Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, czeskimaster napisał(a):

Przeszukałem opcje, ale nie widzę żeby to wyłączyć na stałe. Ktoś ma jakiś pomysł? 

To musisz wyłączyć w opcjach aplikacji Google Home. Ta opcja się nazywa coś w ten deseń "zezwól innym sterować multimediami gdy streamuję". Asystent Google to wykorzystuje.

Ewentualnie w Box 4K wejdź do Ustawienia -> Ustawienia urządzenia ->Chromecast built-in -> Pozwól innym sterować multimediami i ustaw na nigdy.

1500072010_IMG_20230305_1705083.thumb.jpg.57cb6531722c45126dad181bfe77415f.jpg1400990277_IMG_20230305_1705282.thumb.jpg.e2ca08369b87eb68811f93789448767e.jpg1664961435_IMG_20230305_1705442.thumb.jpg.87e5f6c9445a1ba8a2c09577fb14c959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 12:21, czeskimaster napisał(a):

Coś może wiadomo czy miui 14 wyjdzie na xiaomi redmi note 10 5g? Wujek Google podaje sprzeczne informacje.

Xiaomi Community | Xiaomi

Phone List – MIUI Download Xiaomi Official ROM (ezbox.idv.tw)

MIUI ROM Releases | Xiaomi European Community | MIUI ROM Since 2010

Edytowane przez Gregor0819
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy po przejsciu na 14 ktos z was zauwazyl, ze ubijanie aplikacji dziala dopiero za drugim razem - za pierwszym razem zamyka poprzednią aplikacje. Siedze na RN10Pro i mam nawyk zamykania aplikacji jak z niej nie korzystam poprzez dluższe przytrzymanie wróć - tak mam ustawione. I na v13 stable działało to tak, że np otwierałem facebooka, wracałem na pulpit i odpalałem apke inpostu i mając ją otwartą na ekranie gdy przytrzymałem wstecz to mi ją ubijało ale reszta apek w pamięci, w tym np wspomniany facebook nadal działały. Po aktualizacji do 14.0.1.0 działa to tak, że otwieram facebooka, otwieram inpost i przy przytrzymaniu wstecz gdy na ekranie jest inpost to zamyka mi facebooka, dopiero drugie przytrzymanie zamyka inpost. W skrócie: było tak, że mogłem ubić aplikację, która jest obecnie na ekranie. 

Teraz jest tak, że przy próbie ubicia aplikacji, która obecnie znajduje się na ekranie wyskakuje toast, ze zamknięto poprzednio otwartą aplikację. Dopiero drugie przytrzymanie zamyka tą, która jest "na wierzchu". 

Czasami jest też tak, że pierwsze przytrzymanie wstecz nic nie robi. Wtedy drugie zamyka aplikacje, która jest na ekranie. Sprawdzałem ustawienia przycisków i są ok. 

Edytowane przez szczuru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Testuję od rana i nie mogę dojść o co chodzi...

1. Wgrywam wasz boot.img. Na tel. loguję się na fake konto. Dodaję drugie konto i usuwam fake. Mam revolut. Robię roota i dalej mam revolut.

2. Wgrywam wasz boot.img. Od razu loguję się na prawdziwe konto. Nie mam revoluta w google play.

3. Wgrywam zrootowany boot.img. Loguję się na fake konto. Nie mam revoluta w google play.

4. Wgrywam zrootowany boot.img. Loguję się na prawdziwe konto. Nie mam revoluta w google play.

Testowałem w wersji stabilnej, dev (i z grudnia kiedy wszystko chodziło, i na bieżącej).

Wszędzie to samo... Tak, root mi jest niezbędny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI11, ostatnia aktualizacja 14.0.9.0 

Problem z płatnościami mobilnymi, telefon nie przechodzi żadnego testu safety net. Oraz problemy z aparatem, na 1X w ogóle nie łapie ostrości w szerokokątnym działa bardzo dobrze. 

 

Co do płatności próbowałem różnych kombinacji z magiskiem wedle poradników z XDA, i podobnie jak tam niestety ale nic nie pomaga. Do aparatu to nie mam zielonego pojęcia czyszczenie danych i tym podobne nie pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 12 Pro z zainstalowanym MIUI 13 pobrałem 14-ke. Jest informacja, że dane nie zostaną utracone ale po wybraniu aktualizacji i restarcie pojawia sie ekran:

- Reboot - ponownie uruchamia bez aktualizacji

- Wipe Data - instaluje nowe MIUI ale usuwa dane

- Connect with MIAssistant - zada podlaczenia kabla

- Safe Mode - uruchamia sie w trybie Safe bez instalacji.

