Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Problem został naprawiony kilka dni temu. Niestety nie mam informacji, czy pójdzie reupload czy nie... 
[Edit] nie będzie żadnego reuploadu niestety. Wygląda na to, że trzeba się przenieść gdzie indziej.
@Orjon, tak z ciekawości, to został naprawiony tylko crash kalkulatora, czy również problem z trzymaniem dźwięków?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcinj6 napisał:

Orjon a czy w nastepnej aktualizacji da się dodać zarządzanie AoD tak jak to jest na wersji dev? Mianowicie chodzi mi o powiadomienia z wszystkich aplikacji oraz kolorowe ikony.

Myślę że będzie ale ja na to nie mam wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2019 o 01:48, Test napisał:
A która wersja kalkulatora jest zawarta w tym romie ? Nie mogę teraz sprawdzić, bo jestem na urlopie a stara poczciwa Mi5-tka została daleko.  Ponieważ rom na Mi5 jest portowany bodajże z Mi5S, to mogło się tak zdarzyć, że niektóre aplikacje w nim zawarte są kompilowane pod nowsze SDK i mogą, lecz nie muszą działać pod starszym androidem. Nie mam czasu sprawdzać wszystkich wersji, ale na pewno kalkulator w ostatnich wydaniach (nie wiem od której wersji) jest kompilowany pod androida Pie, tymczasem rom działa na telefonie z androidem Oreo, pod który była kompilowana wersja np. 1.0.3. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że to jest przyczyną, ale z braku innych przesłanek, przyjąłbym taki powód, zwłaszcza jeśli nadpisujesz tą wersją jakikolwiek inny rom. Tylko i wyłącznie ostatnia wersja stabilna na Mi5 posiada MIUI11, a to sporo zmienia, tak więc ostatnią szansą na ewentualne poprawne działanie tego romu jest całkowite wyczyszczenie telefonu i postawienie romu na czysto. Nie mniej jednak pamiętać należy, że zawsze jest to rom portowany !
Jak wrócę z urlopu, to planuję taką instalację zrobić, bo też mi się wysypywały jakieś apki, na przykład SMS, gdy nadpisałem jakąś starszą wersję dev. Ale że Mi5 to zapasowy telefon, odłożyłem więc tą czynność "na później"  

Wersja kalkulatora 11.0.6. Szkoda że ostatni ROM nie jest pozbawiony błędów i pozostawiony na pastwę losu. Skoro ktoś poprawił błędy, zadał sobie pracę to powinien go udostępnić? :(

98f27a079a98bfeb44aa7a23a0fac65a.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Shadow2k3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[MI5] po reuploadzie stable, crash kalkulatora NAPRAWIONY, DODANA słuchawka w app SMS do bezpośredniego dzwonienia (ale to pewnie dotyczy wszystkich urządzeń), oraz CHYBA działają osobne dźwięki dla sms, oraz innych powiadomień (choć nadal nie mogę rozdzielić dwóch osobnych dźwięków sms dla obu kart SIM, musi zostać wspólny) . Piszę CHYBA bo temat z "pamięcią dźwięków", albo jest losowy, działa, nie działa poprawnie, albo już się zakręciłem 2/3 próby jest OK.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Mi9 SE]
Czy ktoś już aktualizował Mi9 SE do najnowszego Xiaomi.eu Stable (V11.0.1.0.QFBCNXM)?
Nie ma żadnych niespodzianek/problemów po przesiadce z wcześniejszej wersji (V11.0.5.0.PFBCNXM) i wszystko działa poprawnie?

[Mi5]
Przy okazji kwestia Mi5.
Mam wersję Mi5 3/32GB z Xiaomi.eu 6.10.13 (Android 6.0.1 / MIUI 8.1)  - chciałbym go zaktualizować do najnowszej wersji Xiaomi.eu Stable V11.0.2.0.OAGCNXM (Android 8.0.0 / MIUI 11).
Jak to bezpiecznie zrobić krok po kroku przy przeskoku o tyle wersji Androida i MIUI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2020 o 14:03, Koola napisał:

[Mi9 SE]
Czy ktoś już aktualizował Mi9 SE do najnowszego Xiaomi.eu Stable (V11.0.1.0.QFBCNXM)?
Nie ma żadnych niespodzianek/problemów po przesiadce z wcześniejszej wersji (V11.0.5.0.PFBCNXM) i wszystko działa poprawnie?
 

Dużo nie mogę na razie powiedzieć, bo dopiero zainstalowałem, ale jedno co rzuca się w oczy to brak płynności animacji i to dosłownie wszystkich na pulpicie.... przy przechodzeniu między pulpitami, minimalizacji aplikacji, otwieraniu ostatnich aplikacji, a już totalną porażką jest animacja otwierania/zamykania katalogu na pulpicie. Ta ostatnia do tego stopnia jest fatalna, że aż nie mogłem w to uwierzyć i instalowałem system jeszcze raz na czysto, ale niestety to samo. Przechodziłem na tego stable z global stable i tam było o niebo lepiej. 

