Skocz do zawartości

MIUI 9.12.5


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

download_20191206_064152.jpg

  • Aktualizacja do Androida 10 dla Mi 8 Lite i Mi Max 3
  • Przywrócenie ikony bezpośredniego połączenia w widoku wiadomości SMS
  • Przywrócenie opcji „Usuń stare wiadomości” w aplikacji SMS
  • Możliwość dodania dwóch twarzy w Odblokowaniu twarzą (Mi 9)
  • Wprowadzenie systemu uprawnień z MIUI (wszystkie aplikacje po aktualizacji będą się pytać o przyznane im wcześniej uprawnienia – należy się zgodzić)
  • Poprawki tłumaczenia
  • Opóźnione: Mi Note 10, Mi 9 Pro, Redmi Note 8
  • W przypadku problemów z prędkością pobierania ze sklepu Play wyczyść dane aplikacji Pobrane (obydwóch).
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.1 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: IMProhv8[DD]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi 8 Lite:

GPS nie działa, tj. wyszukuje lokalizację tylko ze zwiększoną dokładnością, skanowaniem Wi-Fi, Bluetooth i AGPS, ale bez tego nie wyszukuje ;x Instalowane 2 razy na czysto, więc to pewne.

Poza tym po włączeniu telefonu, ekran od razu gaśnie. No chyba że tak miało być xd

I chyba jedyne recovery które działa na androidzie 10 to OrangeFox - widzę, że już kilka osób przez to wpadło w bootloopa

 

Czy zostanie to naprawione w rebuildzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy się uruchamia jest "Aby uruchomić Androida, wpisz hasło". Z tym, że ja nigdy nie miałem żadnego hasła więc nie mam pojęcia jakie hasło może być. Próbowałem wgrać poprzedni MIUI, ale to nie pomoga, cały czas jest to samo. W TWRP nawet nie pokazuje mi partycji wewnętrznej. Na kompie to samo. Tylko karta SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2019 o 12:25, Nezumi napisał:

Nie pokazuje, bo bez hasła się do wewnętrznej nie dostaniesz. Jeżeli wymaga hasła, to jakieś musiałeś mieć, wzór jest też hasłem.

Ja mam problem z hasłem od czasu 9.11.28. Sformatowałem system, zrobiłem wipe, zainstalowałem czysty rom miuipolska, przywróciłem dane z google i chmury xiaomi, zrestartowałem i było ok - nie chciał hasła. Telefon śmigał parę godzin, parę restartów zaliczył bez hasła i wydawało się, że jest ok. Odpaliłem TWRP i tu od razu zonk - hasło. PIN nie działa, hasło do konta xiaomi też nie. Zonk. Zrobiłem jeszcze raz format, wipe, nie ustawiałem już żadnego PINu, wzoru itp. i znów to samo. Już powoli tracę cierpliwość do tego hasła...

 

Format data mi nie pomógł, więc lipa.

 

EDIT

Sformatowałem znów całość, wrzuciłem nowe TWRP (OrangeFox) i załapało. TWRP nie chce hasła, android również. Restartowałem wiele razy, w tym do TWRP i wygląda, że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIX2S: po aktualizacji wszystko hula tylko na pulpicie pokazała się sklonowana wersja aplikacji "Aktualizacje".

Nie można tego ani usunąć ani uruchomić. Ot taka ikonka, po kliknięciu której pokazuje się błąd "Nie udało się uruchomić, spróbuj ponownie".

Jak to wywalić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

@matti @12tomek1997 Gdzieś na forum jest instrukcja jak wywalić plik odpowiedzialny za hasło przez TWRP. 

Jeśli to to: https://www.download.net.pl/jak-usunac-ekran-blokady-w-androidzie-za-pomoca-twrp-recovery/n/9644/

to nie pójdzie. Bo TWRP od razu chce hasło, a jak się nie wpisze, to nie widzi plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zmylna napisał:

MIX2S: po aktualizacji wszystko hula tylko na pulpicie pokazała się sklonowana wersja aplikacji "Aktualizacje".

Nie można tego ani usunąć ani uruchomić. Ot taka ikonka, po kliknięciu której pokazuje się błąd "Nie udało się uruchomić, spróbuj ponownie".

Jak to wywalić ?

@zmylnaU mnie było to samo na Mi8, ale po restarcie systemu ikona zniknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który wrzuciłeś po formacie? 9.11.21 czy jeszcze wcześniejszy?
9.11.28 wywalił mi z tym hasłem.
Po formacie wgrałem go ponownie
I od raz trzeba wgrać obraz twrp.

W inny sposób się nie da bo od nowa będzie hasło.

BTW nie ma co się męczyć z hasłem które miało się wcześniej ustawione.

To twrp ma jakąś coFke i krzaczy wszystko.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...