Orjon

MIUI 10/11/12 - wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL

Recommended Posts

Witajcie. Jako że połowa maja chciałbym zapytać jak stable od xiaomi.eu działa na MI5? Czy Magisk działa i GPay?

Aktualnie jestem na 9.10.10 dev ( miui 11 ) i długo przymierzam się do przejścia na to stable.

Pozdro

Ostatnie buildy dla Mi Note 10 - 11.1.1.0 i 11.1.2.0 hulają jak trzeba.

Nieznaczne przycięcia w AF w appce aparatu w tej drugiej wersji.Czasami trzeba przybliżyć i oddalić aparat od obiektu, żeby ostrzenie załapało. @Orjon, to zależne od MIUI Polska/EU?

Raczej nie, o ile wiem ekipa nie rusza zbytnio aparatów (choć nie mam dostępu do patchy, więc nie potwierdzę na 100%).

Witajcie. Jako że połowa maja chciałbym zapytać jak stable od xiaomi.eu działa na MI5? Czy Magisk działa i GPay?
Aktualnie jestem na 9.10.10 dev ( miui 11 ) i długo przymierzam się do przejścia na to stable.
Pozdro
Nie przechodź. Syn używa moją starą mi5 i gdy mu wgrałem stable to łapał dziwne zwiechy a bateria to masakra. Obecnie jest na tym co masz u siebie wgrane i jest w miarę ok jak na tak wiekowy telefon

Tapatalk by Xiaomi Mi9

• Thanks 1

Nie przechodź. Syn używa moją starą mi5 i gdy mu wgrałem stable to łapał dziwne zwiechy a bateria to masakra. Obecnie jest na tym co masz u siebie wgrane i jest w miarę ok jak na tak wiekowy telefon

Tapatalk by Xiaomi Mi9

Dzięki za odpowiedź. A działa mu udostępnianie neta jako hot spot? U mnie jest błąd.

Tapatalk by Xiaomi Mi9

Dla mi 5 polecam revengeos ostatnią wersję na androidzie 9 jeśli chodzi o miui to tak jak wyżej.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

Dzięki za odpowiedź. A działa mu udostępnianie neta jako hot spot? U mnie jest błąd.
Działa. Właśnie zrobiłem hot spot i na nim odpisuję

Tapatalk by Xiaomi Mi9

U mnie włączę. Pisze ze hot spot aktywny i 2 sekundy i błąd. Robiłem już full vipe

U mnie włączę. Pisze ze hot spot aktywny i 2 sekundy i błąd. Robiłem już full vipe
Zobacz czy nie masz w APN ustawionego ipv6 też mi po 2 s. wyłączał się i jak zmieniłem na ipv4 działało.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Jak mogę zmienić układ przełączników w panelu? Dzisiaj mam Mi Note 10 lite i nie mogę znaleźć w Miui 11

Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

Czołem!

Czy ktoś wrzucał już do swojego Mi 10 Pro z chińskiej dystrybucji najświeższy ROM "xiaomi.eu_multi_MI10Pro_V11.0.18.0.QJACNXM" ???

Ja nadal jestem na 11.0.16 gdyż wcześniej po aktualizacji do 11.0.17 nie działa aparat.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy w 11.0.18 problem ten został rozwiązany i aparat będzie działał prawidłowo ???

Za pomoc z góry wielkie dzięki!

Powinien działać, inaczej byśmy nie wrzucali.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka

To odpowiem sam, nie, nie działał na 11.0.17, jak i nie działał na kilku wersjach ROMów rozwojowych, także odpowiedź "powinien działać, inaczej byśmy nie wrzucali" jest raczej... każdy sam oceni.

Na 11.0.17 owszem, nie działał. OTA została wycofana. Ale skoro team puścił 18, to zakładam, że problem już został rozwiązany.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka

Mam pytanie. Wgrane mam xiaomi.eu 10.2 stabilne i wyłączyłem aktualizacje. Jak zrobię teraz "sprawdza" to jaką aktualizacje mi wyszuka? Ta co jest rozwojowa, 20costam czy jakaś starszą stabilną z miui11

Prawdopodobnie nie wyszuka ci żadnej, bo na 99% masz updater który odpytuje jeszcze serwer który nie działa.

6 godzin temu, Orjon napisał:

Prawdopodobnie nie wyszuka ci żadnej, bo na 99% masz updater który odpytuje jeszcze serwer który nie działa.

