Jump to content

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL

Recommended Posts

1 godzinę temu, michals19s napisał(a):

hej, z kiedy jest najbardziej aktualne miuieu? byla jakas nowa poprawka

Patrz na daty tu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/ 

3/4 grudnia były rebuildy w związku ze zmianami z portfelem Google: https://miuipolska.pl/naprawa-portfela-google-na-xiaomi-eu/

• 3 weeks later...

Może ktoś podpowiedzieć jaki soft należy wgrać aby znowu zaczęły działać płatności zbliżeniowe? Gdzieś tu w komentarzach widziałem, że"Taiwan" ale nie mam pewności i nie umiem znaleźć takiej wersji. Fabrycznie miałem chyba Global EU i taka znajduje bez problemu.

• 3 weeks later...

Zainstalowałem wersję stabilną hyper dostępną na stronie  dla 13ultra via fastboot i po uruchomieniu żadna aplikacja się nie odpala Informacja że trzeba czekać na pełne uruchomienie się telefonu ale oczywiście nic się nie dzieje...ktoś tak też miał czy coś źle zrobiłem ? Przeszedłem z dev na stable bez czyszczenia telefonu

Edited by [email protected]

14 minut temu, [email protected] napisał(a):

Zainstalowałem wersję stabilną hyper dostępną na stronie  dla 13ultra via fastboot i po uruchomieniu żadna aplikacja się nie odpala Informacja że trzeba czekać na pełne uruchomienie się telefonu ale oczywiście nic się nie dzieje...ktoś tak też miał czy coś źle zrobiłem ? Przeszedłem z dev na stable bez czyszczenia telefonu

taki objaw jest jak wrzucisz wersję ze starszymi poprawkami bezpieczeństwa na wersję z nowszymi ...

Witam. W tym tygodniu odebrałem Xiaomi 13 z naprawy, miałem totalnie uceglony telefon. Serwis wgrał mi HyperOS i już widzę że dostępna jest aktualizacja. Telefon jest z chin, mam wgraną wersję eu i jestem sparaliżowany jak mam cokolwiek aktualizować czy przez recovery czy fastboot. Jest ktoś w stanie poprowadzić mnie jak za rączkę, żeby to zaktualizować i nie spieprzyć telefonu? Z góry dziękuję.

Edited by KUNEK

Jeśli masz Xiaomi.eu, to zapewne jest i TWRP (sprawdź, co się uruchamia po przytrzymaniu Vol+ i Power). Ściągnij to co podaje aktualizator (lub ręcznie z miuipolska), uruchom TWRP, wpisz hasło ekranu blokady i wybierz pobraną paczkę w menu Install/Instaluj.

25 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Jeśli masz Xiaomi.eu, to zapewne jest i TWRP (sprawdź, co się uruchamia po przytrzymaniu Vol+ i Power). Ściągnij to co podaje aktualizator (lub ręcznie z miuipolska), uruchom TWRP, wpisz hasło ekranu blokady i wybierz pobraną paczkę w menu Install/Instaluj.

panie Kacprze - tak przy okazji twrp i kodu blokady - ja już trochę się tym bawiłem żeby to jakoś zaskoczyło ale rezultat był taki że musiałem postawić na nowo system 🙃 czy da się to jakoś bezboleśnie obejść? czy czekać na nową wersję twrp? na mi 11 i twrp na andku 13 nigdy nie było problemu przy odblokowywaniu i deszyfrowaniu ... a teraz a i owszem 🙃 w sumie nie jest to dla mnie jakoś super istotne i bez twrp żyje i jakoś funkcjonuje ale fajnie byłoby to w końcu jakoś ogarnąć 🙃 wszelkie info jak zwykle mile widziane ...

35 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Ok już coś powoli wiem, jak to wygląda bezpośrednio po zainstalowaniu? Telefon sam się uruchomi?

9 minut temu, Master napisał(a):

panie Kacprze - tak przy okazji twrp i kodu blokady - ja już trochę się tym bawiłem żeby to jakoś zaskoczyło ale rezultat był taki że musiałem postawić na nowo system 🙃 czy da się to jakoś bezboleśnie obejść? czy czekać na nową wersję twrp? na mi 11 i twrp na andku 13 nigdy nie było problemu przy odblokowywaniu i deszyfrowaniu ... a teraz a i owszem 🙃 w sumie nie jest to dla mnie jakoś super istotne i bez twrp żyje i jakoś funkcjonuje ale fajnie byłoby to w końcu jakoś ogarnąć 🙃 wszelkie info jak zwykle mile widziane ...

