Skocz do zawartości

Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu ktoś kto wcześniej miał wersję rozwojową a teraz ma Stable na Mi9? Jakieś opinie w tym temacie? 
Na pewno lepiej chodzi automatyczna jasność. Na rozwojowej jak wchodziłem w apke 'Prosta galerie' gdzie mam ustawione przeglądanie zdjęć przy najwyższej jasności i wychodziłem z danego zdjęcia to mijało parę sekund zanim automatyczna jasność znowu dostosowała się do otoczenia. Na stable trwa to ułamek sekundy, czyli tak jak być powinno.

Poza tym wszystko śmiga, nie zauważyłem żadnych wad. Brakuje mi tej nowej opcji robienia screenschota z bety i dostosowania głośności dla poszczególnej aplikacji ale może dodadza to w następnej wersji.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zoltan78 napisał:

Masz odblokowany butloader i tu jest problem, raczej bez roota tego nie ogarniesz.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

rozumiem, dziekuje. czyli trzeba czekac, bo na obecna chwile nie ma zadnego nawet w pelni dzialajacego TWRP (mozna tylko bootowac, nie mozna instalowac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby się podzielić wrażeniami z używania tego romu na Mi 9? Jak wypada w porównaniu ze stockowym MIUI 12? Czy tryb ciemny również działa źle w niekórych aplikacjach? Czy widoczna jest cała historia wiadomości dla konkretnego kontaktu? Czy Magisk przechodzi saftynet? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antykat SafetyNet u mnie przeszedł dopiero z modułem Magiska pod nazwą GPay SQLite Fix (v2.0 z forum XDA - tutaj link). 

Ogólnie jest w porządku, chociaż ostatnie dwa dni mam dziwny drenaż baterii, chociaż nie przesądzam skoro jak dotąd było względnie OK. Tryb ciemny działa w większości aplikacji dobrze. Historia wiadomości (SMS) u mnie jest widoczna cała, chociaż wkurza mnie że część wiadomości jest na niebieskim a część na zielonym tle.

No i sporo ikon spoza MIUI nie jest "dostosowane", nie wiem czy ogarnęli to już w wersjach rozwojowych. Orjon coś pisał, że temat jest znany i w przyszłości będzie poprawione.

Ogólnie jest OK, ale też z butów nie wyrywa.

Edytowane przez QBAQ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Niezbyt udane te pierwsze aktualizacje do MIUI 12. Miałem nadzieję, że tu będzie trochę lepiej niż na EEA (wytrzymałem na nim 2 dni), ale widzę, że nie jest. Zostaję w takim razie na customie. Być moża kolejna aktualizacja poprawi obecne błędy. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Wczoraj pojawił się nowy ROM stable dla Mi Note 10 Lite - 11.0.7.0. Ma błąd w postaci niedziałającego Cleanera. Zostanie to naprawione w kolejnym buildzie, jednak póki co, samą appkę Oczyszczacza należy zainstalować, uprzednio pobierając appkę stąd:

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-cleaner/miui-cleaner-4-1-7-release/mi-cleaner-4-1-7-android-apk-download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkał się może ktoś z was z problemem zasięgu na wersji stabilnej miui 12 dla mi 10 pro? Na ostatnim stabilnym miui 11 wszystko jest ok, natomiast na miui 12 nie mam w niektórych miejscach mojego domu zasięgu na telefonie (sprawdzane na różnych kartach sim różnych operatorów - nie dochodzą ani sms-y ani połączenia głosowe. Wystarczy, że podejdę do okna i wszystko wraca do normy). Nie wiem, czy ma może coś z tym wspólnego wersja modemu, która jest inna w miui 11 (V11.0.18.0.QJACNXM), miui 12 (V12.0.1.0.QJACNXM i V12.0.2.0.QJACNXM)? Nie wiem teraz, czy czekać na aktualizację miui 12 stable, wrócić do ostatniego miui 11 stable, czy może przejść na xiaomi.eu tygodniowe (czy mógłby ewentualnie ktoś podzielić się ze mną jaka jest wersja modemu na ostatnim rozwojowym 20.6.18 dla mi 10 pro?)

Screenshot_2020-07-11-13-40-22-405_com.android.settings.jpg Screenshot_2020-07-17-23-35-51-474_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Orjon napisał:

Jest problem z zapisem kontaktów, wywala FC.

Właśnie wgrałem na testy Miui12 i rzeczywiście jest problem z kontaktami. A tak poza tym nadal bardzo cichy głośnik rozmów. Problem występuje na różnych kartach SIM i tylko na Andku 10 w Miui11/12/beta. Na 9tce i Miui 11, problem nie występuje. Cichy głośnik dyskwalfikuje Miui do normalnego użytkowania. Nie wiem, dlaczego nikt nie widzi problemu.... 

 

ps. z ciekawości zainstalowałem Global Stable Miui 11.0.6, potem aktualizacje 11.0.1 Global Stable na Androidzie 10. Szok, głosnik Działa.

Czyli xiaomi.eu coś popsuło z głośnikiem rozmów.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Orjon napisał:

Jest problem z zapisem kontaktów, wywala FC. To problem jednej z wersji apki kontaktów który został naprawiony wczoraj przez Xiaomi. Niedługo będzie reupload prawdopodobnie.

Mimo tego małego błędu 12 na lavender chodzi jak cudo, jestem naprawdę zaskoczony, że pomimo tylu bajerów, animacji i innych cudeniek wszystko działa tak płynnie! Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego małego błędu 12 na lavender chodzi jak cudo, jestem naprawdę zaskoczony, że pomimo tylu bajerów, animacji i innych cudeniek wszystko działa tak płynnie! Wielkie dzięki!
Hej, a jak wygląda przejście telefonu do deep sleep ? Próbowałem jedna z pierwszych wersji miui12 eu na redmi note7 i nie było za dobrze - wg mnie był odczuwalny bardzo szybki spadek baterii. Jak jest teraz ?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a jak wygląda przejście telefonu do deep sleep ? Próbowałem jedna z pierwszych wersji miui12 eu na redmi note7 i nie było za dobrze - wg mnie był odczuwalny bardzo szybki spadek baterii. Jak jest teraz ?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Wszystko u mnie śmiga a robiłem dirty flash, bateria nie schodzi a przez noc może 2-3% maks.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mati04PL napisał:

Da się jakoś stable na RN7 wrzucić bez TWRP i odblokowywania telefonu?

Nie.

23 minuty temu, Polan napisał:

Panowie! Jak dodać taki zegarek (z ekranu blokady) jako widget ?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

Wrzucałem zegarek w którymś poście o aktualizacji: https://miuipolska.pl/d/Orjon/MIX-Alpha.mtz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...