Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Edek napisał:

Panie, wskaż w którym miejscu w tym samouczku dla początkujących jest odpowiedź na moje pytanie a będę kajal się na kolanach. Bo albo ja jestem ślepy albo ktoś nie do końca przeczytał moje pytanie. 

Odpowiedź na Twoje pytanie jest w tym temacie zawarta parę razy, wystarczy się cofnąć, a Samouczek jest po to aby się zapoznać z obsługą MIUI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2020 o 15:04, Ciacho23 napisał:

Dużo nie mogę na razie powiedzieć, bo dopiero zainstalowałem, ale jedno co rzuca się w oczy to brak płynności animacji i to dosłownie wszystkich na pulpicie.... przy przechodzeniu między pulpitami, minimalizacji aplikacji, otwieraniu ostatnich aplikacji, a już totalną porażką jest animacja otwierania/zamykania katalogu na pulpicie. Ta ostatnia do tego stopnia jest fatalna, że aż nie mogłem w to uwierzyć i instalowałem system jeszcze raz na czysto, ale niestety to samo. Przechodziłem na tego stable z global stable i tam było o niebo lepiej. 

U mnie dokładnie to samo, po aktualizacji telefon wyraźnie spowolnił, animacje przejścia pulpitu wręcz klatkują, niektóre aplikacje działają bardzo wolno, transmisja danych też, łączenie do sieci WIFI też trwa dużej, chyba czeka mnie wipe jeśli tak dalej będzie, bo to jest dramat.

P.S. 

Przestało też działać ograniczanie użycia danych, nie zapamiętuje ustawień planu taryfowego.

Zauważyłem też że ten po aktualizacji telefon nie radzi sobie z zapamiętaniem temperatury barwowej wyświetlacza.

Edytowane przez xiaomi_lepsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Mi Max 3 na miui stable 11, świeżo po aktualizacji, robiony wipe. Sygnał sieci na pierwszym miejscu zużycia baterii, 2x więcej niz ekran przy połowie dnia i 2h SOT. Zasięg cały czas idealny na zielono, 0% bez sieci. Nie mam już pomysłów co robić. Ma ktoś jakiś pomysł. Wyłączone wszystkie synchronizacje, w domu 99% wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Mi Max 3 na miui stable 11, świeżo po aktualizacji, robiony wipe. Sygnał sieci na pierwszym miejscu zużycia baterii, 2x więcej niz ekran przy połowie dnia i 2h SOT. Zasięg cały czas idealny na zielono, 0% bez sieci. Nie mam już pomysłów co robić. Ma ktoś jakiś pomysł. Wyłączone wszystkie synchronizacje, w domu 99% wifi.
Zmień LTE na 3G

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zespołu, czy wersje miui.eu/pl również będą (w przyszłości) objęte przymusową zmianą dialera i kontaktów od google ?

Drugie pytanie: kiedy szacunkowo można się spodziewać miui.pl/eu z 10 wersją androida dla mi 9 lite ?

Edytowane przez color1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2020 o 16:13, zoltan78 napisał:

Odpowiedź na Twoje pytanie jest w tym temacie zawarta parę razy, wystarczy się cofnąć, a Samouczek jest po to aby się zapoznać z obsługą MIUI. 

No więc przeczytałem cały wątek i nie tylko ten -  muszę napisać jedno:

Na przyszłość taka mała moja prośba o zweryfikowanie tego co się piszę, bo jednak nie ma tutaj rozwiązania nurtującego mnie problemu, o pomoc w rozwiązaniu którego poprosiłem. Owszem, są pośrednie, tj. co robić przechodząc z weekley na stable, albo ze stable na weekly, ale nie ma info czy należy coś robić prócz standardowych zabiegów cofając się z andka 10 na andka 9. 

Mam wrażenie, że troszeczkę zbyt nadto przejmujesz się swoją "rangą"...szkoda, że w taki a nie inny sposób.

