Orjon

MIUI 10/11/12 - wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL

Recommended Posts

@Orjon to ustawienie nie znajduje się w Ustawieniach Pulpitu, a w Ustawieniach Ekranu Blokady.

Tak, mam zaznaczone. Motyw domyślny.

IMG_20200621_124503.jpg

W ustawieniach Pulpitu jest od tego oddzielna opcja. I o nią się pytam.

Masz zainstalowany inny launcher niż nasz.

Witam.

W jaki sposób mogę uzyskać taki efekt na MIUI 12:

Ekran domowy - animowana tapeta.
Ekran blokady - statyczna tapeta.

Tak do tej pory miałem na MIUI 11. Po aktualizacji do 12-ki mogę mieć tylko albo animowaną (ta sama na obu ekranach), albo statyczne - inna na ekranie blokady i inna na ekranie domowym. To jest błąd w dwunastce, czy kolejny genialny pomysł twórców MIUI?

Można pobrać tapetę z motywów i ustawić ją tylko na pulpicie (taką dynamiczną).

Jeśli chodzi o swoją własną - to musiałbym mieć jakiś przykład, żeby sprawdzić u siebie. Na pewno Xiaomi wywaliło swoje animowane tapety w MIUI 12 (na rzecz tych "super" tapet).

1 godzinę temu, Orjon napisał:
Można pobrać tapetę z motywów i ustawić ją tylko na pulpicie (taką dynamiczną). Jeśli chodzi o swoją własną - to musiałbym mieć jakiś przykład, żeby sprawdzić u siebie. Na pewno Xiaomi wywaliło swoje animowane tapety w MIUI 12 (na rzecz tych "super" tapet).  

Na ekranie domowym (MIUI 11) miałem ustawioną tapetę Earth HD Deluxe, natomiast na ekranie blokady dowolny jpg. Tak jak wspomniałem, na MIUI 12 mogę ustawić Earth HD, ale będzie na obu ekranach (mimo że wybieram opcje "tylko ekran domowy") i nie ma możliwości ustawienia innej tapety dla ekranu blokady tz. teoretycznie można wybrać jakiegoś jpg, ale brak jest reakcji (nawet po restarcie telefonu).  

MIUI 12.0.1 xiaomi.eu, telefon Mi 9T Pro.

Edited by Orjon
Nie tyle pustych wierszy..

Sprawdziłem, faktycznie tak jest. Zorientuję się w sytuacji u nas.

@Orjon pordon, faktycznie zaktualizowałem launcher. Na "waszym" hula podwójne dotknięcie żeby zablokować, natomiast mam jeden mały problem; gdy używam Messengera od FB z poziomu pływającego okienka to nie mogę zamknąć okna rozmowy gestem (ani gest cofania, ani gest "powrotu do pulpitu"). 

Mniemam, że to wynik tego że aplikacja ma uprawnienia do wyświetlania nad innymi, ale z kolei uprawnienie to jest wymagane do działania apki w ten sposób... Może ktoś potwierdzić ten fakt (?) i rzućcie okiem czy można to jakoś naprawić.

Edited by QBAQ

Sprawdziłem, istotnie tak jest. Wspomniane uprawnienie nie ma na to żadnego wpływu. Zobaczę czy da się coś z tym zrobić czy nie, choć raczej wątpię. Problem jest na Telegramie też (myślę że na wszystkich apkach bez wbudowanych własnych gestów - bo w Telegramie działa gest od lewej, ale on jest chyba wbudowany w apkę). Sądzę że to raczej problem Xiaomi niż nasz - ale ktoś musiałby mieć China, aby to potwierdzić.

Edit - po naszej stronie nie ma szans aby to naprawić.

Koledzy, dojrzałem wreszcie do zmiany globala na xiaomi.eu i mam jedno krótkie pytanko, czy ten rom (na mi9lite) zawiera aplikację (była na globalu) "aktualizator aplikacji systemowych" ? Bo nijak nie mogę znaleźć... a jeśli nie ma, to w jaki sposób instalowane są aktualizacje apek od xiaomi ?