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ciacho23 napisał:

ale jedno co rzuca się w oczy to brak płynności animacji .... a już totalną porażką jest animacja otwierania/zamykania katalogu na pulpicie.

Zainstalowałem i nic takiego nie zauważyłem - przy czym ja używam dodatkowo Nova Launcher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bartos napisał:

Jak często/czy w ogóle nowości z wersji tygodniowych są dodawane do wersji stabilnych? 

Właśnie przesiadłem się na wersję stable i jestem zadowolony, bo bateria lepiej trzyma w porównaniu z ostatnimi wersjami tygodniowymi, ale brakuje tych nowinek z tygodniowych. 

czego dokladnie brakuje, bo sam przymierzam się na stable ze względu na niedoróbki w weekle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie, np. z ostatniej tygodniowej nowy wygląd aplikacji pogoda, czas przed ekranem jest jeszcze w pierwszej wersji słupkowy, AOD włączony cały czas, nie ma opcji wygaszania po ok 10 sek. i takie tam. Wyświetlanie powiadomień ze wszystkich aplikacji tez niedawno zostało wprowadzone w wersji tygodniowej.

No ale sądząc po wersji Stable, to chińczycy niechętnie wprowadzają nowości, a większość poprawek pochodzi od Xieomi.eu. 

 

Ogólnie wersja Stable działa dobrze, bateria super trzyma, czego nie można powiedzieć o ostatniej tygodniowej, gdzie procenty spadają w oczach. 

Ostatnia tygodniowa na którą nie narzekałem  9.12.12

 

Edytowane przez Bartos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd kupiłem pierwszy telefon Xiaomi to korzystałem z Romów miuipolska dev i różnie bywało raz lepiej raz gorzej na ostatnim telefonie RN5P nie narzekałem bo dev był dobry i chyba wszystko działało przynajmniej to z czego korzystałem. Teraz mam Mi 9T pro i mam miuipolska Stable. Nie powiem bo strasznie korci mnie żeby wrzucić deva bo ma właśnie te fajne dodatkowe funkcje. Ale jak mam się denerwować na płatności czy baterie czy jeszcze jakieś problemy inne nie działające funkcje to dziękuję. Szkoda że nie da się utworzyć takiej paczki ZIP z tymi modyfikacjami którą można by samemu wrzucić przez twrp na Stable.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Ostatnia tygodniowa na którą nie narzekałem  9.12.12

W pełni się zgadzam, chociaż w 12.12 coś już tam uwalili, nie wiem czy nie Netflixa, nie pamiętam teraz, natomiast jedna wcześniej, czyli 12.5 była w zasadzie na Mi9 ideałem, nawet sam napisałem wtedy TEGO posta właśnie i proszę...sprawdziło się co do słowa  Niestety sam nie skorzystałem z własnej rady i teraz się użeram z wiecznymi bugami, którymi nas uraczyli później :angry:

Edit: Na Mi5 ostatnia stabilna po reuploadzie działa znakomicie po instalacji na sformatowanym telefonie, nic się nie wysypuje. Podziękowania za reup dla bądź co bądź dość starego już telefonu.

 

 

Edytowane przez Test
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przechodząc z weekly na androidzie 10 na stable na andku 9 wystarczy samo wipe cache/dalwik? Czy jakieś magiczne triki trzeba zastosować? 

Albo może podpowiecie która wersja weekly nie miała bugów z baterią i WiFi na 9cc? 

Edytowane przez Edek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoltan78 napisał:

Może poczytał byś ten wątek, to pytanie pojawia się co chwilę. 

A wystarczy w pierwszym/drugim poście podpiąć najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami... Skoro tak często to się powtarza...  Ale mnie czasu potrzeba aby pisać userom aby sobie poszukali /poczytali? =) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pyyanie:) mam w tej chwili miuipolska stable 11.0.5 i twrp 3.3.1.0. chciałbym zaktualizować do 3.3.1.-8. czy mogę to zrobić z poziomu telefonu czy muszę to zrobić z kompa? I czy po aktualizacji będę musiał robić format data? Czy usuną mi się dane z pamięci albo dane aplikacji?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoltan78 napisał:

@Edek Akurat takie informacje znajdziesz w każdej instrukcji wgrywania romu. Na początek to zainstaluj sobie tą aplikację i poczytaj, wszystko masz jak na tacy, tylko trzeba chcieć.

Panie, wskaż w którym miejscu w tym samouczku dla początkujących jest odpowiedź na moje pytanie a będę kajal się na kolanach. Bo albo ja jestem ślepy albo ktoś nie do końca przeczytał moje pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...