Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

@mihail1

Miałeś wcześniej xiaomi.eu dev? Jak bateria?

Miałem wcześniej 10.3.3 ale od 17.07 jest nowsza wersja 10.3.4

A jeszcze wcześniej miałem bety tygodniowe, lecz od kilku wersji telefon nie działał jak powinien.

O baterii nie wiele mogę powiedzieć, gdyż nowszą wersję mam od wczoraj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=29619]Orjon[/mention] jeszcze mi8 jest V10.3.4.0 PEACNXM

[mention=6511]mariusz5891[/mention]

10.3.3 działało słabiej niż np weekly. 9.6.27

Ale wersja 10.3.4 już dużo płynniej.

Zawsze gdy przechodzę z innego wydania robie factory reset.

Ale np. stable na stable to już dirty

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Changelogi dla wersji stabilnych będą może robione wkrótce. Jedyne co mogę podać to changelog China dla Mi8Pro (dla whyreda jest standardowy):

Spoiler

System
Optimization: Lock screen pocket mode
Optimization: Updated Android Security Patch to June 2019. Increased system security.
Fix: A security leak allowed to run the code remotely
App lock
New: Face unlock support
Contacts
Fix: Contacts couldn't be deleted from SIM cards in some cases
Lockscreen, status bar, Notification shade
New: NFC shortcut in the Notification shade
New: Introducing customizable Lock screen clock (Settings > Lock screen & password > Advanced settings). New Lock screen clock doesn't work with third party themes.
New: More clock formats for Ambient display
New: Use your fingerprint to open Home screen once you unlocked the device using face data and stayed on the Lock screen
Fix: Issues with overlapping in Dual Clock settings
Fix: Screen didn't always light up for notifications
Fix: Media volume couldn't be restored after receiving a notification
Clock
Fix: Timer button started flashing after being tapped
Fix: Clock force closed on some specific dates
Calculator
Fix: When Mi AI was off, Calculator crashed in some cases

Weather
New: Animations for cloudy and smoggy weather
Optimization: Adjustments for 15-day forecast curves
Settings
Optimization: The Apps section of the Settings got a structural revamp
Optimization: Sorting principles for Wi-Fi networks
Game speed booster
New: Floating windows for incoming calls during games
MI Wallet
New: Mi Pay supports UnionPay quick NFC payments now
New: Custopm top-up amounts for Beijing, Tianjin, and Hebei transport card
New: Transport cards for Chongqing
Optimization: Solutions for network errors during payments

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2019 o 10:47, dzidexx napisał:

Do pliku dg.db

 

Dnia 17.07.2019 o 10:36, mrosi napisał:

Nie zmieniłeś uprawnień dla folderu gms w TWRP...

Gdyby ktoś też miał problem:

W recovery przechodzimy do Advanced (Zaawansowane) > File manager (Menedżer Plików).
Z listy katalogów przechodzimy do /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db i klikamy na chmod i wpisujemy 440 i zatwierdzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcintychy napisał:

Jak mam pobrać MIUI - obecnie mam MIUI 10 .3.1.0 i androida 9 

Gdy robię : ustawienia - o telefonie - aktualizacja systemu = brak dostępnej aktualizacji .

Obecny stan aktualizacja mam z 05.05.2019r 

https://miuipolska.pl/download-stable/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydano update dla Redmi 7: V10.3.3.0.PFLCNXM. Wraz z instalacją ROM-u zainstaluje się Magisk (root) - jest to niezbędne, ponieważ bez niego - z nieznanych na razie przyczyn - ROM nie działa.

Jeszcze dziś powinny się pojawić 10.3.16.0 dla Redmi K20 Pro i 10.3.6.0 dla POCOF1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajduje się tutaj osoba, co ma 10.3.3.0 stable eu na Mi9se? Chciałem się dowiedzieć jak z błędami, czy jakiekolwiek baboki występują?

 

Edit: zainstalowałem 10.3.3.0. Nie widzę tych błędów, które były obecne w weekly buildach. Kamera niestety na spory minus. Ale pewnie zostanie poprawiona w 10.3.4.0 lub nowszej.

