Orjon

MIUI 10/11/12 - wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL

Recommended Posts

Czy na stable Mi5 działa udostępnianie neta jako hot spot? Na ostatniej wersji pod mi5 nie działa.

Mi działa nic się nie wysypuje. Mam wersję z 5.1.2020

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Jak zainstaluje stable na mi5 to będę musiał od nowa wgrać twrp przed adb? Domyślam się że tak.... pytam zeby się upewnić.

Czemu miałbyś instalować? Przecież aktualizacja nie usuwa twrp?

• Like 1

Aktualnie mam 9.8.28. Pamiętam że jak dawno temu przechodziłem na stable to podmieniło twrp tylko już nie pamiętam czy to nie było przez adb.

Czyli można ściągnąć paczkę stable zip i normalnie zrobić update? Korzystam z magisk i adaway i gpay działa bez problemu.

Tak, normalnie ściągnąć stable i zaktualizować.

Tak, normalnie ściągnąć stable i zaktualizować.
Żadnych wipe? To już ostatnie pytanie

Żadnych. Jesteś na MIUI 10, a wgrywasz 11, więc wipe raczej nie powinno być konieczne.

• Thanks 1

Po wgraniu ostatniej wersji, kiedy pojawiła się nowa do pobrania na telefonie - dostaję komunikat "Wszystkie mirrory obecnie niedostępne, spróbuj później..." . Ktoś wie jak ogarnąć? 

10 hours ago, Orjon said:

Żadnych. Jesteś na MIUI 10, a wgrywasz 11, więc wipe raczej nie powinno być konieczne.

Tutaj muszę się wtrącić albowiem nie wiem jak w innych telefonach, ale akurat z Mi5 to nie będzie tak różowo w tym wypadku. Sam to robiłem dokładnie na tym telefonie, więc wiem że będzie problem. Kilka aplikacji (pamiętam kalkulator i SMS) po przejściu z dev na to ostatnie stable z MIUI 11 się wysypuje i nie pomaga żadne czyszczenie danych. Jedynie na czysto sformatowanym telefonie ten rom śmiga bezproblemowo. Co do TWRP, to przed aktualizacją po prostu wgraj najnowsze dostępne.

Witam,

Tel. Mi 9 T Pro wersja: MIUI 11: V11.0.5.0.QFKCNXM. Gdy rozmawiam przez zestaw samochodowy bluetooth moi rozmówcy narzekają, że bardzo słabo mnie słychać. Gdy telefon był na Globalu nie było z tym problemów. Czy ktoś pomoże w rozwiązaniu tego problemu. w jaki sposób zwiększyć głośność mojej rozmowy?

Kiedy na stable spodziewamy się czegoś nowszego, bo poziom zabezpieczeń z listopada końcem stycznia nastepnego roku mnie delikatnie mówiąc irytuje.

Screenshot_2020-01-21-07-45-50-208_com.android.settings.jpg

Wtedy, kiedy będzie. Przypominam, że to nie zależy od nas, tylko od Xiaomi (oni wydają China).

Wczoraj na sourceforge pojawiał się niby stabilna wersja dla mi9lite. Ktoś już próbował?

1 godzinę temu, Edek napisał:

Wczoraj na sourceforge pojawiał się niby stabilna wersja dla mi9lite. Ktoś już próbował?

Pojawia się już powiadomienie o dostępnej aktualizacji. Nie wiem czy jest sens zmian skoro u mnie działa wszystko (po moich drobnych poprawkach). Changelog nie za wiele mówi. Ktoś wie czy naprawione zostało instalowanie aplikacji z poza Sklepu Play?

Testował ktoś już najnowsze stable na poco z androidem 10?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Dnia 21.01.2020 o 21:11, Edek napisał:

Ja testuję ;) instalowanie aplikacji już działa, innych rzeczy nie zauważyłem żeby coś było popsute.

@twrp najnowsze oficjalne - działa zarówno na Androidzie 9 i 10.

Edited by Trello

Mam problem z najnowszą oficjalną wersją na MI 9, otóż po postawieniu systemu i instalacji aplikacji okazuje się że wszystkie aplikacje mają ten sam dźwięk powiadomień i nie mam pojęcia jak ustawić fabryczny dźwięk dla danej aplikacji, spotkał się już ktoś z czymś takim?

Problem z "najnowszą oficjalną" = Globalem?
Jak tak, to nie ten wątek.

Mam pilny problme.

Zainstalowalem na Redmi Note 5a (bez odblokowanego BL) oficjalna MIUI 11 bo przyszla tydzien temu.

Po wgraniu bateria trzyma max 2-3h. Zrobilem restart ustawien fabrycznych i nic, zupelnie nic, nie pomoglo.

Czy bez odblokowania BL moge zrobic downgrade do MIUI 11 na nim? 

Czy ktos moglby pomoc linkiem?

11 godzin temu, Orjon napisał:

Problem z "najnowszą oficjalną" = Globalem?
Jak tak, to nie ten wątek.

Mój błąd, chodzi mi o rom Xiaomi eu stable o którym mowa w tym temacie.

