Orjon

MIUI 10/11/12 - wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL

Recommended Posts

9 godzin temu, Orjon napisał:

Jest problem z zapisem kontaktów, wywala FC. To problem jednej z wersji apki kontaktów który został naprawiony wczoraj przez Xiaomi. Niedługo będzie reupload prawdopodobnie.

Mimo tego małego błędu 12 na lavender chodzi jak cudo, jestem naprawdę zaskoczony, że pomimo tylu bajerów, animacji i innych cudeniek wszystko działa tak płynnie! Wielkie dzięki!

Mimo tego małego błędu 12 na lavender chodzi jak cudo, jestem naprawdę zaskoczony, że pomimo tylu bajerów, animacji i innych cudeniek wszystko działa tak płynnie! Wielkie dzięki!
Hej, a jak wygląda przejście telefonu do deep sleep ? Próbowałem jedna z pierwszych wersji miui12 eu na redmi note7 i nie było za dobrze - wg mnie był odczuwalny bardzo szybki spadek baterii. Jak jest teraz ?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Hej, a jak wygląda przejście telefonu do deep sleep ? Próbowałem jedna z pierwszych wersji miui12 eu na redmi note7 i nie było za dobrze - wg mnie był odczuwalny bardzo szybki spadek baterii. Jak jest teraz ?

Wszystko u mnie śmiga a robiłem dirty flash, bateria nie schodzi a przez noc może 2-3% maks.

• Like 1

Panowie! Jak dodać taki zegarek (z ekranu blokady) jako widget ? 71eb0e178048202daf3621be80abc89d.jpg

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

9 godzin temu, Mati04PL napisał:

Da się jakoś stable na RN7 wrzucić bez TWRP i odblokowywania telefonu?

Nie.

23 minuty temu, Polan napisał:

Panowie! Jak dodać taki zegarek (z ekranu blokady) jako widget ?

Wrzucałem zegarek w którymś poście o aktualizacji: https://miuipolska.pl/d/Orjon/MIX-Alpha.mtz

Super dziękuję!
A masz taki spolszczony ?
Bo ten przesłany jest po angielsku.

• Like 1

Nie mam. Niestety to nie jest oparte na XML-u, tylko są grafiki, więc trzeba byłoby grzebać w nich by to ogarnąć.

• Like 1

Czy posiada ktoś z Was najnowszy stabilny build z 18.07.2020 na mi 9t pro? Czy na najnowszym buildzie nadal wystepuje problem z blyskami ekranu przy odblokowaniu palcem? Czy smartfon wchodzi w deep sleep na tym romie?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Też tak macie, że na Miui 12.0.1 w trybie ciemnym, pasek powiadomień danej aplikacji jest cały biały, nie widać czcionki i nie zrobił się ciemny?

au5zcqyko3b4_t.jpg 

Edited by marcin19883

Nie wiem jak na stable, ale na dev jest OK. Najwyraźniej przypadek w danej aplikacji, musiałbym wiedzieć jaka to by zobaczyć.

Screenshot_2020-07-29-12-15-10-420_com.opera.browser.jpg

W motywach trzeba zaimportować.

W Mi 10, na stable 12.0.4.0 jest OK. Wyświetlają się przyciski i okładka albumu.

W Poco F2 pro, na każdym stabilnym romie jest taki bug, że jak chcesz wysłać SMS do kontaktów z zakładki "ostatnie" to zawsze jest" brak ostatnich kontaktów", może ktoś potwierdzić?

tmp-cam-1489697023846422150.jpg

Mi9se jest chyba bug przy dodawaniu kontaktu.
Nie da się w łatwy sposób dodać spacji.

3 godziny temu, robi173 napisał:

W Poco F2 pro, na każdym stabilnym romie jest taki bug, że jak chcesz wysłać SMS do kontaktów z zakładki "ostatnie" to zawsze jest" brak ostatnich kontaktów", może ktoś potwierdzić?

Na devie RN7 wszystko OK, może Xiaomi naprawiło to w nowszej wersji apki SMS-ów.

2 godziny temu, Polan napisał:

Mi9se jest chyba bug przy dodawaniu kontaktu.
Nie da się w łatwy sposób dodać spacji.

która wersja stable?

która wersja stable?

Przepraszam zapomniałem napisać.

xiaomi.eu_multi_MI9SE_V12.0.1.0.QFBCNXM_v12-10

Przypominam, że od Globala są inne wątki... także w dziale Mi 10...

Czy, można gdzieś sprawdzić co zostało zmienione (naprawione) w nowej wersji stable w stosunku do poprzedniej ? Tak jak jest to w wersji rozwojowej .

