Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Marek Boratyński napisał(a):

Próbuję wpisać fastboot -w i wciąż wywala jakiś błąd

Nie rób tego. Po prostu uruchom TWRP tak jak pisze @Bar.Tek i stamtąd zrób format data.

Aktualizacja: ogarnęliśmy sprawę zdalnie, wgraliśmy Xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegar na pasku jest ustawiony automatycznie i zapewne zeruje się co 7 dni. Poza tym w temacie o wersjach stabilnych pytasz o aktualizacje tygodniowe.

Nie ma aktualizacji i nie będzie, Xiaomi szykuje miui14 i Androida 13 więc nie skupia się na miui13.

Poza trym był temat o nadchodzących zmianach w wydawnictwie wersji rozwojowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na MIUI 10/11/12/13/14 - wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL
  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na MIUI 12/13/14 - wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie lekko może odbiegające od tematów tu poruszanych.
Otóż zauważyłem że na MIUI od xiaomipl w wersjach grudniowych zanika dźwięk powiadomień Signala, Whatsapa, SMSa i dzwonki połączeń telefonu. Dźwięk nie jest wyciszany, po prostu nie ma sygnału dźwiękowego i tyle.
Teraz wgrałem (z problemami) MIUI styczniowe i sprawdzę.

Ale moje pytanie dotyczy innej sprawy.
Czy i kiedy jest spodziewane MIUI stable w wersji 14 na MI11 (venus). Bo boję się trochę downgrade z mojej wersji 14 (tygodniowa) do wersji 13 (stable).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wiskoler napisał(a):

Mam pytanie lekko może odbiegające od tematów tu poruszanych.
Otóż zauważyłem że na MIUI od xiaomipl w wersjach grudniowych zanika dźwięk powiadomień Signala, Whatsapa, SMSa i dzwonki połączeń telefonu. Dźwięk nie jest wyciszany, po prostu nie ma sygnału dźwiękowego i tyle.
Teraz wgrałem (z problemami) MIUI styczniowe i sprawdzę

o problemach z dźwiękami pisałem już wiele razy w tematach dotyczących wersji rozwojowych - inni też zgłaszali te kłopoty - zostaje czekać na wersję gdzie to zostanie poprawione - na najnowszej rozwojowej u mnie ten problem jeszcze nie wystąpił (co nie znaczy oczywiście że go nie ma ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Master napisał(a):

o problemach z dźwiękami pisałem już wiele razy w tematach dotyczących wersji rozwojowych - inni też zgłaszali te kłopoty - zostaje czekać na wersję gdzie to zostanie poprawione - na najnowszej rozwojowej u mnie ten problem jeszcze nie wystąpił (co nie znaczy oczywiście że go nie ma ...)

Bardziej mi chodzi o prognozy dotyczące wersji stable MIUI dla mojego telefonu, bo nie uśmiecha mi się downgrade z 14 do 13...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam do następnej aktualizacji, ale wydaje mi się, że coś jest nie tak z paczką.
Bardzo długo ściąga tą paczkę, i błąd w rozpakowywaniu.

Ściągnąłem wersję renoir dla porównania i ona ścigała się w kilka minut i bez problemu w rozpakowywaniu w 7zip.
 

Nowy Obraz — mapa bitowa.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Wybaczcie jeśli nie powinienem zadawać takiego pytana w tym temacie, ale spędziłem trochę czasu na szperaniu i nigdzie nie wpadłem na interesującą mnie odpowiedź.

Mianowicie chcę zmienić rom w swoim urządzeniu na eu, bo jak zwykle nigdy nie ma czasu nad tym przysiąść. Mam jednak problem z pobraniem odpowiedniej paczki z Sourceforge.

Potrzebuję skądś pobrać plik "xiaomi.eu_multi_INGRES_V14.0.7.0.TLJCNXM_v14-13.zip" - niestety prędkość pobierania jest grubo poniżej współczesnych norm - okolice 300 kbps tyłka nie urywają. Nie miałbym z tym żadnego problemu (w końcu za darmo i rozumiem ograniczenia), ale z sf nie działa manager pobierania (nie wspiera wznawiania).