52 minuty temu, ErrorError napisał:

Mój błąd, chodzi mi o rom Xiaomi eu stable o którym mowa w tym temacie.

To w takim razie da się ustawić dla każdej aplikacji z osobna, tylko jest to zrobione trochę inaczej. Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie > twoja apka > Powiadomienia > na dole powinny być Kategorie powiadomień. Musisz w każdej z nich ustawić sobie ten sam dźwięk (jeśli chcesz ten sam) i to powinno zadziałać.

1 godzinę temu, wyzwolenia napisał:

Zainstalowalem na Redmi Note 5a (bez odblokowanego BL) oficjalna MIUI 11 bo przyszla tydzien temu.

Oficjalna = Global? jak tak to nie ten wątek.

W skrócie - możesz sprobowac zainstalować ale raczej nie pójdzie bez odblokowania.

6 godzin temu, Orjon napisał:

To w takim razie da się ustawić dla każdej aplikacji z osobna, tylko jest to zrobione trochę inaczej. Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie > twoja apka > Powiadomienia > na dole powinny być Kategorie powiadomień. Musisz w każdej z nich ustawić sobie ten sam dźwięk (jeśli chcesz ten sam) i to powinno zadziałać.

Oficjalna = Global? jak tak to nie ten wątek.

W skrócie - możesz sprobowac zainstalować ale raczej nie pójdzie bez odblokowania.

Problem w tym że próbowałem już tej metody i wchodząc w tą opcję nigdzie nie widzę możliwości wyboru standardowego dźwięku danej aplikacji poza tymi systemowymi od miui eu, jest tak w każdej z aplikacji w której próbuje zmienić dźwięk, załączam screen

Screenshot_2020-01-27-17-07-32-145_com.android.thememanager.jpg

Musiałbyś wyciągnąć dzwiek z danej aplikacji i go zaimportować raczej..

Przeszedłem na mi5 z poprzedniej wersji stable (ostatnia v10 z przed roku) i... Zero problemów na 11 stable dla tego telefonu. Jest super! 

2 godziny temu, ErrorError napisał:

nie widzę możliwości wyboru standardowego dźwięku danej aplikacji poza tymi systemowymi od miu

Mało aplikacji ma własne dźwięki, 99.9% korzysta z systemowych lub dodatkowych(użytkownika).

Użytkownika - twój screen - wybierz dźwięk lokalny. Własne pliki(mp3, ogg) skopiuj do folderu Ringtones lub Miui/Ringtones.

@dzidexx

Może i mało ale na globalu problem nie występował, tak samo jak na każdym moim poprzednim telefonie od wielu lat i jednak aplikacje typu snapchat używały własnych dźwięków a tutaj od razu po instalacji dźwięk się zmienia automatycznie na taki sam dla każdej apki i nie mam możliwości wyciągnąć dźwięku "stockowego"

2 godziny temu, ErrorError napisał:

stockowego

Stockowy to jest ten, który teraz używają.

Nie mam i nie miałem snapchat. W Hangouts i WhatsApp "własny" dźwięk ustawia się w aplikacji. 

Hangouts miał swój "własny" na Android 9, na 10 trzeba lepiej poszukać - sdcard/android/media/com....talk. WhatsApp nigdy nie miał swoich.

Spoiler

Screenshot_20200128-063711_Ustawienia.thumb.jpg.0f4c13c756330606ad459d38b47d6878.jpg

10, Moto G3:

Screenshot_20200128-063852_System_Android.thumb.png.7005bb004e8cf6ea2ae43b146946f40c.png

W Miui wiesz jak wygląda.

Edited by dzidexx

Czy na Mi 9t PRO wyszło już coś tygodniowego stabilnego ? Na razie odkładam aktualizację z 9.12.5 bo co nowy update mamy nowe problemy :(

Na ostatniej stable mam problemy z aktualizacją Netflix i Facebooka to norma u wszystkich? Czy tylko ja mam ten problem?
45a41cfb4bf4ce89910e733692acb2a9.jpg7a4bfa7e77462f1d37c9803cb16ee499.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Dnia 2.02.2020 o 13:19, mihail1 napisał:
Na ostatniej stable mam problemy z aktualizacją Netflix i Facebooka to norma u wszystkich? Czy tylko ja mam ten problem?

Jeśli aktualizację zajmują np 300kb to niestety jest to błąd GP ja mam tak z Facebookiem a czasem z Chrome. Jest niby aktualizacja która właśnie zajmuję ok 300kb i nie da się zaktualizować ani tego pozbyć.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...

Z uszkodzonym magazynem danych sobie poradziłem. Flashowanie przez fastboot pomogło.

Miui 11.0.4. Nadal nie działają ustawienia systemowego wyszukiwania, czyli Szukaj (nie mylić z Google).

Też tak macie? Wyszukiwarka działa, tylko w ustawienia nie można wejść.

Edited by marcin19883

@marcin19883, w Mi Note 10 działa prawidłowo.

Spróbuj: Ustawienia -> Aplikacje -> Zarządzanie -> aplikacja "Szukaj" -> wyczyść dane aplikacji.