Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Test napisał:
Dnia 25.02.2020 o 22:07, andy_andy napisał:
Po zainstalowaniu xiaomi.eu dla Mi9TPro (V11.0.5.0.QFKCNXM) nie mam w menu opcji "Aktualizacje aplikacji systemowych". Nie ma jak zaktualizować apek systemowych, choć na Mi9 na globalu co chwilę są jakieś aktualizacje.
Czy brak jest takich opcji w tym systemie, czy też coś się źle zainstalowało z tym romem?

Zainstaluj apkę GetApps dostępną z apkmirror i będziesz miał aktualizacje. Ona się integruje z panelem zarządzania aplikacjami i tam jest wtedy zakładka aktualizacje.

Po zainstalowaniu GetApps kilka aplikacji się zaktualizowało, ale i tak wersje są starsze niż na globalu.

Np. w aplikacji Pliki nie ma opcji Zdalny (do łączenia się z FTP lub udostępnionym z PC-a folderem) - czy da się jakoś inaczej zaktualizować tą aplikację do takiej wersji jak w globalu? (w globalu ta apka nazywa się Menadżer plików)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, andy_andy napisał:

Np. w aplikacji Pliki nie ma opcji Zdalny (do łączenia się z FTP lub udostępnionym z PC-a folderem) - czy da się jakoś inaczej zaktualizować tą aplikację do takiej wersji jak w globalu? (w globalu ta apka nazywa się Menadżer plików)

W sklepie Play jest menedżer plików z Globala (poszukaj file manager xiaomi i powinno ci raczej znaleźć). Na to, że Xiaomi dodaje do China inne apki niż do Globala, nic nie poradzimy. One mogą się różnić numerkami wersji i innymi pierdołami. Aktualizacje apek systemowych u nas - tylko przy wgrywaniu aktualizacji MIUI. Nie ma planów wprowadzenia aktualizatora apek z Globala. Jeśli chcesz instalować apki z Globala na xiaomi.eu, to możesz, ale musisz w terminalu wklepać komendę do tego (czyli musisz mieć roota): setprop persist.sys.allow_sys_app_update 1. Ale wtedy proszę nie zgłaszać że coś nie działa tylko dlatego, że zainstalowałeś to spoza naszej aktualizacji. Robisz to na własną odpowiedzialność. Domyślnie to jest zablokowane, bo ludzie tak robili i zgłaszali nie nasze bugi.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, outvec napisał:

Czy mogę wrócić do poprzedniego 11.3.3 bez wipe itp? Wgrywajac go z twrp.

Gdyż na tym nie mam powiadomień poczty, oraz budzik cos szwankuje...

Teoretycznie tak. Teoretycznie powinno wystarczyć Wipe Cache i ART/Dalvik

Z doświadczenia jednak wiem, że bez pełnego formatu może się nie obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2020 o 11:45, ig2205 napisał:

Mi9SE - aktualizacja dzisiejsza  V11.0.2.0.QFBCNXM - nie uruchamia się system, wraca do recovery.

Próbowałem instalować inne softy przez recovery, ale bez skutku (wracał do twrp), dopiero wgranie globala przez fastboota i tygodniówka przez twrp (zobaczymy na próbę) załatwiła sprawę - telefon działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2020 o 16:38, marcin19883 napisał:

Redmi Note 7 wyszła  wersja v11.0.6. Błędy wersji xiaomi eu 11.0.4 zostały naprawione. Poprawki zabezpieczeń z lutego. Wszysko śmiga jak szalone :)

Normalnie przez OTA, bo ja mam v11.0.5 i mi nowszego nie widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Numeracja jest....p******na.

Miałeś wyższy nr z Android'em 9, 11.0.2.0 to Android 10. Potrzebny był wipe lub format data.

Zapewne tak postąpiłeś wgrywając dev na Global.

Miałem V11.0.1.0.QFBCNXM , a chciałem wgrać V11.0.2.0.QFBCNXM, a jeden i drugi to 10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Mix2s wersję 20.1.16 czy tą ostatnią wersję stabilną poprostu wgrywam w TWRP jak tygodniowe aktualizację?  I czy później da się wrócić do kopi tygodniowej zrobionej wrazie czego przed wgraniem stabilnej..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...