Zna ktoś jakiś inny wiarygodny serwer z którego można pobrać plik z systemem?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady w tej kwestii i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bar.TekDzięki za odpowiedź, ale próbowanie do skutku nie ma sensu. Próbuję pobrać system od wczoraj i za każdym razem wyskakuje niepowodzenie pobierania. Gdy ściągałem twrp to nie było żadnego problemu i prędkość była okej. Problemy pojawiają się wyłącznie w romie przeznaczonym dla tego modelu.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego serwera z ROM-ami. Sourceforge zazwyczaj mial parę mirrorów, ale z jakiegoś powodu teraz wszystkie ROM-y idą tylko na ich główny mirror... Wrzucę mirror za paręnaście minut, jak uda mi się pobrać.

edit: https://miuipolska.pl/d/Orjon/xiaomi.eu_multi_INGRES_V14.0.7.0.TLJCNXM_v14-13.zip

edit2: ekipa xiaomi.eu przywróciła publikacje ROM-ów na androidfilehost, więc możecie ewentualnie pobierać stamtąd: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=337313

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ponownie po tygodniu czekania za odblokowaniem bootloadera. :)

Wybaczcie proszę, że piszę post pod postem, ale cóż... pierwszy raz wpadłem na tego typu problem. Trochę szperałem, ale z natłoku informacji nie bardzo wiem, które testować w pierwszej kolejności.

Odblokowałem bootloader bez najmniejszego problemu. Mam najnowsze platform-tools i najnowsze twrp pobrane pod mój model (ingres) ze strony Sourceforge.

Zacząłem od próby uruchomienia twrp na swoim urządzeniu po wcześniejszym wpisaniu 'fastboot devices'. Urządzenie było na liście, więc przeszedłem do uruchomienia twrp za pomocą [fastboot boot twrp.img]

Wtedy wyskoczył mi komunikat 'fastboot failed too many links' i urządzenie wpadło w bootloop.

Na szczęście wchodzi w fastboot, więc jest do odratowania, ale teraz przy kolejnej próbie uruchomienia twrp wyskakuje mi błąd: [remote: 'Failed to load/authenticate boot image: Bad Buffer Size'].

No i jestem teraz w wielkim znaku zapytania - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie co zrobić z tym tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc, przesiadlem sie z RN7 z xiaomi.eu z MIUI 12 na RN10 Pro z Miui 13.0.16.0 i mam kilka pytań:

-przy podlaczonych sluchawkach bt lub zestawie glosnomowiacym dzwieki dzwonkow i powiadomien nie sa odtwarzane na telefonie. Przypsdkiem znalazlem gdzies opcje odpowiedzialna za to ale teraz nie wiem gdzie, i mimo, ze byla wlaczona to powiadomienia mam tylko w sluchawkach 

-aplikacja sms na RN7 miala opcje oznaczenia konwersacji jako przeczytane po przesunieciu jej w bok, tu jakby tego brakuje? 

-gdy odtwarzany jest budzik to mam napisaną nazwę dnia w języku angielskim, nie wiem czy to bug, czy można to gdzieś zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szczuru napisał(a):

-gdy odtwarzany jest budzik to mam napisaną nazwę dnia w języku angielskim, nie wiem czy to bug, czy można to gdzieś zmienić

To bug już naprawiony, będzie OK w kolejnej aktualizacji.

11 minut temu, szczuru napisał(a):

-aplikacja sms na RN7 miala opcje oznaczenia konwersacji jako przeczytane po przesunieciu jej w bok, tu jakby tego brakuje? 

Xiaomi to usunęło niestety.

12 minut temu, szczuru napisał(a):

-przy podlaczonych sluchawkach bt lub zestawie glosnomowiacym dzwieki dzwonkow i powiadomien nie sa odtwarzane na telefonie. Przypsdkiem znalazlem gdzies opcje odpowiedzialna za to ale teraz nie wiem gdzie, i mimo, ze byla wlaczona to powiadomienia mam tylko w sluchawkach 

Ustawienia > Dźwięk > Asystent dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.02.2023 o 19:15, Kacper Skrzypek napisał(a):

To bug już naprawiony, będzie OK w kolejnej aktualizacji. 

W najnowszym stable, wydanym dziś tj 13.0.18.0 nadal nazwa dnia tygodnia podczas dzwonienia budzika jest w języku angielskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego. Dla MIUI 13 nie dodaję już aktualnego tłumaczenia. Zrobię wyjątek dla zegara, ale generalnie z poprawką odnosiłem się do tłumaczenia dla MIUI 14, bo myślałem, że RN10Pro dostanie już MIUI 14 w kolejnej aktualizacji (Global EEA już go ma, zwykły jak widać jeszcze nie...).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...