 

 

11 minut temu, color1 napisał:

Drugie pytanie: kiedy szacunkowo można się spodziewać miui.pl/eu z 10 wersją androida dla mi 9 lite ?

pewnie jeszcze trochę, bo weekly żre baterię i ma kulawe wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamk102 napisał:

Zmień LTE na 3G

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Przy wcześniejszym sofcie Xiaomi eu nie było takiego problemu mimo że używałem wciąż LTE, ja używam telefonu do pracy i potrzebuje internetu... Poza tym gdy jestem w domu i używam wifi problem wciąż występuje 

Edytowane przez sQniasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2020 o 08:22, Edek napisał:

Panowie, przechodząc z weekly na androidzie 10 na stable na andku 9 wystarczy samo wipe cache/dalwik? Czy jakieś magiczne triki trzeba zastosować? 

Albo może podpowiecie która wersja weekly nie miała bugów z baterią i WiFi na 9cc? 

Myślę, że Wipe - Advanced Wipe - Dalvik / ART Cache, Cache, System powinno wystarczyć.

Edit: no i zmiana TWRP bo pod Pie jest inne niż pod Q

Edytowane przez Trello
Ć
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zespołu, czy wersje miui.eu/pl również będą (w przyszłości) objęte przymusową zmianą dialera i kontaktów od google ?
Drugie pytanie: kiedy szacunkowo można się spodziewać miui.pl/eu z 10 wersją androida dla mi 9 lite ?

1. Nie
2. Nie wiadomo, będzie kiedy będzie. To nie od nas zależy, naprawdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywanie, nagrywaniem ale jest (jak dla mnie) kilka innych problemów dialerem google:

- nie działa funkcja odtworzenia/przeniesienia listy blokowanych numerów (blacklista)
- nie jestem teraz pewien ale chyba nie działa również odtworzenie z archiwum listy połączeń pomiędzy dialerami xiaomi/google (a nie zamierzam gromadzić tego na koncie googla)
- bardzo nie podoba mi się brak podpowiedzi listy wcześniej wybieranych numerów, wpisując kolejne numery w dialerze (w xiaomi podpowiadało z historii połączeń)
- no i oczywiście brak nagrywania rozmów i brak możliwości wywalenia/odfiltrowania numerów operatora (SDN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy dobry temat ale myślę że chyba tak. Jakieś dwa miesiące temu czy trzy(coś około tego) zainstalowałem miui polska w wersji V11.0.2.0.PEICNXM na Redmi note 5 Pro. No i dziś dopiero zauważyłem że nie mogę wysyłać mms'ów- po prostu dostaję komunikat że nie dostarczono. Próbowałem ustawić punkt APN dla Play ale to nie pomaga. No i kolejnym błędem jaki zaobserwowałem to są znikające ikonki po wywołaniu i schowaniu szufladki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Czyli wystarczy aktualne twrp i mogę normalnie instalować. Ewentualnie z wipem. Nie ma jakiegoś wymogu że minimalnie na jakąś konkretną wersje muszę to robić? (Pamiętam że kiedyś takie akcje się zdarzały)

Edit. A i czy nie ma to znaczenia że mam wersję rozwojowa a ta jest stable?

Edytowane przez bedewinnygrosika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym wypadku problem jest, bo ta wersja na MI5 dostała nowe MIUI11, wgranie na stary, zwłaszcza bardzo stary rozwojowy skutkuje wywalaniem co chwilę apek np. od SMS, tak było u mnie, po wyczyszczeniu w TWRP wszystkiego co się dało chodzi pięknie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zauważyłem że mam problem z rozmowami telefonicznymi. Gdy ktoś do mnie dzwoni albo ja dzwonie to osoba po drugiej stronie mnie słyszy idealnie ale ja jej wcale... Czasem pomaga ściszenie albo podglosnienie i nagle włącza się głośnik do rozmów. Czasem nie trzeba nic robić działa normalnie. Próbowałem już przeinstalować rom i nadal występuje ten problem. Mój telefon to Mi 9t pro a rom miuipolska stabilny 11.0.5.

Czy ktoś z was miał taki problem?

Dodatkowo strasznie szarpie animacje otwierania i zamykania folderów na pulpicie..

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 9.8.28. Pamiętam że jak dawno temu przechodziłem na stable to podmieniło twrp tylko już nie pamiętam czy to nie było przez adb.

 

Czyli można ściągnąć paczkę stable zip i normalnie zrobić update? Korzystam z magisk i adaway i gpay działa bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...