Skocz do zawartości

MIUI 9.12.5


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, H3PO4 napisał:

Mam dziwny problem z pobieraniem ze sklepu play. Aktualizacje jak i nowe aplikacje pobierają się ekstremalnie wolno. Niezależnie czy przez wifi/lte. 

Mi8 spotkał się ktoś z takim problemem?

Mam dokładnie to samo ale ma mi max 3 :/ poradziłeś sobie z tym problemem ??  

 

Edit: ok poradziłem sobie, jeśli ktoś ma problem - instalujemy Lucky Patcher- uruchamiamy- wyszukujemy pobrane (2szt;)). I czyścimy dane aplikacji- restart telefonu i powinno zadziałać. Tak było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
34 minuty temu, bkolasinski napisał:

Panowie, sprawdźcie czy to Magisk powoduje problem czy moduły (podejrzane są głównie mody dźwięku typu Viper4android). Po pierwsze pobieracie dezinstalator Magisk (dostępny na xda w oficjalnym temacie Magisk) i z uruchamiając go z recovery usuńcie wszystkie pozostałości modułów. Sprawdźcie czy system wstanie normalnie, jeżeli tak to czysta instalacja Magisk , potem instalujcie moduły po jednym aż znajdziecie źródło problemu. Dalsza dyskusja tutaj raczej jest bezcelowa- jeżeli rozwiązanie nie pomoże proponuje przenieść ją do właściwego działu.

Dokładnie - Viper, Ainur Sauron, etc. Do odinstalowania polecam Magisk Manager pod TWRP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

witam,

mam twrp 3.2.3 (mi 8 lite), zapewne instalacja romu 19.12.05 dodało szyfrowanie i teraz jak widzi aktualizację 19.12.06 to twrp krzyczy o hasło.

 

ja wgrałem Oranga przed przejściem na 5.12, poszło bez problemu, potem pojawilo się 6.12 i poszła aktualizacja przez automat. Nic się nie zablokowało, żadnego pytania o hasło nie mam. Kluczem do sukcesu jest chyba jednak twrp, wolałbym oficjalne ale póki co nie ma a ten orangefox na razie działa.

Sam soft działa znacząco lepiej niz poprzednie, mnie się podoba, oby tak dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie odnośnie zgłaszanych tu i gdzie indziej błędów:

  • problem z instalacją aplikacji niektórych - naprawiony,
  • problem z dodaniem przełącznika dla Ultraoszczędzania baterii - naprawiony,
  • w przyszłej aktualizacji będzie przełącznik dla kolorowych ikon w AOD,
  • w przyszłej aktualizacji wszystkie apki będą mogły wyświetlać powiadomienia na AOD (wedle moich info),
  • hotspot 5GHz na Mi 9T który o ile wiem nie działał, bedzie działać od następnego wydania,
  • nowy skrót do odpalenia Asystenta to nie jest nasz pomysł,
  • ekipa dalej nie może zrekonstruować problemu z launcherem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 8

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tej aplikacji (Lucky patcher) więc jestem co do niej ostrożny.

Zauważyłem pewną zależność że drenaż baterii zaczął się po włączeniu wi-fi? 

Miałem włączone dwie kart, Play i Orange nigdy wcześniej nie było problemów z zasięgiem dzisiaj na wykresie jest tęcza :)

Dziwnie się zachowuje Mi 8 po tej aktualizacji.

Google Play cały czas nie działa :( nie da się pobrać nowych aplikacji ani zaktualizować obecnych 

Screenshot_2019-12-08-13-24-24-038_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2019-12-08-13-24-01-591_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

W skrócie odnośnie zgłaszanych tu i gdzie indziej błędów:

  • problem z instalacją aplikacji niektórych - naprawiony,
  • problem z dodaniem przełącznika dla Ultraoszczędzania baterii - naprawiony,
  • w przyszłej aktualizacji będzie przełącznik dla kolorowych ikon w AOD,
  • w przyszłej aktualizacji wszystkie apki będą mogły wyświetlać powiadomienia na AOD (wedle moich info),
  • hotspot 5GHz na Mi 9T który o ile wiem nie działał, bedzie działać od następnego wydania,
  • nowy skrót do odpalenia Asystenta to nie jest nasz pomysł,
  • ekipa dalej nie może zrekonstruować problemu z launcherem.

A przedwczesne czytanie odcisku palca w aplikacjach bankowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RASTY777 napisał:

 

 

 

 

 

ja wgrałem Oranga przed przejściem na 5.12, poszło bez problemu, potem pojawilo się 6.12 i poszła aktualizacja przez automat. Nic się nie zablokowało, żadnego pytania o hasło nie mam. Kluczem do sukcesu jest chyba jednak twrp, wolałbym oficjalne ale póki co nie ma a ten orangefox na razie działa.

