Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku poruszamy wszelkie opinie, sugestie, problemy dotyczące aktualizacji wersji stabilnych xiaomi.eu/miuipolska w wersji 12/13/14.

Dla większości wydawanych aktualizacji istnieją osobne wątki dot. poszczególnych wersji w działach dla poszczególnych telefonów — prosimy o kierowanie uwag i sugestii właśnie tam w pierwszej kolejności.

NIE PORUSZAMY TU SPRAW ZWIAZANYCH Z JAKIMKOLWIEK GLOBALEM - OD TEGO SĄ INNE TEMATY NA FORUM!

W celu zachowania jakiegokolwiek porządku prosiłbym bardzo o podawanie nazwy modelu i konkretnej posiadanej wersji tak, aby później można było to po prostu łatwo odnaleźć w gąszczu dyskusji.

Aktualizacje Xiaomi.eu w wersji stabilnej można pobrać stąd.

Aktualizacje Xiaomi.eu stable będą wychodzić wtedy i tylko wtedy, gdy pojawią się kompilacje China Stable. Innymi słowy - będzie, kiedy będzie (jest to niezależne od nas).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szykujecie może stabilne wydanie 10 dla Redmi 4A bo widzę, że się już pojawiła wersja oficjalna.

Pisałeś mi w marcu, że takową zrobicie i bardzo  bym prosił o waszą wersję.

Wiem, że 4A już nie dostanie żadnych nowości od chińczyków bo to stary model dlatego chciałbym go wyczyścić i postawić stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo (pewnie dzisiaj, jak zrobią się buildy 9.5.16) pojawi się aktualizacja dla Redmi 4X bo wyszedł China Stable 10.3.1.0.

Dla ciekawskich oficjalny changelog (chiński, nie nasz):

Spoiler

Settings
Optimization: The Apps section of the Settings got a structural revamp
Fix: Icons weren't displayed correctly after adjusting fonts
Updater
New: A Home screen shortcut option
File Manager
Fix: Sometimes it took too long for the thumbnails to refresh
Fix: Icons on the search page were displayed incorrectly
Recorder
Fix: Recording status wasn't updated in the Notification shade when a recording was paused
Data usage
New: More data plans available

 

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pytać o Redmi 4X czy działa Wam chmura, bo u mnie jest crash apki. Czekam aż wpadnie.

Pozdro

 

@btw. wersji stabilnej dla 4X pod tym linkiem: https://miuipolska.pl/download-stable/ nie ma, trzeba z archiwum pobierać. To można dodać jak się pojawi.

Edytowane przez Trello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam normalnie z płatności zbliżeniowych na wersji dev i stabilnych. Po prostu jak już się ma odblokowany bootloader, to wystarczy w TWRP zainstalować Magisk i w Magisk Hide zaznaczyć Google Pay bądź daną aplikację bankową. Jeśli Magisk Hide nie pomaga, to w TWRP wystarczy usunąć /data/data/com.google.android.gms. Jeśli to nie pomaga, to w do tego można zainstalować moduł MagiskHide Props Config (do tego Busybox for Android NDK). Nie ma opcji, że nie zadziała potem płatność zbliżeniowa. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam wersję 10.3.2 na mi8 i wyskoczyła mi aktualizacja do 10.3.3, po kliknięciu pobierz - Masz najnowszą wersję lub mamy problem z serwerami.
Czy to wskazuje na to, że nie da się aktualizować przez OTA i muszę wgrać przez TWRP?
@EDIT 
Nie czekałem wgrałem przez twrp ręcznie.
Mam jeszcze pytanie, wiecie może kiedy będzie możliwość nagrywania w 1080p@120fps?

Edytowane przez karolkarol216
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Redmi 4X puściłem update MIUI do 10 i rozpoczęły się problemy. Telefon nie reaguje na żadne działanie - wzbudza się tylko przy połączeniach przychodzących, ale i tak nic nie działa poza możliwością odebrania.

Czy ktoś to miał, lub wie co można zaradzić (poza hard resetem, bo nie mam dokończonego backupu...).


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2019 o 17:08, karolkarol216 napisał:

Mam jeszcze pytanie, wiecie może kiedy będzie możliwość nagrywania w 1080p@120fps?

Nie.

6 godzin temu, Michał Pastor napisał:

Czy ktoś to miał, lub wie co można zaradzić

Nie mam pojęcia...

Dzisiaj/jutro zostaną wydane: Redmi S2 - aktualizacja do Androida Pie V10.3.2.0.PEFCNXM, Redmi Note 5 - aktualizacja do Androida Pie V10.3.1.0.PEICNXM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stabilnej wersji nie ma dostępu do nowego bajeru - statystyk aplikacji, włączeń itd. 

Jak ktoś chce  instaluje plik (ja robiłem) i po włączeniu na dole daje pokazywanie. Plik ode mnie można skasować. 

Fajny bajer, dość duzo opcji się marnuje bez dostępu tam. Statystyki odblokowanie  ile jaką aplikacja działała, blokada po czasie ird..  Plik: http://fii.cz/faynes

Screenshot_2019-05-31-22-49-54-602_com.google.android.apps.wellbeing.png

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym ostatnim sofcie mam wgrany wcześniej orangefox recovery. W orangefox występuje opcja: zayszfrowania recovery - wejście poprzez hasło. CZy opcja jest bezpieczna dla systemu i co ona robi? CZy szyfruje bootloadera czy samego orangefoxa?  Rozumiem, że jak mam miui.eu to moj tejefon jest rozszyfrowany, tak? PRoszę wyjaśnijcie o co tutaj chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Ktoś kuma czemu tak jest?

Mam podobnie z świętami tyle że mam dwa te same święta - jedno po polsku a jedno po angielsku. To po prostu u mnie jakiś problem z świętami od google. Być może o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...