Jak zainstalowac MIUI 14 z poziomu telefonu bez utraty danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fu.merde napisał(a):

Na 12 Pro z zainstalowanym MIUI 13 pobrałem 14-ke. Jest informacja, że dane nie zostaną utracone ale po wybraniu aktualizacji i restarcie pojawia sie ekran:

- Reboot - ponownie uruchamia bez aktualizacji

- Wipe Data - instaluje nowe MIUI ale usuwa dane

- Connect with MIAssistant - zada podlaczenia kabla

- Safe Mode - uruchamia sie w trybie Safe bez instalacji.

Jak zainstalowac MIUI 14 z poziomu telefonu bez utraty danych?

z poziomu telefonu to zrobisz wgrywając tzw.TWRP (Team Win Recovery Project) to recovery które uruchamiasz to systemowe Xiaomi - a potrzebne jest inne czyli w/w TWRP ... zobacz jakiś poradnik - są np. w dziale tutoriale - przykładowo:

https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-12t-pro/?swcfpc=1

ps. jak TWRP uruchomi Ci się z chińskimi znaczkami to zrób tak jak masz w tym poradniku - tam jeden z tematów dotyczy właśnie takiej sytuacji :)

https://miuipolska.pl/faq/#

jak będziesz mieć już wrzucone to TWRP to po jego uruchomieniu (przy pobraniu romu przez updater i potwierdzeniu chęci instalacji telefon automatycznie zrobi restart i uruchomi TWRP) potem klikasz w install - wskazujesz paczkę z pobranym romem (nie musisz jej rozpakowywać) i jedziesz ... taka instalacja nie powoduje utraty danych

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
4 godziny temu, daro69 napisał:

Cześć Kacper wiesz może coś na temat aktualizacji miui 14 Stable dla Mi10t lite czy będzie jakś poprawka bo jest problem z MMS nie można wysyłać. Pozdrawiam.

Kiedyś był podobny problem na forum , wtedy winna była aplikacja sms która miała błąd . Wystarczy zrobić modół dla Magisk z inna wersją aplikacji sms i wrzucić go i wiem że to było ok . Poszukaj gdzieś był nawet gotowy moduł Magisk na forum . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja techniczna - dotyczy wszystkich modeli.

Ze względu na konieczność ograniczenia zajmowanego przez nas miejsca na SourceForge (do tej pory cały projekt Xiaomi.eu zajmował tam 12% calej przestrzeni serwisu), musieliśmy:

  • usunąć wersje beta starsze niż pół roku (na SourceForge są obecnie dostępne tylko wersje beta z 2023 roku),
  • usunąć wszystkie starsze wersje stabilne (na SourceForge są obecnie dostępne tylko najnowsze wersje stabilne dla każdego ze wspieranych urządzeń).

Wszystkie starsze wersje stabilne i beta są dostępne na alternatywnym mirrorze AndroidFileHost: https://androidfilehost.com/?a=show&w=files&flid=18823

W nowych wątkach dot. wersji stabilnych będę podawać linki zarówno do SourceForge, jak i AFH (po to, aby nadal mieć dostęp do ROM-u, gdy zostanie on po pewnym czasie usunięty z SourceForge).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.06.2023 o 11:02, zmylna napisał(a):

Cześć.

Powiedzcie mi jak wygląda na chwilę obecną kwestia płatności.

Czy problem został poprawiony ?

Mam na Mi10 14.3.0 i nada lipa. Reset do ustawień fabrycznych nie pomógł.

testy bezpieczeństwa przechodzi? robiłeś weryfikację tych zabezpieczen? ogólnie to z czym jest ten problem konkretnie? zbliżeniowe? Google pay?

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2023 o 11:25, Master napisał(a):

testy bezpieczeństwa przechodzi? robiłeś weryfikację tych zabezpieczen? ogólnie to z czym jest ten problem konkretnie? zbliżeniowe? Google pay?

Tak, testy przechodzi.

Po restarcie raz mogę zapłacić telefonem. Później każdy kolejny raz kończy się błędem po stronie terminala. Tak jakby nie rozpoznał karty? Jak zmienię w ustawieniach płatności "Płatności zbliżeniowe" z Google Pay na mBank, a potem z powrotem to znowu raz zadziała.

Hard reset nie pomaga.

Edytowane przez zmylna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zmylna napisał(a):

Tak, testy przechodzi.

Po restarcie raz mogę zapłacić telefonem. Później każdy kolejny raz kończy się błędem po stronie terminala. Tak jakby nie rozpoznał karty? Jak zmienię w ustawieniach płatności "Płatności zbliżeniowe" z Google Pay na mBank, a potem z powrotem to znowu raz zadziała.