Mowa o 11.0.4.0 (qfccnxm) - stabilna

Aha i jeszcze o coś dopytam  by czegoś nie namieszać: mając już odblokowany bl, jaka jest właściwa procedura by trochę pożonglować romami ? przykładowo jak przywrócić wersję global ? taką samą droga jak global->eu, czyli przez twrp ?

Edited by color1

Nie posiada.
A co do powrotu na Globala - można przez TWRP jednak rekomendowany jest MiFlash.

@QBAQ @Orjon z tym wychodzeniem z messengera gestem cofnięcia to jest o tyle dziwne, że tylko nie działa na pulpicie głównym. Podczas korzystania z innej aplikacji czy nawet bycia w jakimś folderze na pulpicie, ten gest działa.

Wiadomo jakie zmiany w v12.0.2.0 dla mi9t pro?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

I dlaczego dla wersji stabilnej pojawia się aktualizacja z dopiskiem 'tygodniowa'?

My sami nie wiemy jakie zmiany, także nie jestem w stanie Wam powiedziec.

A info dot. tygodniowej było pomyłka i o ile wiem jest już naprawione.

@maciek04 zakładam, że zespół tak zmodyfikował aplikację od Aktualizacji, żeby ta lepiej spełniała swoje zadanie, a więc szukała aktualizacji na bieżąco - jak sam napis wskazuje; przytrzymaj i wyłącz powiadomienie dotyczące działania aktualizacji w tle i już nie będzie męczyć.

Ponowię pytanie:

miui.eu/polska (konkretnie w mi9lite 11.0.4.0) nie zawiera aplikacji "aktualizator aplikacji systemowych" - w jaki zatem sposób (czy w ogóle) są aktualizowane te aplikacje (bo przecież nie przez GP) albo w jaki sposób należy je aktualizować - no bo chyba nie ręcznie z apkmirror ?

Niektore nowe wersje wbudowane są w system a reszta pojawia się w google Play. 

@color1 część jest "wbudowana" w ROM, więc ewentualne aktualizacje są dodawane do kolejnych wydań oprogramowania. Niektóre są "oddzielne" i można je pobrać z Google Play/apkmirror.

Trzeba dodać, że nie ma możliwości aktualizacji tych apek samemu z powodu możliwego braku kompatybilności (chodzi o to, że później ludzie błędnie zgłaszają problem).

Polega to na tym, że zazwyczaj część tych aplikacji - mimo, że wydają się takie same jak w Globalu - są modyfikowane/dodawane funkcje etc., a także, co ciekawe ekipa wypruwa z reguły różne stringi śledzące o czym niedawno było głośno w związku z aferą Xiaomi (śledzenie działań użytkowników).

Edited by QBAQ

Witam, wydaje mi się że w wersji stabilnej MI 9, zostały zepsute kolory wyświetlacza, biały wpadł w mocny żółty.

@Kmieciu może to głupie pytanie, a nie włączyłeś przypadkiem trybu czytania?

Ewentualnie zmień ustawienia kolorów  w ustawieniach wyświetlacza.

Dnia 21.06.2020 o 20:13, aluap napisał:

Na ekranie domowym (MIUI 11) miałem ustawioną tapetę Earth HD Deluxe, natomiast na ekranie blokady dowolny jpg. Tak jak wspomniałem, na MIUI 12 mogę ustawić Earth HD, ale będzie na obu ekranach (mimo że wybieram opcje "tylko ekran domowy") i nie ma możliwości ustawienia innej tapety dla ekranu blokady tz. teoretycznie można wybrać jakiegoś jpg, ale brak jest reakcji (nawet po restarcie telefonu).  

MIUI 12.0.1 xiaomi.eu, telefon Mi 9T Pro.

