?

Guest
This topic is now closed to further replies.