Czyli żeby mieć miui11 trzeba normalnie wgrać rom przez twrp? Trzeba przy tym robić jakiś wipe czy tylko "install"?

Kiedy przewidujesz że pojawi się stabilna 12ka xiaomi.eu?

Trzeba przez TWRP, tylko "Install" wystarczy. 12 prawdopodobnie w wakacje

• Thanks 1

Po zainstalowaniu aktualizacji MIUI Global 11.1.1.  na telefonie Mi note 10 pro, utraciłem możliwość wykonywania połączeń przez VoWIFI i VoLTE. Wprowadzone kody wskazują że teoretycznie usługa jest włączona (VoWifi carrier check was enabled), jednak sprawdzając po wpisaniu kodu *#*#4636#*#* pola odpowiadające za połączenia przez LTE i WIFI są szare i zaznaczone na stałe na nie. W ustawieniach systemowych w zakładce sieci komórkowe, również zniknęły pola odpowiadające wcześniej za wybór połączeń przez WIFI i LTE. Czy ma ktoś pomysł jak to przywrócić i ponownie umożliwić połączenia przez WIFI?

MIUI 12 Stable wydane na Mi10/Pro. Wkrótce na K20/K30 5G.

Przy instalacji stabilnej (V11.0.2.0.OAACNXM) wersji na Mi5 mam cały czas ten błąd. Nie mogę się zalogować ani pominąć tego kroku. Jakies sugestie?

Screenshot_2020-06-14-13-53-07-840_com.xiaomi.account.jpg

Edited by krzys

Czy tym razem po aktualizacji Mi10 pro do rzeczonego stabilnego 12.0.1.0 można spodziewać się "niespodzianek" typu niedziałający aparat?

Było sprawdzane na Mi 10 zwykłym. Z tego co wiem większych problemów nie było.

Ryzyko istnieje zawsze... Ale raczej powinno być ok.

MIUI 12 Stable wydane na Mi10/Pro. Wkrótce na K20/K30 5G.
Czy mogę przejść na brudno z bety? Czy muszę instalować na czysto?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

28 minut temu, fire_of_mind napisał:

Czy mogę przejść na brudno z bety? Czy muszę instalować na czysto?

Możesz przejść "na czysto", jeśli data wydania stable jest późniejsza niż tygodniówki. Ta sama zasada jest odwrotnie, czyli ze stable na tygodniówkę. Na nowszą można zawsze przejść bez wipe.

Oczywiście: teoretycznie, bo nigdy nie wiadomo, co stanie się przy aktualizacji, nie wiadomo jak była zainstalowana poprzednia wersja, etc. Zmiennych jest sporo...

Nie mniej, co do samej zasady - patrz pierwszy akapit... ;)

• Like 1

Dnia 15.06.2020 o 08:28, Orjon napisał:

Ryzyko istnieje zawsze... Ale raczej powinno być ok.

Mogę potwierdzić, 12.0.1 na 10 Pro jak na razie bez problemów.

Orion moja zabawa z instalacją przez recovery zakończyła się na tel. Samsung Galaxy s2 i HTC one instalacje trzeba zrobić z wipe?, jął możesz dać linka skąd pobrać,

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

16 minut temu, Orjon napisał:

Ściągnij ręcznie.

Z głównej strony też nie można pobrać.

Edited by maciek04

@maciek04 przecież jest też na AFH...

Kliknij: Mi9 - miui12 Xiaomi.eu

Co do wydania na Mi9 po przejściu bez żadnego wipe: ogólnie wporządku, działa ale też niczego nie urywa. Zdarzają się nawet jakieś klatki animacji, większość ikon spoza tych od MIUI wygląda mizernie. Są też jakieś niedoróbki przy używaniu ciemnego motywu (screen).

IMG_20200616_163812.jpg

• Thanks 2

Zaktualizowałem Mi9 do Miui 12. Pierwsze co mnie zmartwiło to to że dalej jest błąd logowania się odciskiem palca do aplikacji bankowych. Reszta wyjdzie w trakcie. Z powiadomieniami też jest problem tak jak i na ostatnim stable Miui 11. Gdy wchodzę w ustawienia przeglądarki wszystko jest na biało, jak kliknę w jakąś zakładkę robi się czarna. Mam ustawiony tryb ciemny.

Screenshot_2020-06-16-22-47-05-287_com.android.browser.jpg

Screenshot_2020-06-16-22-46-37-146_com.android.browser.jpg

Edited by maciek04

Guest
This topic is now closed to further replies.