Problem jest w trakcie naprawy. Został wywołany przez jedną z poprawek eu która miała pozwolić na działanie żywym tapetom spoza MIUI. Niedługo powinien zostać naprawiony w pełni (w następnej aktualizacji prawdopodobnie będzie OK).

Dnia 23.06.2020 o 11:33, Alucard napisał:

@QBAQ @Orjon z tym wychodzeniem z messengera gestem cofnięcia to jest o tyle dziwne, że tylko nie działa na pulpicie głównym. Podczas korzystania z innej aplikacji czy nawet bycia w jakimś folderze na pulpicie, ten gest działa.

Na najnowszej becie nie działa mi nigdzie.

Zauważyłem, że po aktualizacji do MIUI 12 pojawił sie kłopot z udostępnianiem zdjęć z galerii. Ikony komunikatorów/programów nie są responsywne. Niemniej czasami po paru sekundach zadziałają. Problemu nie ma przy udostępnianiu w analogiczny sposób zdjęć z galerii Google.
Telefon K20 Pro.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Dnia 24.06.2020 o 20:03, QBAQ napisał:

@color1 część jest "wbudowana" w ROM, więc ewentualne aktualizacje są dodawane do kolejnych wydań oprogramowania. Niektóre są "oddzielne" i można je pobrać z Google Play/apkmirror.

Trzeba dodać, że nie ma możliwości aktualizacji tych apek samemu z powodu możliwego braku kompatybilności (chodzi o to, że później ludzie błędnie zgłaszają problem).

Polega to na tym, że zazwyczaj część tych aplikacji - mimo, że wydają się takie same jak w Globalu - są modyfikowane/dodawane funkcje etc., a także, co ciekawe ekipa wypruwa z reguły różne stringi śledzące o czym niedawno było głośno w związku z aferą Xiaomi (śledzenie działań użytkowników).

No dobrze, to czym się kierować przy aktualizacjach sugerowanych w GP, bo tam pojawiają się aktualizacje dla apek od xiaomi. Wyłączyć, nie aktualizować ?

Ostatnia przypadłość to "Pogoda" - zaimplementowana w pobranym romie 11.0.4.0 ma prawidłowe tłumaczenie (akurat chodziło o "pochmurnie" w apce i w widgecie) a pobrana aktualizacja z GP znów ma różne odmiany (pochmurno/pochmurnie).

@color1 to nie ten wątek, ale... skoro masz aktualizację aplikacji od Xiaomi w Sklepie Play to chyba logiczne, że jest to aplikacja "oddzielna" od romu, więc można śmiało aktualizować.

Co do aplikacji 'Pogoda', to teraz już ciężko powiedzieć skoro mówisz o MIUI 11 a mamy już 12, natomiast sama apka od Pogody w obecnym wydaniu ROMu ma numerek 12.2.2.1 i nie widzę w niej jakichś niedociągnięć.

Co do innych, to tak jak pisałem; apkmirror. Ale wówczas trzeba odpowiednią komendą w terminalu odblokować opcję aktualizacji aplikacji - w innym wypadku instalator nie zainstaluje aplikacji, wyskoczy monit o braku kompatybilności.

Edited by QBAQ

Jak mam zainstalować miui 12 na miui Polska. Wyskakuje info że mam aktualizację ale muszę pobrać ze strony w pliku ZIP. No i mam instaluje przez TWRP uruchamia się ponownie do twrp i nic nie ma zainstalowanego.

Zainstaluj inne twrp, najwidoczniej masz jakieś które ma pewne problemy.

Obecnie mam twrp-3.4.0-1-raphael.img teraz spróbuję na 3.4.0.0

edit

Zainstalowałem inne twrp i dalej to samo. Wyskakuje enablefilescrypto failed

Nie piszemy post pod postem, korzystaj z opcji edytuj /Orjon

Guest
This topic is now closed to further replies.