Sign in to follow this  
r0siu

Bluetooth wyłącznie dźwięku

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie odnośnie wyłącznie dźwięku przez bluetooth

Posiadam słuchawki na bluetoothu z funkcją multipoint. Konkretnie jest to model JBL E25BT. Mam na nich sparowany telefon redmi note 8 pro oraz mi box s.

Jeśli uruchomię słuchawki to one łączą się jednocześnie z mi boxem oraz telefonem. Na telefonie puszczam sobie muzykę a na boksie chciałbym aby leciał na przykład YouTube.

Na obecną chwilę jest to niemożliwe ponieważ jeśli uruchamiam muzykę na telefonie to wszystko na przystawce zostaje zapausowane.

Jedynym wyjściem jest anulowanie sparowania na boksie albo wyłączenie Bluetooth na nim.

Czy można na mi boxie wyłączać przesyłanie dźwięku za pomocą Bluetooth kiedy się tylko chce tak jak posiadają to smartfony. Chcę aby słuchawki były połączone z mi boxem ale kiedy mi jest to potrzebne klikam na nim aby dźwięk szedł normalnie przez kabel HDMI a nie zawsze przez bluetooth z automatu.

A z innymi urządzeniami działa Ci to prawidłowo? Może to być problem słuchawek, które niepotrzebnie wysyłają sygnał pauzy do Mi Boxa, w momencie przełączania na smartfon.

Czy JBL ma jakąś aplikację np na Androida, która oferuje jakieś opcje konfiguracji? Jeśli tak, to zobacz czy tam są jakieś opcje konfiguracji parowania itp.

Również mam słuchawki na BT (Audio-Technica SR50BT) ale bez opcji multiparowania. Żeby się przełączyć np z Nvidii Shield (lub Mi BOXa) na smartfon, muszę anulować obecne parowanie. Na szczęście w moich słuchawkach robi się to bardzo prosto - przez przyłożenie ręki na 10 sekund do lewej słuchawki i one rozpoczynają na nowo parowanie z urządzeniem, które jako ostatnie się pojawiło w sieci BT (które miało zapamiętane wcześniej parowanie), ewentualnie na kolejne dostępne. 

Edited by kola01

Jeśli połączone są 2 smartfony to w ustawieniach bluetooth mogę wyłączyć na każdym z nich przesyłanie dźwięku do słuchawek bez usuwania parowania. W ustawieniach mi boxa nie ma takiej opcji. Jeśli uruchomię słuchawki to automatycznie łączą się z mi boxem oraz telefonem. Problem w tym że jeśli chce używać fona to box się pazuje. Jeśli włączę play na boxie a słucham muzyki z fona to włączy się pauza na telefonie a dźwięk uruchamia się z boxa.

On 12/6/2019 at 10:34 AM, r0siu said:

Jeśli połączone są 2 smartfony to w ustawieniach bluetooth mogę wyłączyć na każdym z nich przesyłanie dźwięku do słuchawek bez usuwania parowania. W ustawieniach mi boxa nie ma takiej opcji. Jeśli uruchomię słuchawki to automatycznie łączą się z mi boxem oraz telefonem. Problem w tym że jeśli chce używać fona to box się pazuje. Jeśli włączę play na boxie a słucham muzyki z fona to włączy się pauza na telefonie a dźwięk uruchamia się z boxa.

No takie jest normalne działanie słuchawek z multipointem, nie one są winne tutaj lecz MiBox. Owszem ma androida, ale telefonem nie jest, więc tej opcji nie ma. Może ktoś z programistów na to wpadnie, by zaimplementować takową w Androidzie TV, czemu nie, też uważam że byłoby to przydatne.