------------------------

Teraz pytanie odnośnie wyświetlacza - na początku w ustawieniach początkowych wybiera się rozmiar wyświetlacza i czcionki. Jak później znaleźć to w ustawieniach? Rozmiar czcionki widzę, ale rozmiaru wyświetlacza nie mogę zmienić. Gdzie to znaleźć? 

 

EDIT: Można obejść to ustawienie wyświetlacza w opcjach programisty. Wystarczy zmienić najmniejsza szerokość. Najlepiej pomiędzy 412 a 440. Ale co kto woli. 

IMG_20190730_075851.png

Edytowane przez TheTick
Rozwiązanie problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2019 o 01:15, TheTick napisał:

Czy znajduje się tutaj osoba, co ma 10.3.3.0 stable eu na Mi9se? Chciałem się dowiedzieć jak z błędami, czy jakiekolwiek baboki występują?

 

Edit: zainstalowałem 10.3.3.0. Nie widzę tych błędów, które były obecne w weekly buildach. Kamera niestety na spory minus. Ale pewnie zostanie poprawiona w 10.3.4.0 lub nowszej.

 

Teraz pytanie odnośnie wyświetlacza - na początku w ustawieniach początkowych wybiera się rozmiar wyświetlacza i czcionki. Jak później znaleźć to w ustawieniach? Rozmiar czcionki widzę, ale rozmiaru wyświetlacza nie mogę zmienić. Gdzie to znaleźć? 

Co jest nie tak z kamerą ?

Już długo korzystam z tej wersji FW i póki co nie widzę żadnych bugów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bugów, ale zdjęcia są gorszej jakości niż na tygodniowych wydaniach. Szczególnie w słabym oświetleniu. Tygodniowe wydania miałem od 2x miesięcy i teraz przeszedłem na stabilna i widzę regres w stosunku do tygodniowych. Na pewno nie ma 60kl/s przy video. Ale o tym wiedziałem. 

 

Dodatkowo nie wiem, czy u mnie bug, czy czegoś nie potrafię ustawić, ale w tygodniowych wydaniach miałem ikonki powiadomień z lewej strony, które nie znikały po otrzymaniu powiadomienia. A teraz znikają.. jak to ustawić/włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wifi na mi8.
Co jakiś czas muszę wyłączać wifi i włączać, gdyż strasznie zwalnia mi prędkość. Apki ze sklepu play ciągnie w Kb zamiast Mb.
Nie jest to wina routera gdyż dzieję się tak w różnych sieciach wifi.
Wersja stable 10.3.4

Edytowane przez mihail1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę pobrać softu bezpośrednio na telefon? OTA nie działa a chwilowo nie mam dostępu do komputera. Odnoszę wrażenie że ta działająca aktualizacja stabilnych wersji xiaomi.eu to jakaś bajka.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydano aktualizacje dla Mi 8 Lite i Redmi 5.

10 godzin temu, Piot_Mat napisał:

No emoji16.png udało się pobrać. Ale czy przypadkiem jeśli zrobię aktualizację przez TWRP to nie zresetuje mi się telefon do ustawień początkowych?
Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon, widzę że masz info z pierwszej ręki. Powiedz o co kaman z Mi9 i zatrzymaniem rozwoju China Stable na 10.2? Z tego powodu ostatnia wersja stable xiaomi.eu jest z marca br. - co jest mocno dziwaczne w przypadku jak by nie było flagowca. Na dodatek jest mowa o tym, że Mi9 wchodzi w testy Androida Q. Tylko co w związku z tym, czy china stable 10.3/4/5 dla Mi9 nie będzie? 

Wiem, że xiaomi.eu nie aktualizuje już wersji stable MIUI 10.2 bo dawno przeszli na 10.3 i teraz 10.4. I że właściciele Mi9 mogą mieć pretensje do chińczyków ;) Szkoda jednak, że flagowiec i jego właściciele wychodzą na tej polityce jak... z przestarzałą wersją softu, bugami poprawionymi dawno w innych fonach i mocno nieaktualnymi zabezpieczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlaczego nie ma jeszcze 10.3 dla Mi9. Pozostaje czekać. Na pewno stable będzie, ale jako że to nie my decydujemy o jego wydaniu i nie znamy planów Xiaomi odnośnie wydań tychże wersji nie jesteśmy w stanie w żaden sposób odpowiedzieć na pytanie, kiedy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...