Sam soft działa znacząco lepiej niz poprzednie, mnie się podoba, oby tak dalej.

 

no u mnie niestety już po fakcie - twrp krzyczy o hasło.

jest jakiś sposób na obejście tego hasła? zmieniam w ustawieniach pin na hasło słowne, ale to tez nie wchodzi w recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maciek04 napisał:

A przedwczesne czytanie odcisku palca w aplikacjach bankowych?

Z logów nie wynika nic konkretnego. Nie wiemy, co powoduje ten problem. Ja miałem go na Mi 9T Pro, ale nie mam na przykład na Mi 8 SE.

4 minuty temu, mickiewicz napisał:

żeby wgrać teraz orange, muszę podać hasło w obecnym twrp 3.2.3

Nie musisz. Możesz wgrać przez fastboot (rozpakuj paczkę, tam jest img)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem również pitch black recovery oraz obie wersje orange fox (10.0.0 i 10.0.1) - wszystko wgrywane z poziomu fastboot i niestety wszystkie proszą o hasło.

rozumiem, że już format data nie uniknę, jeśli chcę mieć dalej aktualizacje?
(trochę szkoda kasować dane, nie powiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2019 o 22:40, Conrado da Vinci napisał:

https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/platina/OrangeFox-R10.0-1-Stable-platina.zip - pobierasz, wchodzisz do aktualnego recovery, instalujesz, reboot recovery i możesz zacząć instalować ROM. Backup się na wszelki wypadek przyda. No i raczej dirty flash wystarczy, telefon powinien uruchomić się dwa razy po instalacji. 

Ten TWRP będzie pod mixa 2s? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście do miuipolska któryś raz . Ogólnie dobrze. Jeden problem. W sms emoty nie działają. Coś da się zrobić? Ucinaj emotki i ogonki mam wyłączone. Reset był nic z tego.
Mi8 mam. 5b7dc1420b393502ca35e959eb9db455.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Witam czy na Romie xaomi.eu działa funkcja prześlij ekran ?

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka


Dziś próbowałem u mnie na miuipolska.pl i mi8 nie chciało się połączyć niestety. Na Żony mi8 lite z Global bez problemu.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2019 o 18:36, mickiewicz napisał:

próbowałem również pitch black recovery oraz obie wersje orange fox (10.0.0 i 10.0.1) - wszystko wgrywane z poziomu fastboot i niestety wszystkie proszą o hasło.

rozumiem, że już format data nie uniknę, jeśli chcę mieć dalej aktualizacje?
(trochę szkoda kasować dane, nie powiem)

 

nikt nie miał problemów z hasłem na poziomie twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj zauważyłem,że na moim Mi9 t Pro nie da się zainstalować aplikacji z pliku apk,pisze,że brak aplikacji do otwarcia pliku.Zainstalowałem aktualizację jeszcze raz,wyczyściłem dalvik i cache,niestety nic nie pomogło.Jest na to jakieś rozwiązanie,bo na forum znalazłem tylko to,żeby jeszcze raz zainstalować rom.Z pobieraniem apek z google play mam podobnie,bardzo wolno się pobierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj zauważyłem,że na moim Mi9 t Pro nie da się zainstalować aplikacji z pliku apk,pisze,że brak aplikacji do otwarcia pliku.Zainstalowałem aktualizację jeszcze raz,wyczyściłem dalvik i cache,niestety nic nie pomogło.Jest na to jakieś rozwiązanie,bo na forum znalazłem tylko to,żeby jeszcze raz zainstalować rom.Z pobieraniem apek z google play mam podobnie,bardzo wolno się pobierają.
Czy używasz innego eksploratora plików niż stockowego? Czy wgl masz jakiś inny zainstalowany? Jeżeli tak to wywal wszystkie inne i powinno pomóc.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, simcold napisał:

Czy używasz innego eksploratora plików niż stockowego? Czy wgl masz jakiś inny zainstalowany? Jeżeli tak to wywal wszystkie inne i powinno pomóc.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem root explorer,wywaliłem,niestety bez zmian.Na poprzedniej aktualizacji było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko ok, ale po zakończeniu rozmowy telefonicznej i odstawieniu telefonu od ucha ekran nie wybudza się, a czytnik nie reaguje. Dopiero wciśnięcie przycisku blokady pozwala odblokować telefon i się rozłączyć. Tak ma być?

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko ok, ale po zakończeniu rozmowy telefonicznej i odstawieniu telefonu od ucha ekran nie wybudza się, a czytnik nie reaguje. Dopiero wciśnięcie przycisku blokady pozwala odblokować telefon i się rozłączyć. Tak ma być?
 
Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Rozumiem że nie masz żadnej folii i szkła na ekranie?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...