Hard reset nie pomaga.

ja miałem też swego czasu problemy z płatnościami zbliżeniowymi też był błąd terminala - zaczęły się z dnia na dzień - nic nie zmieniałem w ustawieniach nie było żadnych updatow ani aktualizacji systemu - wszystko co zrobiłem nic nie dało - pomogło dopiero przeinstalowanie (odinstalowanie i zainstalowanie) aplikacji bankowej i od tej pory żadnych problemów ... ale takiej sytuacji to nie było jak opisałeś ... a jak po restarcie przejdziesz na mBank i pominiesz Googla to będzie to samo? można spróbować ... też pomyśl o tym o czym pisałem ... to też może pomóc ... może to jakiś konflikt ustawień między Google pay i aplikacja mBanku? można jedna wywalić i zobaczyć jak się to w praktyce zachowa tylko z jedną apka w systemie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2023 o 22:55, Master napisał(a):

ja miałem też swego czasu problemy z płatnościami zbliżeniowymi też był błąd terminala - zaczęły się z dnia na dzień - nic nie zmieniałem w ustawieniach nie było żadnych updatow ani aktualizacji systemu - wszystko co zrobiłem nic nie dało - pomogło dopiero przeinstalowanie (odinstalowanie i zainstalowanie) aplikacji bankowej i od tej pory żadnych problemów ... ale takiej sytuacji to nie było jak opisałeś ... a jak po restarcie przejdziesz na mBank i pominiesz Googla to będzie to samo? można spróbować ... też pomyśl o tym o czym pisałem ... to też może pomóc ... może to jakiś konflikt ustawień między Google pay i aplikacja mBanku? można jedna wywalić i zobaczyć jak się to w praktyce zachowa tylko z jedną apka w systemie ...

Wygląda na to, że ogarnąłem to się podzielę.

Dwa dni temu zauważyłem, że nie mogę dodać żadnego urządzenia do Mi Home. Aplikacja nie stwierdzała w pobliżu nowego urządzenia. Znalazłem info w Internecie, że trzeba najpierw włączyć w labie prywatności lokalizację przybliżoną, a następnie wyłączyć ją dla aplikacji Mi Home. Po tym zabiegu zacząłem móc dodawać nowe sprzęty. Coś mnie tknęło i zrobiłem taki sam zabieg dla mBanku i Google Pay.

Od dwóch dni płatności działają poprawnie. Czy to przypadek ? Chyba nie bo niczego innego nie zrobiłem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 10:22, Master napisał(a):

dobrze że dałeś info w temacie ... możliwe że komuś też się przyda ... z tymi lokalizacjami też już były ciekawe problemy ... właśnie przez te ustawienia dokładna / przybliżona ... np. ostatnio że apka do wifi nie pokazywała dostępnych sygnałów

Niestety przedwcześnie odtrąbiłem zwycięstwo :(

Okazuje się, że poprzednim razem oprócz wyłączenia przybliżonej lokalizacji zrobiłem coś jeszcze...

Wyłączyłem klonowanie aplikacji MiHome.

Jak się zorientowałem, że nie mam klona to przywróciłem. (mam mieszane środowisko Aqary dla serwerów PL/CN)

Po włączeniu klonowania aplikacji problem z płatnościami powrócił. Mamy więc winowajcę - klonowanie aplikacji. To tak na prawdę powoduje problem.

Przetestowałem kilka razy. Wywalenie klona - płatności ok. Włączenie klona - płatności nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o proszę ... kolejna ciekawa wskazówka - dobrze że napisałeś ... no ja u siebie jak miałem te problemy z płatnościami to klonowania nie miałem włączonego - w sumie i nigdy z tego nie korzystałem ... u mnie pomogło przeinstalowanie i ponowna konfiguracja - że tak powiem - od zera ... a testy bezpieczeństwa przechodzi sprzęt przy włączonym klonowaniu? sprawdzałeś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Master napisał(a):

o proszę ... kolejna ciekawa wskazówka - dobrze że napisałeś ... no ja u siebie jak miałem te problemy z płatnościami to klonowania nie miałem włączonego - w sumie i nigdy z tego nie korzystałem ... u mnie pomogło przeinstalowanie i ponowna konfiguracja - że tak powiem - od zera ... a testy bezpieczeństwa przechodzi sprzęt przy włączonym klonowaniu? sprawdzałeś może?

Tak, przechodzi testy.

Kolejna obserwacja:

Jeśli przed przyłożeniem telefonu do terminala uruchomię aplikację portfel (będzie na pierwszym planie) to płatność odbędzie się prawidłowo. Tak jakby klonowanie aplikacji mieszało coś w ustawieniach domyślnej aplikacji dla płatności ? Sam nie wiem jak to ubrać w słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...