Edited by robi173

Nie, zresztą my sami też nie wiemy co dokładnie zmienili. Moglibyśmy sprawdzać tłumaczenia itd. ale już mamy robotę przez weekly i nie ma na to specjalnie czasu.

xiaomi.eu_multi_MI9SE_V12.0.1.0.QFBCNXM_v12-10

Czasami nie mogę obudzić telefonu.
Nie wybudza wyświetlacza.
Dopiero przewód zasilający go odblokowuje.

W ciągu ostatnich 3 dni poszły aktualizacje:

• V12.0.2.0.QFHCNXM Redmi Note 7 Pro,
  • V12.0.4.0.QFJCNXM Mi 9T,
  • V12.0.1.0.QDTCNXM Mi 8 Lite,
  • V12.0.1.0.PDICNXM Redmi 6 Pro,
  • V12.0.1.0.QDGCNXM Mi Mix 2S,
  • V12.0.1.0.QEECNXM Mi Mix 3,
  • V12.0.8.0.QJKCNXM Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro.
  • Like 1

@Orjon wiesz może jak ogarnąć na ostatnim Stable w Mi9 zaszyfrowane pliki w Menadżerze Plików?

Miałem tam kilka plików, które teraz widzę jako ciąg znaków bez rozszerzenia, "przywrócenie zaszyfrowanych plików" nic nie daje.

Niestety nie wiem.. Nigdy nie szyfrowałem plików w wbudowanym menedżerze.

Mam drobny problem z aplikacją SMS po aktualizacji do 12 (Xiaomi MI9). Mam dostęp tylko do 50 ostatni wiadomości dla każdego kontaktu mimo, że pokazie więcej wiadomości dla danego kontaktu niż 50 (zakładam, że w telefonie cały czas one są) Wcześniej mogłem normalnie przeglądać wszystkie wiadomości. Czy u was też występuje taki problem ? 

Problem po stronie aplikacji SMS. Nie masz xiaomi.eu, ponieważ u nas ten problem jest już od 2 miesięcy naprawiony, a na wersji stabilnej od miesiąca. Xiaomi nadal, mimo zgłoszeń, nie naprawiło tego problemu w oficjalnych wydaniach.

• Like 1

Na pasku powiadomień mam ikonę powiadomienia, a jak zjadę w dół to zamiast informacji jak w MIUI 11 w MIUI 12 mam centrum kontroli i nie mogę odczytać powiadomienia.

Telefon to mi 9, ma ktoś pomysł na rozwiązanie?

Jeśli przejedziesz palcem w dół po lewej stronie telefonu to będziesz miał powiadomienia, po prawej zaś centrum kontroli. 

Jak to mówią: it's not bug, it's a feature.

Przeciągając od lewej strony będziesz mieć powiadomienia, zaś od prawej strony centrum kontroli.

Hej, 

Xiaomi mi9

Siedzę na stable 11.0.9.0 i zastanawiam się nad przejsciem na 12.0.3.0... Ktoś to przerabiał? Są jakieś niespodzianki negatywne? Chciałbym tego uniknąć i moge zaczekać na następną wersje stable 12.

Używam nova launcher więc wizualnie niewiele dla mnie się zmienia. W miui brakowalo mi przewijania w nieskaczonosc. 

@drJanek

Żadnych poważnych problemów nie napotkałem. Nieco denerwuje mnie jedynie to, że po rozmowie telefonicznej telefon nie wraca do poziomu jasności z przed rozmowy. Jest przyciemniony, choć czytelny. Nie wiem jednak czy to nie kwestia automatycznej jasności. Nie używam jej. Być może przy włączonej jest inaczej.

Wysłane z mojego Mi 9 przy użyciu Tapatalka

Czy w Miui12 można w ogóle ustawić/wyłączyć lokalizację dla aplikacji Google(wyszukiwarka)? Wchodze w aplikację i nie ma tej opcji w uprawnieniach.

Edited by marcin19883

[mention=11930]marcin19883[/mention]

Nie masz lokalizacji w głównych ustawieniach jak na 2 pierwszych zdjęciach? Poza tym możesz wejść w uprawnienia konkretnej aplikacji i wyłączyć

lokalizację (2 ostatnie zdjęcia).

e020d362caf624933eaf80275802b1c4.jpgc2c4a4f48568cffb89977cef949b5833.jpg

f5a178b3bcfeaedb23661f45918cc581.jpg ed56cd9d3b527c0b569b0d7f142a5d65.jpg

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy i większe zrzuty ekranowe...

Guest
This topic is now closed to further replies.