Na Xiaomi 14 nie ma działającego TWRP w tej chwili niestety. Sam czekam, aktualizacje musisz instalować przez Fastboota (albo adb sideload, co i tak wymaga komputera, więc na jedno wychodzi).

2 minuty temu, KUNEK napisał(a):

Ok już coś powoli wiem, jak to wygląda bezpośrednio po zainstalowaniu? Telefon sam się uruchomi?

Po zainstalowaniu wybierasz Uruchom System i to tyle. Mogą się pojawić na czerwono błędy montowania partycji w TWRP po instalacji ROMu, ale to już jest kwestia recovery, a nie ROMu - sama instalacja pójdzie bez problemu.

Teraz, Kacper Skrzypek napisał(a):

Na Xiaomi 14 nie ma działającego TWRP w tej chwili niestety. Sam czekam, aktualizacje musisz instalować przez Fastboota (albo adb sideload, co i tak wymaga komputera, więc na jedno wychodzi).

czyli te obie wersje które są na sourceforge to nadal nie do końca dobre? to by wyjaśniało temat z brakiem deszyfrowania ... cały czas wrzucam fastbootem - przez adb nie próbowałem ... to tu taka prośba jeszcze - jak będzie jakieś info że jest dobre twrp proszę gdzieś dać znać - nawet przy okazji wrzucania wersji tygodniowej gdzieś w uwagach ... w końcu fajnie byłoby mieć to sprawne 🙃

4 minuty temu, Master napisał(a):

czyli te obie wersje które są na sourceforge to nadal nie do końca dobre?

Dokładnie. Nie mam zielonego pojęcia, czemu skkk je publikuje, a Camerado wrzuca na sourceforge.

Jak będzie coś działającego, to na pewno napiszę.

• Thanks 1

Po zaktualizowaniu Xiaomi 14 Pro do wersji stabilnej przestała działać mi aplikacja mojeIKP. Skrypt naprawczy nie pomaga. Macie jakiś pomysł, co zrobić?

Po którejś aktualizacji z Galerii zniknęła ikonka obracania obrazka w pionie/poziomie. Czy jest możliwość jej przywrócenia?

15 minut temu, emil1818 napisał(a):

Po zaktualizowaniu Xiaomi 14 Pro do wersji stabilnej przestała działać mi aplikacja mojeIKP.

Na becie działała? (Pytam, bo sprawdziłem teraz, i istotnie nie działa na najnowszej becie na Xiaomi 14).

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Na becie działała? (Pytam, bo sprawdziłem teraz, i istotnie nie działa na najnowszej becie na Xiaomi 14).

Działało. U mnie też wywala ją od razu. To jest jedyna aplikacja, która działała na becie, a na stable nie działa. 

Wydaje mi się, że to niekoniecznie musi mieć związek z konkretną wersją stable. Błąd odnosi się do generowania klucza dla aplikacji, być może wgranie stable bez wipe sprawiło, że coś związanego z zabezpieczeniami się uszkodziło. Niewykluczone, że zarówno w Twoim, jak i moim przypadku konieczny będzie wipe.

• 2 weeks later...
W dniu 20.01.2024 o 16:20, emil1818 napisał(a):

Szkoda, nie będę robił wipe dla jednej aplikacji. 

Prawdpodobnie apka działa lub będzie działać po następnej aktualizacji ROM-u. U mnie zaczęła działać po ostatniej aktualizacji (testowej).

Witam,
Mam następujące problemy z HyperOS w wersji stabilnej na Xiaomi 14.
Dialer Xiaomi - często mam tylko sam dzwięk, bez powiadomienia na wyświetlaczu że ktoś dzwoni, żebym odebrał często musze wejść w Dialer i kliknać "powróć do połączenia". Dodatkowo, jak zminimalizuje podczas rozmowy nie wyświetla mi na górnej belce informacji o aktywnej rozmowie. Mam też drugie Xiaomi 14 - tam wszystko działa poprawnie, co więcej przejechałem wszystkie ustawienia aplikacji/ uprawnienia i w obu telefonach mam takie same ustawienia. Co mogę zrobić aby naprawić problem? 
Nawet jak zainstalowałem dialer google, ustawiłem jako domyślny to dialer googla też działa w kratkę - tzn. raz mi działa i są widoczne połączenia, a raz jakimś cudem działa mi dialer Xiaomi - jakby się nie mogły dogadać który jest ustawiony domyślnie. 

Nie działają mi aplikacje jak np. Petoneer, Thermofol - wyrzuca mi je. Próbowałem już naprawiać sposobem z adb - wszystko zakończone sukcesem, ale jak wywalało tak wywala aplikacje. Dzieje się to na obu Xiaomi 14. 

34 minuty temu, wojtekluu napisał(a):

Nie działają mi aplikacje jak np. Petoneer, Thermofol - wyrzuca mi je.

Prawdopodobnie to będzie naprawione, tak jak kwestia mojeIKP, w kolejnej aktualizacji. U mnie już działają (przynajmniej Petoneer, Thermofol nie mogę zlokalizować).

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Prawdopodobnie to będzie naprawione, tak jak kwestia mojeIKP, w kolejnej aktualizacji. U mnie już działają (przynajmniej Petoneer, Thermofol nie mogę zlokalizować).

Termofol Smart *

A coś z powiadomieniami Dialera wiesz moze? Zaktualizowałem do 1.0.31.0 i nawet dialer zaczął działać, wyświetlało w lewym górnym rogu "dzwonienie" i z rozsuwanego menu z góry miałem możliwość rozłączenia się. 

Ale... już nie działa :D 

Ps. Dialer zanim pokaże że ktoś dzwoni to ok. 2/3 sekund mam sam dzwięk - mocne opóźnienie. 

1 minutę temu, wojtekluu napisał(a):

Termofol Smart *

Też działa.

1 minutę temu, wojtekluu napisał(a):

A coś z powiadomieniami Dialera wiesz moze?

Niestety nie... Możesz spróbować wyczyścić dane apki od telefonu, chociaż nie wiem, czy to pomoże.

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Też działa.

Niestety nie... Możesz spróbować wyczyścić dane apki od telefonu, chociaż nie wiem, czy to pomoże.

Wyzerowałem telefon, dialer zaczął działać.

Przed fabrycznymi zrobiłem kopie google (google one)  Czy ktoś wie jak mogę przywrócić dane z tej kopii? Na starej 12, mam to w O telefonie -> kopia i przywracanie -> sekcja Konto google.   W 14 mam w tej samej sekcji tylko info o ustawienia prywatności...?  Czy dobrze myślę, że jeszcze kopia googla nie została opanowana?

8 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Jak wejdziesz w to, to nie idzie kopia? (Jeśli nie, to być może też zacznie działać po następnej aktualizacji)

Niestety nie idzie.

Ps. Dialer już się skrzaczył, także chyba musze czekać na aktualizacje softu. 

W dniu 31.01.2024 o 17:44, Kacper Skrzypek napisał(a):

Prawdpodobnie apka działa lub będzie działać po następnej aktualizacji ROM-u. U mnie zaczęła działać po ostatniej aktualizacji (testowej).

Wciąż nie działa na dzisiejszej becie. 

Mi nawet paybacka zablokowalo na romie przerabianym. W październiku biorę nowy tel i koniec z kombinowaniem z tymi softami. Wiecznie problem.

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka

Czemu tyle nerwów. Wszędzie przy zmianie bazy androida zalecają factory reset.

Zrób instalkę jakbyś otrzymał nowy telefon z Format Data i dopiero instaluj wszystkie aplikacje bez przywracania z kopii (często w kopii ze starszych wersji zostają błędy).

Po używaj i dopiero wydaj opinię.

Też używam i hyperOs pierwszy ok instalowałem z Format Data i wszystko śmiga i jest Ok. Problem był tylko z Galerią ale na przedostatniej aktualizacji problem minął, błąd po stronie aplikacji i Snap 8 gen 2.

Xiaomi 12 Lite
Przy instalacji przywróciło z TWRP do standardowego Recovery.
Próbuję zainstalować poprzednią wersję TWRP i ekran nie reaguje po restarcie jest OK, ale brak TWRP.

Przy zmianie czcionki nie pokazuje prawidłowej nazwy czcionki tylko standardową nazwę (MiSans)
Reszta na tą chwilę wydaje się OK